EMÜSI ÜLDKOOSOLEK TOIMUB 28.MAIL

EMÜSi 2024.aasta üldkoosolek toimub 28.mail kl 16.00 EMÜSi ruumis.

Päevakorras:
- ülevaade möödunud aasta tegemistest
- majandusaasta aruande kinnitamine
- uue juhatuse valimine
- kohapeal tõstatatud teemad

Juhatusse kandideerimine:

Avatud on kandideerimine järgnevatele juhatuse ametikohtadele: president, asepresident, kommunikatsioonijuht, turundusspetsialist, projektijuht, raamatupidaja.


Juhatuse liikmeks kandideerimiseks saada motivatsioonikiri aadressile emys@emys.ee 24. mai keskööks!

Üldkoosolekul osalevad kõik seltsi liikmed. Kui sa ei saa osaleda, siis palume volitada enda hääle mõnele teisele EMÜSi liikmete. Volitus tuleb saata meiliaadressile emys@emys.ee enne üldkoosoleku toimumist.


Loe lisaks

ELASA MINI -MEETING TÜRGIS 2024

3.-9. mail toimus ELASA (European Landscape Architecture Student Association) mini-meeting 2024 Türgis. EMÜSit olid esindamas Adeele lepik, Agnes Arumetsa ja Iris Epp Sildnik. Alustasime teekonda Euroopa ja Aasia piirilt Istanbulist ja lõpetasime kaunis rannikulinnas Izmiris.

Seekordse kohtumise teema oli “Landscape memories” ehk mõtisklesime selle üle, milliseid aegade kihistusi ruumis näeme ja külastasime unikaalseid mälumaastikke. Meie teekonnale jäid antiiklinnad Ephesus, Bergama ja Smyrna, suurepärane näide tööstusmaastiku taaselustamisest Kadiköy Hasanpaşa gaasitehase kompleks, Rami raamatukogu hoov, põneva ajalooga Belgradi mets, Köstemi oliivõlimuuseum, Uzbas arboreetum ning palju muud. Tiheda programmi kõrvalt sime kogeda ka Istanbuli tänavate lakkamatut melu tänavakohvikutes ja basaaridel. Muidugi saatsid meie teekonda Türgi miatsed: kebab, pita, Türgi tee ja kohv, baklava, sõõrsai simit jne. ELASA kohtumise traditsiooniks on ka rahvusvaheline õhtusöök, kus pakkusime kaasatoodud toite oma koduriikidest.

Kuigi Türgi klimaatilised olud, kultuur ja ajalooline taust on Eestist väga erinevad, siis oli meil kohtumisest palju õppide, kuidas oma ajaloolist pärandit ja kultuurilist isikupära tutvutada ning külalistele edasi anda.

Kohtumisel osales 30 noort maastikuarhitekti 16 erinevast riigist. Seega on ELASA kohtumine on suurepärane võimalus õppida teiste riikide maastikuarhitektuuri ning õppimis- ja töötamisvõimaluste kohta ja luua rahvusvahelisi sidemeid.

Saadame südamlikud tänud korraldusmeeskonnale selle kirju seikluse eest ja jääme põnevusega ootama augustis Rootsis toimuvat kohtumist!


Kohtumise koduleht: https://linktr.ee/elasaturkiye2024

Ürituse galerii siin.Loe lisaks

MAASTIKUARHITEKTUURI KUU 2024


Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts maastikuarhitektuuri kuud tähistanud juba aastast 2008. Aprillikuus korraldame mitmeid erinevaid üritusi tartlastele, Maaülikooli tudengitele, seltsi liikmetele ja kõigile teistele huvilistele.

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi korraldatud ülemaailmse maastikuarhitektuuri kuu kandvaks teemaks oli 2024. aastal Elu(s)ruum.

Elu(s)ruum kujutab endast kohta, milles kihavad mitmekesine kultuurilugu- ja elu, värvikad vestlused ja meeldejäävad kohtumised. See on paik, kus soovime olla hommikust õhtuni, sest see on sama mugav kui meie kodune elutuba ning niivõrd elu täis, et kunagi igav ei hakka.
EMÜS kutsub kõiki osa võtma Aprillikuu “Elu(s)ruum” programmi üritustest, et rikastada oma arusaame maastikuarhitektuuri rollist avaliku ruumi elavdamisel ja kujundamisel meie igapäevaelus.

Kuud alustasime ruumisekkumisega, paigutasime toole erinevatesse kohtadesse, millest mõned tähistavad ka EMÜ Linnaku projekti moodulite tulevast asukohta.

Toolidel said inimesed puhata, lõunatada ja ka tunde läbi viia. Ruumisekkumine illustreeris linnaku projekti vajalikkust ning seda, et ka väiksemad muudatused väliruumis loevad ja kutsuvad inimesi aega veetma!


Ürituse galerii siin.
Aprilli üks tähtsamaid sündmusi oli EMÜSi sünnipäev - EMÜS sai 25!

Selle puhul tegime rattatuuri EMÜSi vanades ruumides. Ilm oli küll väga karge, kuid maastikuarhitektid tõestasid, et rattaga saab sõita ka lumise ja tuisuse kevadise ilmaga. Külastasime Akadeemia 4, Pärmivabriku hoovi, Ujula 1a, Metsamaja ruume ning Kreutzwaldi 56/3 keldriruumi. Kunagised seltsi vilistlased jutustasid oma helgemaid mälestusi seoses endiste ruumide ning kunagiste tegemistega. Vilistlaste meenutused inspireerisid ka praegusi seltsi liikmeid eriala lippu kõrgel hoidma.

EMÜS tähistas oma 25ndat juubeliaastat uhke juubelipidustusega! Tutvustasime peo käigus EMÜSi viimase aja saavutusi ning viisime läbi ka põneva viktoriini! Õhus oli tunda palju rõõmu, nostalgiat ja ootusärevust. Soovime tänada kõiki, kes on või on olnud seotud EMÜSiga, oleme tänulikud, et meil on nii palju mõttekaaslasi ja toetajaid.

Head EMÜSit!

Ürituse galerii siin.


Maastikuarhitektuuri kuu raames kutsusime külla ka Yoko Alenderi!


Yoko Alender on arhitekt, XIV riigikogu liige, kirjastaja ja koolitaja. Yoko Alenderi eestvedamisel ilmus möödunud aastal linnaruumi uurimise teemaline tõlkeraamat “Kuidas uurida elu avalikus ruumis”, mille autoriteks on Jan Gehl ja Brigitte Svarre. Kirjastaja Yoko Alender soovib raamatu eestikeelse väljaandega anda oma panuse, et inimväärse keskkonna maailma põhiteosed meie lugejat emakeeles olemas oleks.

Yoko tutvustas meile erinevaid huvitavaid linnaruumi ja keskkonna teemalisi raamatuid, mida ta kirjastajana on aidanud eesti keeles publitseerida. Arutlesime ruumiloome ja kestliku elukeskkonna loomise teemadel. 

Ürituse galerii siin.

EMÜS lõpetas maastikuarhitektuuri kuu põneva välikinoga!
Selle aasta teemaks oli elu(s)ruum. Elu(s)ruum kujutab endast kohta, milles kihavad mitmekesine kultuurilugu- ja elu, värvikad vestlused ja meeldejäävad kohtumised. See on paik, kus soovime olla hommikust õhtuni, sest see on sama mugav kui meie kodune elutuba ning niivõrd elu täis, et kunagi igav ei hakka. Teemakohaselt otsustasime ka filmiõhtu korralda meie enda EMÜ linnakus.

Filmiks valisime "Sidewalls", mis on nutikas romantiline komöödia, mis uurib lummavalt, kuidas linna arhitektuur määrab kahe linna elaniku elu. Taretto avaldab austust Buenos Airese linnale, mõtiskledes selle üle, kuidas linnakaos ja uued tehnoloogiad võivad inimesi ühendada, aga ka lahus hoida (nagu pealkirja külgseinad). Segades animatsiooni, fotograafiat ja graafikat, paljastab ta tegelaste eraldatuse ja ärevuse, mis on tänapäeva elu põhiosa mürarikkas linnas, millel on siiski vastupandamatu võlu.

Ürituse galerii siin.

Aprilli vältel tegelesime EMÜ linnaku projekti ehitamisega. Meil oli mitmeid abilisi, kellega koos nägime palju vaeva, et ehitada linnakusse puidust moodulid, kus oleks võimalik lõunatada, õppida ja veeta aega.


Kokku ehitasime 6 päeva, mille jooksul valmisid erinevad moodulid, millest ühte on võimalik näha EMÜ tehnikamaja kõrval oleval alal. Ehitamine oli pikk ja ajakulukas protsess, millest enamuse aja võttis puitmaterjali õlitamine ja värvimine, puitmaterjali sobivatesse mõõtudesse lõikamine ja materjalidest moodulite, pinkide ja tumbade kokku panemine.

Oleme tänulikud, et EMÜSis on nii aktiivsed ja hakkajad inimesed, kes on valmis panustama meie ülikooli väliruumi!

Jälgi linnaku projekti teekonda siin.

Loe lisaks

TAJURUUMI KÜLASTUS


Täna külastasime Tajuruumi maastikuarhitektuuri bürood. Büroo liikmed võtsid meid väga lahkesti vastu ning tutvustasid meile erinevaid projekte. Maastikuarhitektid olid valmis vastama kõikidele meie küsimustele ja läbi selle saime aimu milline näeb välja maastikuarhitekti töö. Külastus oli väga huvitav ja inspireeriv ning oleme väga tänulikud, et Tajuruumi liikmed leidsid aega meid vastu võtta. Aitäh!

Galerii siin
Loe lisaks

TALVEPÄEVAD 2024


Möödunud nädalal pidasime EMÜSi talvepäevasid. Külastasime Lõuna-Eesti looduskauneid ja põnevaid paiku.
Ööbisime Pärnumaal Kõveri puhkekeskuses, kus saime üksteise seltsis mõnusalt aega veeta ning meenutada möödunud semestri tegemisi.

Külastatud objektid:
1. Voltveti mõis ja park
2. Helme ordulinnuse varemed
3. Helme koopad
4. Taagepera loss Wagenküll 
5. Helme kirik
6. Rõngu pagar

Galerii siin

Loe lisaks

JÕULUPIDU 2023


Selleks aastaks on küll jõulud läbi, kuid loodame, et saite nautida aega enda lähedastega ning süüa mõnusat jõulutoitu!

Meie EMÜSiga veetsime koos ühe meeleoluka ja jõuluhõngulise õhtu, koos glögi, piparkookide, muusika ning muidugi ka tantsimisega!

Soovime kõigile ilusat aasta lõppu!✨

Galerii siin
Loe lisaks

EESTI ARHITEKTUURIPREEMIAD 2023


Möödunud nädalavahetusel jagati Lillepaviljonis aasta arhitektuuripreemiaid ja tunnustati parimaid arhitektuuritegusid ja -tegijaid.

Maastikuarhitektide Liit andis välja kolm aastapreemiat:
- Uus-Veerenni park
- Tallinna Loomaaia ekspositsiooniala “Pilvemets”
- Raamat “Vältimatu väliruum/Indispensable outdoor space”

Palju õnne laureaatidele!

Galerii siin

Loe lisaks

TALLINNA KÜLASTUS


Nädalavahetusel külastasime Tallinnat ja üheks peatuspaigaks oli Eesti Kunstiakadeemia. Meid võttis vastu arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna juhataja Andres Ojari, kes tutvustas meile EKA maja ning rääkis meile pisut nende tudengite õppetööst. Oli vahva näha, kuidas teises ülikoolis õpitakse ja oli väga inspireeriv kogemus. 

Loe lisaks

ARTES TERRAE KÜLASTUSMöödunud nädalal külastasime Artes Terrae maastikuarhitektuuribürood, kus meid võttis lahkesti vastu Mart Hiob. Meile tutvustati nende hubast kontorit, mitmekülgset meeskonda ja saime ka võimaluse tutvuda erinevate projektidega. Mart oli valmis vastama kõikidele meie küsimustele ja jagas meile mitmeid näpunäiteid tulevaseks tööks. Kohtumine oli tõesti huvitav ja inspireeriv! Oleme väga tänulikud, et saime kohtuda inimestega, kes töötavad meie erialal igapäevaselt. Aitäh!

Galerii siin
Loe lisaks

ÕPPEREIS TŠEHHISEile algas EMÜSi õppereis Tšehhis! Meie liikmed Agnes, Adeele, Desiree, Melani ja Kaur tutvusid esimesel päeval Praha kesklinnaga ning kohtusime siinse Arhitekuuri Üliõpilaste Seltsi liikme, Vaclaviga. Kohalik maastikuarhitektuuri tudeng tutvustas meile Tšehhi Tehnikaülikooli arhitektuuriteaduskonda (FA CTU) ning arhitektuuri ja linnakeskkonna planeerimiskeskust (CAMP). Lisaks nägime linna läbi kohaliku elaniku silmade ja saime palju soovitusi edasisteks külastusteks.
Nädalapikkune seiklus Tšehhis viis meie seltsi liikmed mitmetesse põnevatesse paikadesse. Külastati Prahat, Brnot, Breclavi, Mikulovi ja Lednicet. Programmi mahtusid näiteks muuseumikülastused, kohtumised kohalike tudengitega, pikad jalutuskäigud linnas, mäetipu vallutamine ja Tšehhi toidu- ja joogikultuuriga tutvumine. Igati inspireeriv ja kordaläinud reis!

Galerii siin

Loe lisaks

TARTU MAHEAIA KÜLASTUSNeljapäeval oli meil võimalus külastada Tartu maheaeda, kus juhatuse liikmed Avo ja Triin lahkesti viisid läbi väikese tuuri ning tutvustasid meile linnaaia kahte osa : Lehe aed ja Linnupargi aed. MTÜ Tartu Maheaed annab tartlastele võimaluse tegeleda mahepõllumajandusliku linnaaiandusega. Nende eesmärk on viljeleda ning edendada mahedat linnaaiandust, arendada selleks vajalikke tingimusi Tartus ning propageerida linnaiandust laiemalt. Külastus oli väga huvitav ning andis palju mõtteainet ka erialaliselt.

Gallerii siin
Loe lisaks

TARTU TUDENGIPÄEVAD 202326. septembril korraldasime Tartu Tudengipäevade raames arhitektuuri- ja kunstiteemalise mälumängu. Proovile said ennast panna 4-liikmelised meeskonnad ning parimaid ootasid ka auhinnad.

Oleme väga tänulikud meie sponsoritele, kes aitasid moodustada vahva auhinnafondi võitjatele ning meie võõrustajale Kultuuriklubi Salong. Aitäh Eesti Arhitektuuriajakiri MAJA, Eesti Sisearhitektide Liit, Teater Vanemuine, Agape kohvik, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Myfitness, Fudy ning Rakvere LK.

Suurimad tänud muidugi ka meie osalejatele, et aitasite tekitada mõnusa õhkkonna ja nautisite meiega enda õhtut!

Galerii siinLoe lisaks

ELASA 2023 KOHTUMINE PRANTSUSMAAL


Sel suvel toimus ELASA (European Landscape Architecture Students Association) annual-meeting Prantsusmaal. Eestit esindasid 10-päevasel üritusel Agnes Arumeta, Johanna Etverk ja Melani Mõtlik.

Kohtumise läbivaks teemaks oli Foodscapes, mis kogu programmi raames keskendus erinevatele toidumaastiku ehk söödava maastiku külgedele. Selleks, et säiliks side inimese ja looduse vahel tuleb teadvustada endale, kust toit meie lauale jõuab ja mida selle jaoks teha on vaja. Kokku uudistas Prantsusmaa toidumaastikel ringi 41 tudengit 18 erinevast riigist. Oma reisi jooksul tutvusime mitmete maastiku- ja toidutootmise küsimusi hõlmavate projektidega:

Linnapõllumajandus
Viljapõllud
Kogukonnaaed
Viinamarjaistandus
Soola tootmine
Metsikud söödavad taimed

Kõige rohkem elamusi tekitasid need tootmised, millega Eestis kokku ei puutu, viinamarjaistandus ja soola tootmine. Kui palju erinevaid nüansse mõjutab veini maitset, alustades viinamarja sordist ja mullatüübist ning lõpetades mahuti materjalist ja säilitamistemperatuurist. Mereveest soola kättesaamine oli samuti täiesti uudne ja põnev kogemus. Sai palju teadmisi selle kohta, millised tegurid mõjutavad soola tootmist ja kuidas see töö üleüldse välja näeb. Toidumaastiku teemale kohaselt saime proovida erinevaid kohalikke maitseid, mis viisid põnevale rännakule Prantsusmaa toidukultuuris. Piknik õunaaias, lõunasöök Hiina stiilis saarekesel suure ühise laua taga ja õhtusöök armsas väikeses külakeses koos kohalike talunikega tekitas äärmiselt sooja tunde ja pakkus palju maitseelamusi.

Koosveedetud aeg andis suurepärase võimaluse arutleda nähtu ja kogetu üle, saada rohkem teada välismaiste ülikoolide ja töövõimaluste kohta ning muidugi luua uusi sõprussuhteid potentsiaalsete tulevaste kolleegidega.

Oleme väga tänulikud Prantsusmaa tudengite korraldustiimile ja kõikidele osalejatele. Oli meeldejääv kohtumine!


Galerii siin
Loe lisaks

EMÜSI ÜLDKOOSOLEK JA UUS JUHATUS

30. mail toimus EMÜS-i üldkoosolek, kus päevakorras oli ülevaade möödunud aasta tegemistest, majandusaasta aruande kinnitamine ning uue juhatuse valimine.

Uue juhatuse valisid kõik koosolekul osalenud EMÜS-i tegevliikmed ning valikuid tehti kandideerijate kirjutatud motivatsioonikirjade alusel. 2023/2024 juhatuse koosseisu kuuluvad:

President - Adeele Lepik
Asepresident - Siim-Robin Noorem
Projektijuht - Agnes Arumetsa
Kommunikatsioonijuht - Liisa Marie Luide
Raamatupidaja - Desiree Kaju

Palju õnne ja jõudu uuele juhatusele ja kohtume juba uue koosseisuga uuel õppeaastal!

Loe lisaks

ELASA MINI-MEETING AUSTRIAS


Sel korral toimus ELASA (European Landscape Architecture Student Association) kevadine kohtumine Austrias Viinis.

Eestist osales II kursuse tudeng Agnes Arumetsa, kellele lisaks oli kohtumisel maastikuarhitektuuri tudengeid rohkem kui 15 riigist. Kohtumise läbivaks juhtteemaks oli “Urban jungle”.

Nädalapikkune programm viis meid Viini imeilusatesse paikadesse, et paremini mõista linnadžungli olemust. Külastasime Donau-Auen rahvusparki, mis on mööda Doonau kallast kulgev pikk rahvuspark, pindalaga 9,6 hektarit. Lisaks külastasime linnas asuvaid metsikuid parke ning arutlesime, missuguseid väärtuseid võiksid säärased paigad linnakeskkonnas ka tulevikus kanda. Osalesime elurikkuse teemalisel tuuril ning külastasime kohalike tudengite ülikooli BOKU (The University of Natural Resources and Life Sciences), kus meid võttis vastu Elisabeh Belgler ettekandega teemal “Discovering the Green/blue infrastucture”. Utoopiline tuur Westbahnpark’is viis meid giididega koos tulevikku saja aasta pärast ning jäi eredalt meelde just huvitava võttega, kuidas linnaelanikele anda paremat ettekujutust soovitavast lahendusest. Kulgesime tühermaal koos giididega, kes jutustasid meile lugusid paigast, mis on olemas vaid alles ideetasandil. Lisaks külastasime kohalikku bürood YEWO, kelle kontor asub uusarenduspiirkonnas Freie Mitte Nordbahnhof. Viimaste päevade kava viis meid matkama Perchtholdsdorfer Heide’i ning meil oli kohtumine maastikuarhitekt Lina Streeruwitziga (Studio Vlay Streeruwitz) ning Oliver Baroschiga (Atelierhaus C21).

ELASA Viini kohtumine oli väga meeldejääv kogemus, mis rikastas nii erialaselt kui ka sotsiaalselt. Viin on kindlasti linn, mida tasub külastada!


Kohtumise koduleht

Galerii siin


Loe lisaks

EMÜSI ÜLDKOOSOLEK TOIMUB 30. MAIL

Selleaastane  EMÜSi üldkoosolek 2023 toimub 30. mail kl 15.00 EMÜSi ruumis. Liituda saab ka veebi teel.

Päevakorras:
- ülevaade möödunud aasta tegemistest
- majandusaasta aruande kinnitamine
- uue juhatuse valimine
- kohapeal tõstatatud teemad

Juhatusse kandideerimine:
Avatud on kandideerimine järgnevatele juhatuse ametikohtadele: president, asepresident, kommunikatsioonijuht, projektijuht, raamatupidaja, välissekretär. Ametite kirjeldused allpool.

Juhatuse liikmeks kandideerimiseks saada motivatsioonikiri aadressile emys@emys.ee 28. mai keskööks!

Üldkoosolekul osalevad kõik seltsi liikmed. Kui sa ei saa osaleda, siis palume volitada enda hääle mõnele teisele EMÜSi liikmete. Volitus tuleb saata meiliaadressile emys@emys.ee enne üldkoosoleku toimumist.

Loe lisaks

MAASTIKUARHITEKTUURI KUU 2023Eesti Maastikuarhitektuuri Selts on maastikuarhitektuuri kuud tähistanud juba aastast 2008. Aprillikuus korraldame mitmeid erinevaid üritusi tartlastele, Maaülikooli tudengitele, seltsi liikmetele ja kõigile teistele huvilistele.

Sel aastal vaatasime meie linnaruumi seoses märksõnaga "aeg" - kuidas on meid ümbritsev keskkond muutunud ajas ja milline võiks see olla 10, 50 või 100 aasta pärast? Kes saavad linnaruumi muuta? Mida me ise oma elukeskkonna tuleviku heaks teha saame?

Kuud alustasime installatsiooniga "Võta aega" 1. aprillil. Seadsime üles puhkekohad kolme kohta Tartu kesklinna: Ülejõe parki, Kaubamaja juurde ja Rüütli tänavale. Installatsioon andis võimaluse  kõigile meelde tuletada linnaruumis puhkamise, peatumise ja nautimise hetki.  Installatsioon oli üleval 24 tundi.


Ürituse galerii siin.

Programm jätkus kahe filmiõhtuga. 12. aprillil linastus Tartu Elektriteatris 2015. aasta film "Sipelgapesa". mis portreteerib Lasnamäe garaažikompleksis käivat vilgast elu. 19. aprillil vaatasime EMÜ peahoone aulas filmi "Trail Baltic", kus saab kaamera vahendusel läbi käia tulevase Rail Balticu teekonna.


19. aprillil kutsusime EMÜ linnakus liikujaid avastama meie linnaku väliruumi võimalusi. Lõime pop-up puhkekoha spordihoone taha murule ja nautisime loengute vahepeal kaunist kevadilma.


Ürituse galerii siin.

29. aprillil korraldasime koostöös Kureeritud Elurikkusega (osa Taru 2024 Kultuuripealinna programmist) istutustalgud Vabaduse puiestikus, et muuta park elurikkamaks. Kaasa lõi umbes 40 tugengit ja linnaelanikku ning istutasime erinevaid salumetsa alustaimsetikku loovaid liike. Täname veelkord meie koostööpartnereid ja toetajaid, tänu kellele üritus toimuda sai:  VLND Burger, A. Le Coq, Elise Aed, Hansu Puukool, Räpina Aianduskool, Mahlamaailm, Kureeritud Elurikkus, Tartu 2024, Tartu Tudengipäevad, EMÜ Üliõpilasesindus/Student Union.


Ürituse galerii siin.

Maastikuarhitektuuri kuu võttis traditsiooniliselt kokku EMÜSi sünnipäev, kus vaatasime koos sõprusseltsidega tagasi aprillikuule, möödunud aasta tegemistele ja tegime uusi plaane. EMÜS sai sel aastal juba 24-aastaseks!

Aprillis seadsime ka üles näituse "Pingiprojekt 123", mis annab ülevaate EMÜSi projektist, mille käigus disainime EMÜ linnakusse puhkekohtade loomiseks tänavamööblikomplekti. Näitus toimus Metsamaja ll korrusel.


Oluline osa aprilli programmist oli ka üle Eesti gümnaasiumites meie eriala ja õppekava tutvustavad töötoad. Vaatasime ruumi läbi visandamise ja maketeerimise. Jõusime aprillis Pärnusse, Tallinna, Räpinasse, Paidesse ja mujalegi! 

Aprillikuu jookusl toimus traditsiooniline forokonkurss seekord visuaalikonkursi võtmes, kuhu olid oodatud lisaks fotodele ka muud põnevad visuaalid. Selleaastase konkursi pealkiri oli "Aegruum", mis  tõstatas linnaruumi ja aja suhte küsimused. Konkursi ülesanne oli kujutada nende omavahelist kooskõla (või selle puudumist), olgu see mineviku, oleviku või tuleviku kontekstis. Auhinnalised kohad valis žürii, kuhu kuulusid maastikuarhitektid Aljona Galazan ja Anna Wilczyńska ning urbanist Kadri Lind.


I koht ja eripreemia – “Igavene suvi”, Iris Epp Sildnik
Bombay Beach on kurb-naljakas näide, kuidas mingi koha tähendus võib nii kiiresti ajas muutuda: kunagine populaarne suvituslinn jäeti maha pea päevapealt, kui sealse järve vesi muutus suplejatele ohtlikuks.

Žürii kiitis tabavat foto ja autori kommentaari tabavat koosmõju. Foto kompositsioon ning metafooriline ja nostalgiline sisu andsid aimu nii kunagisest hiilgeajast kui kiirest hukust.

I koht – “tulevik.64.xfd“, Agnes Arumetsa
Teie ei tea mis tulevik toob. Äkki saab kesklinna tänavail sõita kanuuga? Liiklus kulgeb mööda taevateid? Meile olulised objektid suletud klaaskastides? Mina ka ei tea.

Žürii sõnul on töö visuaalselt tugev, mõjudes seeriana esitletult komplektsena. Kujutlusvõimet elavdav pilt ja küsimusi esitav alltekst panevad vaatajat ise mõtlema tuleviku linnaruumis toimuva üle.


III koht – “rohepööre“, Agnes Arumetsa
Äkki on rohepöörde tulemuseks üleni roheline maailm ja loodus jõuab meist rohepöördega ette.

Lisaks töö visuaalsele omapärale, kus kohtuvad realistlik arhitektuur ja abstraktselt kujutatud pehme ja voolav loodus, kiitis žürii töö puändikat alternatiiv-vaatenurka rohepöördele ja selle sisulist küsimuse püstitust: kas loodus vajab meid või meie loodust?

Palju õnne võitajtele ja täname spornsoreid, kes panid välja toredad auhinnad: MTÜ Arhitektuurikirjastus, ajakiri MAJA, Saiko, TYPA, Photopoint, EMÜ maastikuarhitektuuri õppetool!Suur tänu kõigile, kes aitasid maastikuarhitektuuri kuu üritusi ellu viia, nii tublidele emüslastele kui ka meie headele sõpradele-toetajatele!
Loe lisaks

EMÜS Taanis


6.-12. märtsil käisime erialasel ekskursioonil Taanis. Alustasime Aarhusest, kus meid võttis vastu ByMunch maastikuarhitektuuribüroo. Büroo looja Anita Munchiga tutvusime Aarhusi vanalinna ja põnevamate maastikuarhitektuursete objektidega. Lisaks külastasime Aarhusi Arhitektuurikooli, mille inspireeriv keskkond oli tõeliselt muljetavaldav. Jõudsime üle vaadata ka Aarhusi moodsa kunsti muuseumi ARoS.

Edasi liikusime Kopenhaagenisse, kus on maastikuarhitektil igal sammul midagi õppida sõbraliku tänapäevase linnaruumi kohta. Kogesime linna nii jalakäija kui ka jalgratturina. Teiste seas jäid meie teekonnale  Kopenhaageni ülikool, The black square, Enghavenspark, ØsterGRO katusefarm, Israels square, Circle bridge, Frederiku kirik, Christiania linnaosa. Kopenhaageni põnevatest muuseummitest jõudsime Glüptoteeki, Taani Disainimuuseumisse ja Taani Arhitektuurikeskusesse DAC.

Reis oli äärmiselt inspireeriv , saime kaasa palju ideid, mida edaspidi õppetöös ja oma projektides rakendada. 
Suur aitäh reisi planeerimise eest meie projektijuhile Agnesele, meid lahkelt vastu võtnud Bymunch büroole ja igati abivalmile EMÜ Erasmuse koordinaatorile Karolile!

Galerii siin
Loe lisaks

KOKO ARHITEKTIDE KÜLASTUS


Eelmisel nädalal Käisime külas KOKO arhitektidel. Meid võtsid vastu büroo maastikuarhitektid, kes tutvustasid oma hiljutisi projekte. Saime hea ülevaate, milline on maastikuarhitekti roll ja tegutsemisvõimalused arhitektuuribüroos. Oleme rõõmsad, et meie eriala on järjest hinnatum ja olulisem ning maastikuarhitekte kaasatakse aina rohkem arhitektuuriobjektide projekteerimisse. Aitäh sooja vastuvõtu eest ja uute kohtumisteni!
Loe lisaks

eesti Arhitektuuripreemiad 202228. jaanuaril toimus Tallinna Muusika- ja Balletikoolis Eesti Arhitektuuripreemiate gala, kus käis ka EMÜSi esindus.
Maastikuarhitektide Liit tunnustas aastapreemiatega Emajõe linnaujulat (Kino maastikuarhitektid), Mõttepausi installatsiooni (Mark Grimitliht) ja Tondiraba parki (Artes Terrae jt), mis pälvis ka publiku lemmiku tiitli.

Loe lisaks

EMÜSI TALVEPÄEVAD 2023

EMÜSi seekordsed talvepäevad viisid meid avastama Lõuna- ja Edela-Eestit. 17 seltsilisega asusime 7. jaanuari hommikul Pärnu poole teele, peatudes uudistamiseks auhinnatud maastikuarhitektuuriobjektide juures – Elva linnakeskuses, Kääriku uues spordikompleksis ning Tõrva keskväljakul. Pärnus tutvusime Iseseisvuse väljakuga ning tegime pika jalutuskäigu mööda mereäärt.

Seejärel suundusime ööbimiskohta Pikla linnumajja, kus võtsid meid vastu kaunis maja mere ääres, tore pererahvas ning kümned hobused. Järgnenud päeval tegime lühikese matka Pikla ümbruses ning sõitsime Viljandisse, kus tutvusime riigigümnaasiumi väliruumiga, Lossimägede ja Viljandi vanalinnaga.

Täname EMÜ Põllumajandus- ja Keskkonnainstituuti toetuse eest!

Galerii siin


Loe lisaks

EMÜS TALLINNA ARHITEKTUURIBIENNAALIL ja rapla kekis


Oktoobris külastasime koos 6. Tallinna Arhitektuuribiennaali pealkirjaga "Söödav". Arhitektuurimuuseumis üleval olnud bienaalinäitusel olid erinevate kunstnike ja arhitektide teosed mõtestamaks arhitektuuri ainevahetust, seda nii üksikute elemetide, näiteks materjalide, kui ka arhitektuurse tervikobjekti tasandil. Lisaks uurisime toidu ja ainevahetusega seotud arhitektuurseid visioone.
Veel käisime Open House'i raames uudistamas Fahle maja ja Lutheri masinasaali ning külastasime Uus-Veerenni elamukvartali inspireerivat hooviala. Tagasiteel Tartusse oli meil eriline võimalus astud sisse legendaarsesse Rapla KEKi kaheksanurksesse hoonesse.

Galerii siin
Loe lisaks

TAJURUUMI BÜROO KÜLASTUS


21. septembril oli meil võimalus näha, kuidas töötavad maastikuarhitektid ühes Eesti tuntuimad maastikuarhitektuuribütoos Tajuruum. Tutvusime büroo saamisloo ja kujunemisega ning tutvusime erinevates faasides käsil olevate projektidega. Saime vastused kõigile küsimustele ja kohtumine oli tõeliselt inspireeriv ning innustav. Täname sooja vastuvõtu eest ning soovime edu!

Galerii siin
Loe lisaks

ELASA 2022 kohtumine ŠveitsisÜle kahe aasta toimus jälle ELASA (European Landscape Architecture Student Association) kohtumine! 

Sel korral saime kokku Šveitsis ning osalejaid oli kokk 17 riigist. Kohtumine toimus 14.-22. augustil ning viis meid läbi eriilmeliste Šveitsi linnade ja maastike. Selle aasta kohtumise juhtteemaks oli „Transforming landscapes“.

EMÜSi esindajad selleaastasel kohtumisel olid Alice, Liisi, Sandra ja Iris. Teekond algas Rapperswilist, kus asub Ostschweizer Fachhochschule, mis oli selleaastase kohtumise korraldajate koduülikooliks. Sealt edasi söötsime lähedalasuvasse Zürichisse, kus külastasime Hageri maastikuarhitekruuibürood, käisime Gleidbogeni lineaarpargis, Zürichi lennujaama pargis ja MFO pargis. Õhtu lõppes rahvusvahelise õhtusöögiga, kuhu kõik osalejad olid toonud midagi maitsvat kaasa oma koduriigist.

Teisel päeval osalesime eksperimentaalse disaini töötoas ning külastasime ENEA maastikuarhitektuuribürood koos imelise puumuuseumiga.

Kolmandal päeval istutasime Ostschweizer Fachhochschule ülikoolilinnakusse ELASA puu. Sel aastal istutasime Jaapani juudapuulehiku, mis on ühelt poolt kaunite lehtedega dekoratiivne liik, kuid teiselt poolt talub keerulisi ja muutuvaid kliimatingimusi. Ülejäänud päeva avastasime armast Rapperwili linnakest.

Neljandal päeval sõitsime läbi alpide järgmisesse kaunisse linna Genfi. Teel matkasime pisut ning nautisime kauneid vaateid bussiaknast.

Genfis tutvusime kalatreppide projektiga, külastasime Rhône’i äärset pargiprojekti ja etnoloogiamuuseumi aeda. Õhtupoolikul uurisime Genfi järve äärseid maastikuarhitektuurseid projekte ning toimus kohtumise oluline osa koosolek, kus muuhulgas lepiti kokku järgmiste kohtumiste korraldajad. Nendeks on Austria+Ungari (mini-meeting 2023), Prantsusmaa (annual meeting 2023), Türgi (mini-meeting 2024) ja Rootsi (annual meeting 2024).

Edasi sõitsime Baselisse. Seal külastasime Fontana maastikuarhitektuuribürood ning nende projekti KlybeckPlus Reini jõe ääres. Veel käisime Baselis Erlenmatti uuenduslikus elamurajoonis ja oligi käes viimane pitsasöömine jõe ääres.

Iga ELASA on eriline, seekordne kohtumine jääb meelde kaunite Šveitsi maastike ja täiuseni viidud maastikuarhitektuursete projektidega. Täname suurepärast korraldustiimi selle inspireeriva ja kordumatu kogemuse eest! Aitäh ja uute kohtumisteni!

Kohtumise koduleht
Galerii siin.
Loe lisaks

SUVEPÄEVAD IDA-VIRUMAAL

Sel aastal külastasime EMÜSi suvepäevade raames mitmeid põnevaid paiku Ida-Virumaal. Esimesel päeval külastasime teel Narva külastasime Valaste juga ja Toila Oru parki. Pikem peatus oli Sillamäel, et uudistada Stalinistlikku linnasüdant koos uuenenud promenaadiga mere ääres. Lõppsihtkohaks oli Narva, kus toimus sisukas linnatuur, mis meid uue jõepromenaadiga tutvuma ning seejärel läbi eripalgeliste linnaosade, juhiks kohalik giid. Teine päev algas ekskursiooniga Kreenholmi manufaktuuri hoonetes, seejärel tutvusime arhitektuuripreemiaid pälvinud Sisekaitseakadeemia Narva kolledži hoone ja välialaga.
Galerii siin.

Loe lisaks

EMÜSI ÜLDKOOSOLEKUL VALITI UUS JUHATUS

12. mail toimus iga-aastane üldkoosolek, mille olulisimaks punktiks oli järgmiseks õppeaastaks juhatuse valimine. Uue juhatuse koosseisu kuuluvad:

President - Ralf-Markus Heero 
Asepresident - Matilda Vilgas 
Projektijuht - Agnes Arumetsa 
Kommunikatsioonijuht - Iris Epp Sildnik 
Raamatupidaja - Sandra Elisabeth Saar

Palju õnne, lennukaid ideid ja jõudu uuele!Loe lisaks

MAASTIKUARHITEKTUURI KUU APRILL 2022Sel aastal valisime teemaks "Varjatud" ehk siis otsisime nähtusi linnaruumis, mida me iga päev ei märka, või millega kaasneb teatud salapära, näiteks tänavakunst. Ka aprillikuu sündmused oli sellest teemast kantud: toimus tänavakunsti loeng-töötuba, Karlova jäänukite tuur, väljasõit Valgasse, fotokonkurss ning maastikuarhitektuuri kuu võttis kokku EMÜSi 23. sünnipäevapidu!

5. ja 6. aprillil toimunud loeng-töötoa "Illegaalne ja legaalne tänavakunst" viis läbi kunstnik ja tänavakunsti festivali Stencibility eestvedaja Sirla. Töötoa tulemusena ilmus EMÜSi keldiruumi seinale stencil-tehnikas maaling, mis on inspireeritud Peeter Alliku teosest "Kubism".


Stencil-
tehnikas maaling EMÜSi ruumi seinal.

13. aprillil toimus väljasõit Valgasse, et uurida põnevaid maastikuarhitektuurseid arenguid väikeses piirilinnas. Ekskursioon viis meid Valga uuelt peaväljakult mööda huvitavamatest arhitektuursetest objektidest. Teejuhtideks olid Valga vallaarhitekt Jiri Tintera ja haljastusspetsialist Pille Zimmer.


Maastikuarhitektuuri tudengid ekskursioonil Valgas.

19. aprillil käisime Tartu Ülikooli ajaloohuvilise geograafi Taavi Pae juhtimisel Karlovas uurimas linnalisi jäänukeid: otsisime elemente, mis on kaotanud oma funktsiooni või siis leidnud hoopis muul moel kasutust. Peatusime tuntud kultusobjektide juures ning vaatlesime linnaosale iseloomulikke arhitektuurilisi elemente. Tuur andis võimaluse näha kodulinna natuketeise nurga alt, kui igapäevaseid käike tehes.


EMÜSlased ja sõbrad Karlovat avastamas.

Aprillikuu jooksul kogusime läbi fotokonkursi jäädvustusi üllatuslikest momentidest linnaruumis. Konkurss "Varjatud" kutsus otsima linnas midagi salapärast, varjatut või midagi sellist, mida me iga päev mööda kõndides ei märka. Selleaastase fotokonkursi esikoha saavutas Erik Vink fotoga "ÜLe jõe", mis žürii hinnangul paistis silma meisterliku kompositsiooniga ning millele oli tabatud huvitav hetk. Rohkem fotokonkursi kohta saad lugeda siit.  


EMÜSi fotokonkursi võidutöö "Üle jõe", Erik Vink

Tegusa sünnipäevakuu võttis kokku 3. mail toimunud sünnipäevapidu. Kokku tulid vanad ja uued EMÜSlased, õppejõud, maastikuarhitektuuri tudengid ning sõbrad teistest EMÜ seltsidest. 23. sünnipäev sain väärikalt tähistatud ning läheme uue hooga uude aastasse!

Täname kõiki ürituste korraldajaid, osalejaid, külalisi ja toetajaid, kohtumiseni!
Loe lisaks

EMÜSI FOTOKONKURSI "VARJATUD" VÕITJAD ON SELGUNUD!

Aprillikuu fotokonkurss on lõppenud ning  võitjad on selgunud! Suur tänu kõigile, kes saatsid põnevaid varjatud või salapäraseid kaadreid linnaruumist!

Sel aastal kuulusid fotokonkursi žüriisse maastikuarhitekt ja EMÜ lektor Peeter Vassiljev, pressi- ja loodusfotograaf Ingmar Muusikus ja tänavakunstifestivali Stencibility eestvedaja Sirla. 

Konkurss oli tihe ning esikoha valimine keerukas. Pika arutelu järel otsustas žürii esikoha anda Erik Vingile foto "Üle jõe" eest. Emajõe ääres tabatud salapärane kaader võlus žüriid tänu huvitavale kompositsioonile ja mitmekihilisusele. Tabatud on üllatuslik hetk linnas, mis on ühtaegu võluv ja salapärane. 


Erik Vink "Üle jõe"

Suurepärase teise koha saavutas Ksenija Hermi foto "Pisispioon", mis on üles võetud Karlovas. Pildi teeb eriliseks selle kompositsiooniline struktureeritus - lisaks aknal piiluvale kassile näeme peegelduselt ka seda, mida kass näeb. Pilti vaadates leiame järjest huvitavaid detaile, mis üksteise järel esile tulevad.


Ksenija Herm "Pisispioon"

Kolmanda koha auhind läheb Inga Tomsonile foto eest "Maastiku ja arhitektuuri kohtumine". Pilt on tõeline varjatud kaader Emajõe äärest sillakese alt, mida naljalt iga päev tähele ei pane. Erilisust lisab veepeegeldus ning ka selle foto puhul on huvitavaid detaile, mida uurida. Inga Tomson "Maastiku ja arhitektuuri kohtumine"

Kuna häid kaadreid oli palju, otsustas žürii anda eripreemia ka Erik Vingi tööle "Kevadine külmkapp". Pildistatud on ebatavalise nurga alt ning see avab vaatajale ühe põneva nurgataguse Karlovas.


Erik Vink "Kevadine külmkapp"

Palju õnne kõigile võitjatele, võtame teiega ühendust!

Žürii märkis ära ka järgnevad põnevad fotod:


Johanna Etverk "Varjatud kodanikud linnaruumis"


Kaja Veddel  "Linnas peitus-peidus linnas"


Marta Lepasson  “Herne 15”


Kaja Veddel  "Telefonis või ilmsi"

Valik parimatest töödest jõuab peagi näitusele Aparaaditehase väligaleriisse!

Täname veelkord meie toetajaid, kes panid välja ägedad auhinnad:  Kolm Tilli, Juhani Puukool, SAIKO POOD, Eesti Arhitektuurimuuseum, Valguslaud, ajakiri MAJA, MTÜ Arhitektuurikirjastus ja EMÜ maastikuarhitektuuri õppetool

Loe lisaks

EMÜSI TALVEPÄEVAD 2022


Seekordsed EMÜSi talvepäevad toimusid 26.-27. jaanuaril Võru lähedal Oksa puhkemajas. Sauna ja mängude kõrval kogusime ideid ning tegime plaane uueks semestriks. Enne Tartusse tagasi suundumist tutvusime armsa Võru linnaga.
Loe lisaks

MAASTIKUARHITEKTUURI ÕPPETOOLI JÕULUPIDU

EMÜS ja EMÜ Maastikuarhitektuuri Õppetool ühendasid jõud, et võtta kokku lõppev semester ja teha plaane uueks aastaks. Sel aastal oli kostüümiteemaks taimed - külalised riietasid end oma lemmikpuuks, -põõsaks või -õieks. Tantsisime, laulsime, kaunistasime piparkooke, jagasime kingitusi ja tundsime rõõmu, et saime üle pika aja kokku tulla. Rahulikke pühi ja inspireerivat uut aastat!


Loe lisaks

HALLOOWEEN - SUUR TUUMASÕDA

EMÜSi Halloweenipidu toimus 29. oktoobril. Seekordse peo teema oli tuumasõda. EMÜSi ruum muutus punkriks, kuhu kogunes  Eesti Konservatiivne Reformpartei ja riigi helgemad pead, et päästa Eesti suures tuumasõjas. Pärast edukat sõja võitu jätkus pidu koos  EMÜ õpilasesinduse ja TÜSiga.Loe lisaks

KINO MAASTIKUARHITEKTIDE KÜLASTUS

25. oktoobril käisime külas KINO maastikuarhitektidel. Rääkisime milline on maastikuarhitekti igapäevatöö, millised olulised projektid on valmis ja mis käsil, saime praktilisi nõuandeid, uusi mõtteid ja inspiratsiooni. Aitäh!

Loe lisaks

ÜLDKOOSOLEK 10.06.2021

EMÜSi üldkoosolek on selleks korraks peetud. Sarnaselt eelmisele aastale kohtusime veebi teel. Aasta on olnud teistmoodi ja keerukas, kuid siiski oleme suutnud jätkata oluliste traditsioonidega. Väga suur tänu kõigile, kes keerulistest oludest hoolimata olid alati valmis tegutsema ja aitama! Suur aitäh ka üldkoosolekul osalejatele!

Kuna aasta on olnud eriline, on ka EMÜSi uus juhatus natuke teistsugune. Juhatuses jätkavad hetkel kahekesi Raiko Jaeski ja Sandra Elisabeth Saar. Edu neile nende töös!
Ilusat suve ja kohtume juba varsti päriselt!


Loe lisaks

FOTOTÖÖTLUSE AKTSIOONI VÕITJAD

Konkursile laekus 18 väga eriilmelist ja head tööd. Suur aitäh kõigile osalejatele! Laekunud töödest oli näha, et tegelikult hindavad paljud väikeseid muutuseid linnaruumis, mida oleks tihtipeale väga lihtne korda saata. Kõikide töödega on võimalik tutvuda Facebooki ürituse arutelus.

Esmalt loosisime kõigi osalejate vahel välja neli auhinda:
MiniMelts jäätise- ja pannkoogikohviku 15-eurose kinkekaardi saab endale Moira Fischer.
Photopointi auhinna saavad endale Kaja Veddel, Karin Rea ja Alba Aufleger. Kupongiga saab https://www.photoexpress.ee/ veebilehel tellida 100 tavamõõdus paberfotot.
(Võitjate loosimisel kasutati Random Name Picker veebilehte)

Nüüd aga peavõitja juurde! EMÜSi liikmetest koosnev žürii valis parimaks lahenduseks Kastani tänava töö, mille autoriks on Raiko Jaeski. Autor pakub välja kaks erinevat lahendust tänavaruumi muutmiseks. Esimesel fotol on näha praegune olukord.


Rattateed on hästi lahendatud ja ühenduvad hästi kõrvaltänavatega. Rattaliiklus ei häiri parkimist, sest autodel on võimalus parkida sisehoovides. Loovalt on lahendatud tänavale toodud rohelus ning tänavaruum on muudetud esteetilisemaks. Kastani tänava hea lahenduse eest saab autor 100-eurose Juhani puukooli kinkekaarti.


Žürii soovib veel esile tõsta kaks Alba Auflegeri tööd:
Toodi välja, et antud ala on lihtne muuta. Pakutud lahendus annab platsile uusi tegevusi ning toob juurde rohelust. Lahenduse mõttes oleks võinud olla isegi julgem, kuid idee on hea ja antud ala stiil jääb üldjoontes samaks.


Loodud on hea lahendus arvestamaks erinevate kergliiklejate ja kasutajagruppidega. Juba praeguses olukorras on näha, et inimesed kasutaksid seda lahendust, sest ratturid liiguvad treppide kõrvalt. Ettepanek: Idee on küll väga hea, kuid vahe kahe triibu vahel võib muuta olukorra ohtlikuks.Positiivselt tõsteti esile ka Karin Rea tööd Küüni tänava mitmekesistamiseks:

Väga hea, et on mõeldud palju haljastusele ning loodud inimestele istekohti. Küüni tänava haljastamine leevendaks kuumasaare efekti ning looks tänavale rohkem silmailu. Ettepanekutena toodi välja, et võiks veel rohkem mõelda antud tänaval toimuvatele üritustele ning lilleturule. Samuti ka mõtiskleda enam ratta ja jalakäijate liiklusele.

Soovime veelkord tänada kõiki osalejaid! Üheskoos muudame linnaruumi paremaks! Kohtumiseni Tartu tänavatel!

Loe lisaks

Fotokonkurss LUMOS võitjad

Täname kõiki osalejaid väga huvitavate ja kvaliteetsete fotode eest. Laekunud fotodelt on näha, kui erinevalt on võimalik valgust näha ning seda kinni püüda. Kõiki fotosid saab vaadata meie Facebooki galeriist.

Nüüd aga põnevama osa juurde: 

Žürii, koosseisus: Märt Haamer (Overalli esindaja) ja  Vallo Kalamees (Pallase valgusõpetuse õppejõud), olid väga positiivselt meelestatud just erinevate lähenemisviiside ja vaatenurkade esitlemise üle. Enamasti on valgus abivahend, mis toob esile pildistatava kujutise. Kui aga on eesmärgiks püüda just valgust, läheb asi keerukaks.  Žürii liige Vallo Kalamees tõi välja, et julgus on juba selles, kui oled oma pildi välja pannud. Kiitus kõigile!

Arutelu tulemusena jäid peaaegu samale pulgale kaks fotot, millest võidu napsas endale Aleksandr Kljuchenkowi foto “01.35"


Foto püüdis pilku just oma eripärase perspektiivi ja lähenemisega. Tegemist on vaatega, mis on meil kõigil silme ees pea iga päev, kuid selle huvitav ja esmalt arusaamatu raamistik, annab sellele võlu ja omapäeva. Žürii tõi välja, et antud foto pole lihtsalt ära tehtud vaid ka nähtud vaeva - märgatud. Foto saab pärjatud Canon PowerShot ZOOM kaameraga, mille pani võitjale välja Overall Eesti. Lisaks 100 tasuta tavamõõdus paberfotot Photopoindi veebilehelt https://www.photoexpress.ee/.

Kuna võidupildiga pea samale pulgale jäi ka Cairos ülesvõetud Muhamad Atty foto “Displaced,” otsustasime selle siiski ära märkida ning premeerida EMÜSi meenega. 


Tegemist on julge fotoga ning võib isegi väita, et enamus inimesi oleks kuulutanud selle foto ebaõnnestunudks, kui siin kohal autor teadis väga hästi, mis ta teeb ja oskas ruumi ja sellest olevat valgust tunnetada.  Profesionaalne fotograafia, millesse on püütud nii emotsiooni kui liikumine. Pildi eri osad jutustavad oma lugu, kuid koos loob ühtse terviku. Paneb vaatleja mõtlisklema, mis täpselt fotol toimub ning millega täpselt tegu on.


EMÜSi lemmiku auhind läheb Aleksandr Kljuchenkowi fotole "21.20." Maagilise pealkirjaga fotol, on värvid väga hästi tabatud - omavahel moodustavad põneva koosluse. Tabanud ka konkursi teemat naelapea pihta. Kui mõelda linnakeskkonnast, siis seda see foto ka täpselt kujutab. Kompositsioon on samuti paigas ning foto ei mõju juhuslikult. Punane foor ja vasakul valge kõnnitee tasakaalustavad pildi kenasti ära.  Foto autor saab Juhani Puukooli kinkekaarti väärtusega 100 eurot ning 100 tasuta tavamõõdus paberfotot Photopoindi veebilehelt https://www.photoexpress.ee/. Auhinna juurde kuulub ka MiniMelts Estonia kinkekaart 15-euro väärtuses! Kinkekaarti saab kasutada Lõunakesuse jäätise- ja minipannkoogikohvikus.


Kahe auhinnaga pärjatud autorit julgustab žürii kindlasti korraldama oma fotonäitust. Tegemist on väga hea silmaga fotograafiga, kes vaatab asjadele teise nurga alt ning oskab neid ka vormistada. 


Ülekaalukalt oli publiku lemmikuks Rene Unnuki Tartu linnas ülesvõetud foto "Lights reflection." Autorit pärjatakse maagilise valguslambiga Kosmosevalguselt. Lisaks 100 tasuta tavamõõdus paberfotot Photopoindi veebilehelt  https://www.photoexpress.ee/ ning 15-eurose kinkekaarti MiniMelts Estonialt, mida saab kasutada Lõunakesuse jäätise- ja minipannkoogikohvikus.


Žürii poolt said ära märgitud ka järgmised fotod (tagasiside saadetakse teile lähipäevil meilile): 

Kaja Veddel “Kurgikuma”

Loviisa Lill “Märg valgus”

Aleksandr Kljuchenkow "23.30"

Kaja Veddel “Suvesume linn"


Üldiselt oli konkursi piltide tase väga kõrge, mis tegi lõpliku otsuse langetamise keeruliseks. Omaltpoolt täname kõiki toetajaid, osalejaid ja ka hääletajaid. Soovime omalt poolt indu ja uusi toredaid pilte.
Kohtume juba uute teemade ja uute fotodega järgmistel aastatel. 


Loe lisaks

DISAINIKONKURSS

MÕTLE VÄLJA UUS EMÜSI MEENETE DISAIN JA VÕIDA ENDALE VABALT VALITUD TOODE!

Juba mitmeid aastaid on emüsi meenetel kujutatud meie logo, kuid nüüd on aeg luua midagi veelgi vägevamat! Just sinul on võimalus luua silmapaistev disain, mida kasutame uutel EMÜSi meenetel. Võidudisaini kasutaksime näiteks riidest kotil, pusal, termostassil ja märkmikul.
Seni kasutusel olnud meeneid on võimalik näha siin: https://emys.ee/info/meened
 
 - Konkursi kestvus: 28. jaanuar – 19. veebruar
 - Teilt ootame: disainikonseptsiooni pildi kujul ning lühikest seletust seletamaks disaini.
 - AUHIND: vabalt valitud EMÜSi uue disainiga meene.
 - Ideid ootame: 19. veebruari keskööks aadressile juhatus@emys.ee

Soovituslik on, et disain sisaldab EMÜSi nime või logo. Logost pildi saamiseks kirjuta juhatus@emys.ee
Konkursil võivad osaleda kõik huvilised. Konkursi peamine eesmärk on leida EMÜSi meenetele uus läbiv disain. EMÜS jätab endale vabaduse valida, millistel toodetel disaini kasutatakse.
Lisaküsimuste korral pöördu: juhatus@emys.ee
Lase oma mõtetel lennata!
Loe lisaks

KOOSOLEK 09.02.2021

EMÜSi juhatus kutsub teid koosolekule teisipäeval 09.02.21 kell 19:00 veebikeskkonnas. Selle linki jagame mõne aja pärast.

Koosoleku päevakord:

1. Kevadsemestri plaanid
2. Kampuse projekti edenemine
3. EMÜSi meenete võistlus
4. Aprilli planeerimine ja töögrupi koostamine
5. 2020 aprilli fotonäituse püstitamine
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

ÜLDKOOSOLEK 04.01.2021


Uut aastat alustasime talvise EMÜSi erakorralise üldkoosolekuga, mis toimus 4. jaanuaril virtuaalselt. 

President Mari andis ülevaate senistest tegevustest, mida oli arvestades praegust keerulist olukorda mitmeid. Tõdeti ka, et hetkeolukorra tõttu on tulnud mitmeid tegemisi edasi lükata või ära jätta. Veel arutleti teemal, kas juhatuse liikmetele edaspidi kehtestada mingisugune liikmemaksusoodustus.

Kuid mis kõige tähtsam - kinnitati juhatus järgmiseks poolaastaks:

President - Mari Krüüner
Asepresident - Helis Annama
Raamatupidaja - Sandra Elisabeth Saar
Projektijuht - Raiko Jaeski
Kommunikatsioonijuht - Mona Seppern
Välissekretär - Karin Rea

Täname kõiki, kes üldkoosolekust osa võtsid.
Edu ning häid mõtteid uueks semestriks! 
Loe lisaks

ERAKORRALINE ÜLDKOOSOLEK

EMÜSi erakorraline üldkoosolek toimub 4. jaanuaril kell 18.00. Koosolek toimub hetke olukorda arvestades veebikeskkonnas.

Päevakord:
1. Ülevaade EMÜSi tegevusest sügisel 2020
3. Ettepanek liikmemaksu osas
4. EMÜSi juhatuse valimine järelejäänud 2020/2021 majandusaastaks
5. Kohapeal tõstatatud teemad  

Koosolekut modereeerib moderaator. Vaheküsimused võite kirjutada vestlusaknasse või anda märku tõstes nt käsi ja moderaator võtab teie küsimuse ette nii pea kui võimalik.  

Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Mis siis saab kui Sul pole võimalik üldkoosolekust osa võtta?
 • Volita oma hääl mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus tuleb edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed (nimi, isikukood).
Lisaküsimuste korral palume pöörduda info@emys.ee.  

Loe lisaks

KOOSOLEK 10.11.2020

Olete oodatud EMÜSi koosolekule teisipäeval, 10. novembril kell 17.00 EMÜSi ruumi, Kreutzwaldi 56/3.

Koosoleku päevakord:
1. Karin Bachmanniga kohtumise kokkuvõte
2. Hollandi jutuõhtu
3. Rattamaja sildi areng
4. Kampuse projekt
5. Juhatus ja liikmemaks
6. Raamatupidamine
7. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Jutuõhtu: maastikuarhitekt Anna-Liisa Unt


Milline on hea linnakeskkond?

EMÜSi jutuõhtul räägib Autovabaduse puiestee autor Anna-Liisa Unt ettevõtmise telgitagustest, kogemustest ning õppetundidest.

Anna-Liisa on inspireeriv maastikuarhitekt, kes täna töötab Tartu linnavalitsuses linnakujunduse spetsialistina. Ülikoolis käies tegutses ta aktiivselt ka EMÜSi ridades.

Tule ja kuula, kuidas jõuab idee teostuseni nii suurel skaalal! Mis võivad olla takistusteks ning kuidas linnaelanikud oma ettevõtmisesse uskuma panna...

Üritus toimub 26. oktoobril kell 18.30 EMÜ maastikuarhitektuuri õppetoolis Kreutzwaldi 56/3.

Foto autor: Mana Kaasik (editeeritud)

Loe lisaks

KOOSOLEK 13.10.2020

Olete oodatud EMÜSi koosolekule teisipäeval, 13. oktoobril kell 17.00 EMÜSi ruumi, Kreutzwaldi 56/3.


Koosoleku päevakord:


1. EMÜSi Avatud uste kokkuvõte
2. EMÜ projekti kokkuvõte
3. Liikmeavaldused
4. Jutu-/filmiõhtud
5. XV OLE ROHKEM. Võrgustiku ümarlaud/Võrgustiku sünnipäev
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Ideekonkurss: APRILL 2021SINU IDEEST VÕIB SAADA JÄRGMINE MAASTIKUARHITEKTUURI KUU TEEMA!
YOUR IDEA MAY BE THE NEXT EST LANDSCAPE ARCHITECTURE MONTH TOPIC!

Loe lisaks

EMÜS Tartu linna Üldplaneeringu arutelul

Septembri viimasel päeval käis EMÜS Tartu linna uue Üldplaneeringu avalikul arutelul. Arutelu alguses anti lühike ülevaade üldplaneeringu koostamise protsessist ja praegusest arengufaasist - kõik on alles poolepeal kuigi nii palju on juba ka tehtud.

Just oli lõppenud avaliku väljapaneku ja tagasiside faas, kuhu laekus üle tuhande ettepaneku ning kommentaari. Linnavalitsus andis tagasiside igale kommentaarile. Toodi välja kõige põletavamad teemad: Ihaste metsad, sadamaraudtee, Keskpark, jõeäärne matkarada, rohevõrgustik, Ujula ja Vahi tänavad. Kommentaaridest selgus, et linlaste jaoks on kõige olulisemad teemad seotud linnaruumi väärtuste ja loodusega! Seda oli tõeliselt tore tõdeda ning võrreldes kehtiva ÜP aruteludega on see teema tõusnud veel tugevamalt päevakorda, varjutades kõik muu. Kuna linlaste jaoks on hea ruum oluline, siis on järjest enam vaja ka maastikuarhitektide tööd.

Suur osa ajast vesteldi sadamaraudtee tulevikust, kus linna seisukoht on rajada sinna sõidutee, mille külgedel on kergliiklustee ning puuderida. Suur osa kuulajatest aga ei nõustunud sellega ning leidsid, et linn ei näe autovaba liikumiskoridori erakordset väärtust ja potentsiaali. Kohapeal tõstatatud küsimustest ning kommentaaridest enim olid seotud just nimelt sadamaraudteega.

Kui sisukas arutelu oli jõudnud juba lõpupoole, küsiti ka õhtu kõige ausam küsimus „Mida on üldplaneering teinud ära selle heaks, et Tartus väheneks autode hulk?“. Linnainsener Mati Raamat ei suutnud küsimusele vastata ja jäi isegi segadusse, et miks selline mõttesuund üleüldse oluline on. Ta ütles isegi, et „Meie pole seadnud eesmärki autoliiklust vähendada, autoliiklus on igapäevavajaduste rahuldamiseks“, mille peale abilinnapea selgitas, et rohkem autosid me linnaruumi tõepoolest ei vaja.

Linnarahva ootused ja nõudmised tänavaruumi kvaliteedile on väga kõrged, enam ei rahulda kitsas jagatud kõnnitee kiire liiklusega tänava ääres. Soovitakse looduse lähedust tunda ja turvaliselt eraldatud liiklejaid.

Küsimusi esitati palju ja tuliselt. Palju teemasid, mida on püütud aastatega vaiba alla pühkida, tulid uuesti päevavalgele. Uus ÜP peab ka jätkama nii mõnegi kehtiva ÜP poolt täitmata jäänud eesmärke. Üldplaneeringu põhilahendus valmib kevadeks ning siis on oodata juba uusi arutelusid. Üldplaneering kehtestatakse septemberis 2021. Linnavalitsusel on ees kõvasti tööd ning jääme kõik ootama veelgi paremat üldplaneeringut!

Avalikul arutelul osalesid Kaja Veddel, Ragne Nikkel, Karin Rea ning Mona Seppern.


Loe lisaks

KOOSOLEK 29.09.2020

Olete oodatud EMÜSi septembrikuu viimasele koosolekule kolmapäeval 29. septembril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3.

Koosoleku päevakord:

1. Filmi- ja jutuõhtu kokkuvõte
2. Järgmised filmi- ja jutuõhtu
3. OLE ROHKEM. Arenguprogramm
4. Halloween
5. Lahkumisavaldus
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Õhtuvool | jutu- ja filmiõhtu emüsiga

Teisipäeva õhtupooliku veedame EMÜ maastikumajas. Oled oodatud meie seltsi 22. septembril kell 19.00. Kuulame, vestleme ning vaatame filmi.

Õhtust lähemalt: 
Külla tuleb elektriinsener Andreas Kärp, kes tutvustab meile elektri hingeelu, räägib elektrivõrkude planeerimisest, toimimisest, ehitamisest ja paljust muustki. Pane valmis temaatilised küsimused ning tule ja saa vastus spetsialistilt.


Pärast elektriteemadel arutlemist vaatame episoodi seriaalist Abstract: Art of Design.
Veedame õhtu maastikuarhitektuuri õppetooli hoones (Kreutzwaldi 56/3) ruumis 231. Palun hoia end ja teisi ning kanna maski!
Loe lisaks

KOOSOLEK 16.09.2020

Olete oodatud EMÜSi koosolekule kolmapäeval, 16. septembril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3.

Koosoleku päevakord:

1. Koostöö õppetooliga ja maskid
2. Tutvumispeo kokkuvõte
3. Rebaste ristimine
4. Jutu- ja filmiõhtud
5. Koostöö välistudengitega
6. Liikmemaks
7. Koosolekud
8. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

EMÜSi tutvumisõhtu


Rohkem informatsiooni leiad: https://www.facebook.com/events/229880331702304?acontext=%7B%22source%22%3A5%2C%22action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%2C%22mechanism%22%3A%22main_list%22%2C%22extra_data%22%3A%22%5C%22[]%5C%22%22%7D]%2C%22has_source%22%3Atrue%7D
Loe lisaks

Koosolek 01.09.2020

Olete oodatud EMÜSi koosolekule teisipäeval, 1. septembril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3.


Koosoleku päevakord:

1. Suvepäevade kokkuvõte
2. Ole Rohkem Aastakonverentsi kokkuvõte
3. “Ülikool ja sina” tudengimess
4. Tutvumisõhtu
5. Narva projekt
6. Kohapeal tõstatatud teemad
Loe lisaks

EMÜSi veebinarid nüüd järelvaadatavad

Sel kevadel korraldasime interneti vahendusel kaks seminari, mille salvestused on nüüd järelvaadatavad EMÜSi värskel Youtube kanalil. 

Selleaastasel maastikuarhitektuuri kuul, mille teemaks oli "Tühjus", soovisime juhtida inimeste tähelepanu aladele, mis esialgu paistavad tühjad ja vähe tähtsad. Sellised kohad peidavad aga sageli endas erinevaid looduslikke ja sotsiaalseid protsesse.

Seminari esinejateks ja teemadeks olid:
 • Friedrich Kuhlmann: Postsovetlikud maastikud ja kuidas me neid tänapäeval tajume
 • Jekaterina Balicka: Linna tühermaad (ei ole hetkel järelvaadatav)
 • Simon Bell: Tehnogeensed maastikud
Teise veebinari pühendasime linna- ja kogukonnaaedadele.  Maailm liigub üha enam rohelisema tootmise poole ning toidutööstus ei jää seejuures puutumata. Paljudel meist on mälestused oma maakodude aedades juur- ja puuviljade, marjade jms kasvatamisest, kuid seda kõike on võimalik saavutada ka linnakeskkonnas. 

Linna- ja kogukonnaaedadest rääkisid Gloria Niin ja Elisabeth Sinipalu, kes jagasid väga mitmeid "päris elu" kogemusi ja juhtumeid seoses kogukonnaaedadega.

Salvestusi saab näha EMÜSi Youtube kanalil: https://www.youtube.com/channel/UC_fd1aSNh5d9EHG6eI97W_w

(Salvestused on inglise keeles)
Loe lisaks

VIRTUAALNE ÜLDKOOSOLEK


EMÜSi iga-aastane üldkoosolek toimus sel korral 4. juunil videosilla vahendusel. 

Koosolek oli vaatamata sellele, et osalejad füüsiliselt kokku ei saanud väga edukas ja sisukas. Liikmeid osales koosolekul 18. Senine president Ragne andis ülevaate meie tegevustest 2020. aastal. Edukaid üritusi ja tegemisi oli tagasi vaadates rohkelt.
Lisaks võtsime vastu majandusaasta aruande ja lisasime põhikirja uue punkti. Aga mis kõige tähtsam - valisime EMÜSile uue juhatuse 2020/2021 majandusaastaks. Juhatuse kandidaatidega oli võimalik tutvuda motivatsioonikirjade ja -videote näol. Samuti said osalejad esitada kandideerijatele otse küsimusi.

2020/2021 aasta juhatus on järgmine:
president - Mari Krüüner
asepresident - Helis Annama
projektijuht - Raiko Jaeski
kommunikatsioonijuht - Mona Seppern
välissekretär - Karin Rea

Palju õnne ja põnevaid uusi ideid uuele juhatusele!
Täname kõiki liikmeid, kes osalesid üldkoosolekul!


Loe lisaks

Kandideeri asepresidendiks


"Ametiaja jooksul sain teadmisi ja kogemusi, kuidas üks organisatsioon töötab. Õppisin töötama tiimis - kuulama seltsiliste ideid ning ka enda ideid väljendama.Ma tegin koostööd mitmete inspireerivate inimestega ja sain tuttavaks erialaste isikutega.
Protokollimine arendas nii mu kirjutamisoskust kui ka tähelepanelikku kuulamisoskust koosolekutel. Arendasin oma organiseeritust ja ajaplaneerimist.
Selts on andnud mulle julgust teha otsuseid elu suuremates etappides ja tõstnud enesekindlust. EMÜSis on arenguvõimalusi tohutult!"


Selliseid kogemusi sai Liisi Tamm, kes oli Seltsi asepresident 2017-2019.

Asepresident

*abistab Seltsi presideti ja teisi juhatuse liikmeid dokumentide vormistamisel, kirjade vastamisel ja muude kirjatööde osas, mis on seotud Seltsitegevusega;

*protokollib koosolekuid;

*listide haldur;

*asendab vajadusel presidenti.

Haara võimalusest ja kandideeri uueks Seltsi asepresidendiks!

Kandideerimiseks saata motivatsioonikiri/video aadressile juhatus@emys.ee 25. maiks.


Loe SIIT Liisi kogemuslugu ametiajast
Loe lisaks

Kandideeri välissekretäriks


"EMÜSi välissekretärina õppisin tiimina tegutsemist. Üheskoos juhatuse ja seltsi liikmetega sai läbi viidud kõikvõimalikke üritusi ning osaletud erinevates rahvusvahelistes projektides. Välissekretäri positsioon andis võimaluse luua erialaseid kontakte ning rõõmu ühendada sarnaste huvidega inimesi. Ametikohal tegutsemine arendas kindlasti ka julgust suhelda ja uusi projekte algatada ja ellu viia. "
 
Selliseid kogemusi jagab Liisa Sekavin, kes oli Seltsi välissekretär 2016/2017 majandusaastal.

Välissekretär

*koostöö korraldamine kodu- kui ka rahvusvaheliste organisatsioonidega;

*koordineerib ürituste gruppe;

*suhtleb väisüliõpilastega.


Haara võimalusest ja kandideeri uueks Seltsi välissekretäriks!

Kandideerimiseks saata motivatsioonikiri/video juhatus@emys.ee 25. maiks.
Loe lisaks

Kandideeri kommunikatsioonijuhiks


"EMÜSi kommunikatsioonijuhi amet andis mulle baasteadmised sotsiaalmeedia haldamisest, selle telgitagustest ja nippidest. Eriti meeldis mulle, et nimetatud ametis ei hakka kunagi igav, meedia maailm on väga lai ja pidevalt uuenev. Leidub ikka uusi viise, kuidas midagi promoda või kuidas asju uues kuues esitleda. Ametis on võimalus praktiseerida ka visuaalide disani ja loovate tekstide koostamist. Midagi kõigile!"

Sellised kogemusi jagab Ragne Nikkel ametiajast, kes oli Seltsi kommunikatsioonijuht 2018-2019.

Kommunikatsioonijuht:

*vastutab sotsiaalmeedia arendamise ja uuenduste eest,

*tagab info kättesaadavuse,

*kokkuvõtvate artiklite kirjutamine,

*blogi kirjutamine,

*kodulehe hooldamine.

Haara võimalusest ja kandideeri uueks Seltsi kommunikatsioonijuhiks!

Kandideerimiseks saata motivatsioonikiri aadressile juhatus@emys.ee 25. maiks.

Loe SIIT Ragne ametiaja kogemuslugu.

Loe lisaks

Kandideeri projektijuhiks

"EMÜSI projektijuhina tegutsedes õppisin ma koordineerima tiimi kui tervikut õilsa eesmärgi nimel - oli selleks siis kanuumatk, jõulupidu või väiksem grilliõhtu oma seltskonnaga. Lisaks uhkele tiimitööle kaasnes selle ametiga ka oskus/julgus üksinda uusi väljakutseid vastu võtta. Julgen soovitada projektijuhi ametikohta tudengile, kes soovib oma ellu rohkem vürtsi ning astuda igapäevarutiinist sammukese kõrvale. "

Selliseid muljeid jagab Janar Lind oma ametiajast, kes oli Seltsi projektijuht 2018/2019 majandusaastal.

Projektijuht:

tegeleb Seltsi ürituste ja projektide korraldusega;

koordineerib ürituste gruppe;

vastutab ürituste ja projektide läbiviimise eest.

Haara võimalusest ja kandideeri uueks Seltsi projektijuhiks!

Kandideerimiseks saata motivatsioonikiri/video aadressile juhatus@emys.ee 25. maiks.Loe lisaks

Kandideeri raamatupidajaks

“EMÜSi raamatupidajana sain baasteadmised järgmistest tegevustest: ettevõttes maksetega toimimine, algne eelarve planeerimine, projektide kirjutamine, pakkumiste taotlemine. Ameti kandmine oli kui silmaringilaiendus ning algne ettekujutus, kuidas raamatupidamine mittetulundusühingus võiks toimida kõige paremini. Ametikoht arendab samuti korrektsust ning juurib välja lohakusvead. Oskad oma vigu paremini märgata.”

Sellised kogemused sai oma ametiajast Kertu Kruus, kes oli Seltsi raamatupidaja 2017/2018 majandusaastal.

Raamatupidaja:

*esitab vajadusel rahandusaruande juhatuse koosolekule;

*vastutab Seltsi ametlike pangaarvete ning raamatupidamise eest;

*tegeleb Seltsi jooksvate tulude ja kuludega.

Haara võimalusest ja kandideeri uueks Seltsi raamatupidajaks!

Kandideerimiseks saata motivatsioonkiri/video juhatus@emys.ee 25. maiks.

Loe SIIT Helen Eriku kogemuslugu, kes oli 2018/2019 Seltsi raamatupidaja. 

Loe lisaks

Kandideeri presidendiks

"EMÜSi presidendina tegutsedes õppisin ma nägema suuremat pilti ja seadma kõikidele oma tegevustele eesmärke. Veel sain juurde palju tutvuseid, julgust ja oskust võtta vastutus. Soovitan presidendi ametikohta kõigile, keda kõnetab eneseareng ja paljude uute kasulike kogemuste saamine."

*Nii arvab Mona Seppern, kes oli 2019 Seltsi president. 

President:

*omab üldist ülevaadet Seltsist;

*täidab Seltsi traditsioonilisi esindusülesandeid;

*esitab vajadusel aruande Seltsi olukorrast;

*vastutab Seltsi dokumentide eest;

*koordineerib juhatuse tööd;

*viib läbi Seltsi koosolekuid;

*omab ülevaadet Seltsi majanduslikust olukorrast;

*ruumihaldur;

*vastutab liikmete jätkusuutlikkuse eest Seltsis.


Haara võimalusest ja kandideeri uueks Seltsi presidendiks!

Kandideerimiseks saata motivatsioonikiri aadressile juhatus@emys.ee 25. maiks. 

Loe SIIT Alice Närepi kogemuslugu, kes oli Seltsi president 2017-2019.
Loe lisaks

Kandideeri juhatusse aastaks 2020/2021

Rohkem infot ametikohtade kohta ja ülesannete kohta saab küsida praeguste juhatuste liikmetelt:
 • President- Ragne Nikkel
 • Asepresident- Mari Krüüner
 • Raamatupidaja- Jonny-Harrison Nõmmik
 • Projektijuht- Raiko Jaeski
 • Kommunikatsioonijuht- Helen Marie Välja
Juhatusse ametikohtade kandideerimiseks palume saata motivatsioonikiri/video juhatus@emys.ee 25. maiks!
Motivatsioonikirjas palume kindlasti ära märkida, millisele ametikohale soovitakse kandideerida.  
Loe lisaks

Fotokonkurss "Tühjus" võitjad

Fotokonkursile sai esitada pilte ajavahemikus 1.-19. aprill. Võitjad valisime avaliku hääletusega meie kodulehel, lisaks avaliku hääletusele oli see aasta ka oma ala ekspertidest žürii. Rohkem infot ürituse kohta leiad SIIT.

Kolme joogatunni Lee Johanna Sauliga  võitjaks ja publiku lemmikuks osutus Kadri Sooberg piltide seeria: "Endless void under you".

Kolm lisatud pilti moodustavad seeria nimega "Endless void under you".
Piltide autor kõndis fotode tegemise ajal installatsioonil, mis tekitas illusiooni lõpmatusest või tühjusest tema all. Sellele astumine, sellel sammude tegemine, oli väga hirmutav ja keeruline - nagu võib tunduda ka tühjus ja lõpmatus. Esialgsest hirmust ja krambist üle saades, tekkis ääretu eufooria ja elevus, hirm kadus. Tühjuse ületamine endas või enda ümber võib olla samuti lihtsalt julguse küsimus. Maastikud meie ümber võivad alluda samadele reeglitele nagu maastikud meie sees: need on põnevad, hirmutavad, ületatavad, erutavad, meeldivad, tühjad, loogilised, ebameeldivad, inspireerivad, masendavad, kaunid - nimekiri oleks lõputu. Oluline on see, mida inimene nende maastikega pihta hakkab, kuidas neisse suhtub või suhtestub.”

Žürii lemmikuks osutus Olari Pilniku foto "Üksildus". Žürii liikmeid võlus selle töö lõpmatusse ulatuv minimalistlikkus kompositsioonis ja teemakäsitluses. Foto kannab konkursi teemat hästi. Pildil on palju õhku - "Tühja ruumi," mis tõstis ta teistest esile ja samas on tal endiselt ka piisavalt sisu, mida pikemalt vaadata. Horisondi sirgjoonena kasutamine on samuti väga silmapüüdev.  Žürii lemmiku auhinnaks on 30€  väärtuses Valete ökokaubad kinkekaart.

Võitjatega võtame ühendust 3 päeva jooksul.

EMÜS tänab kõiki, kes võtsid konkursist osa ja saatsid oma pildid!

Loe lisaks

Koosolek 19.02.2020

Järgmine koosolek toimub kolmapäeval 19.veebruaril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.

Koosoleku päevakord:

 1. Ülevaade seminarist "Materjalikasutus maastikukujunduses"
 2. Ülevaade Aprillikuu korraldusest
 3. Eriala ja Seltsi tutvustamine - kokkuvõte
 4. Liikmete erialareisi toetamine
 5. EMÜSi pusad
 6. promovideo ülesehitus
 7. Vestlusõhtud välistudengitega
 8. EMÜSi ruum rendile
 9. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Koosolek 12.02.2020

Olete oodatud EMÜSi koosolekule kolmapäeval 12.veebruaril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.Koosoleku päevakord:
 1. Kohtumine sõprusorganisatsiooniga
 2. Talvepäevade kokkuvõte
 3. Aprilli teemad
 4. Koostööprojekt Narva noortega
 5. EMÜ lahtiste uste päev
 6. Jutuõhtud
 7. Joonistamise töötoad
 8. EMÜSi promovideo
 9. Koosolekute ajad
 10. Google kalender
 11. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

Ajutine juhatus 2020a maini

Kuna meie praegune president Mona Seppern läheb vahetusaastaks Hollandisse, selleks korraldati erakorraline üldkoosolek 6. veebruaril, kus määrati ajutine juhatus 2020a maini. Kohal oli 17 emüslast ja volitatuna 11. Koosolekul räägiti poolaasta tegemistest ja plaanistavatest üritustest.

President: Ragne Nikkel
Asepresident: Mari Krüüner
Raamatupidaja: Jonny-Harrison Nõmmik
Projektijuht: Raiko Jaeski
Kommunikatsioonijuht: Helen Marie Välja

Revisjonikomisjon: Kaja Veddel ja Gloria Niin


Loe lisaks

EMÜSi talvepäevad 2020

Talvepäevad toimusid 1-2 veebruaril 2020 Võrumaal Oksa puhkemajas. 

Kui olime mugavalt puhkemajja  sisse seadnud, tuli esimesena rääkima meie õppejõud Peeter Vassilijev, EMÜSi algusaegadest. Miks EMÜS loodi ja nende tegevustest.

Järgmisena tuli meile rääkima Helen oma vahetusaastast Islandil, kes ka just hiljuti tagasi tuli. Rääkis oma kogemustest Islandi Ülikoolis, kultuurist ja külma ilmaga toime tulemisega

Islandist räägitud, tuli Ruutu 10-st Toivo improtundi läbi viima. Toivo tegi väikse sissejuhatuse improsse, tehes läbi erinevaid mänge, mis oli paljudele uus ja huvitav kogemus.

Õhtu lõpetasime sauna ja lauamängudega.

Järgmist päeva alustasime pannkookidega ja Maastikuarhitektuurikuu jaoks ideede ja teemade planeerimisega.


See aasta oli meid vähe, kuid lõbus nädalavahetus oli siiski. Pilte talvepäevast saad leida siit.

Loe lisaks

Koosolek 21.01.2020

Olete oodatud selle aasta esimesele EMÜSi koosolekule teisipäeval, 21. jaanuaril kell 16.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.

Koosoleku päevakord:
1. Koostööprojekt Narva noortega (Helen Marie)
2. EMÜSi talvepäevade uus asukoht
3. Õpi Tartus" messi tagasiside
4. Kohapeal tõstatatud teemad
Loe lisaks

Erakorraline üldkoosolek

EMÜSI juhatus ei saa edaspidi jätkata samas koosseisus Seltsi juhtimist. Sellest tulenevalt toimub 6. veebruaril EMÜSi erakorraline üldkoosolek toimub EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel kell 18:00.

Üldkoosoleku päevakord:
1. Kokkuvõte käesoleva majandusaasta tegevustest
2. EMÜSi juhatuse valimine
3. Kohapeal tõstatatud teemad

Meeldetuletus: Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kui sul pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna, kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

VOLITUS KÄSITSI TÄITMISEKS


VOLITUS DIGIALLKIRJASTAMISEKS


Loe lisaks

Juhatusse kandideerimine

Rohkem infot ametikohtade kohta ja ülesannete kohta saab küsida praeguste juhatuste liikmetelt:
 • President- Mona Seppern
 • Asepresident- Mart Oja
 • Raamatupidaja- Kätlin Umal
 • Kommunikatsioonijuht- Helen Marie Välja
Juhatusse ametikohtade kandideerimiseks palume saata motivatsioonikirja juhatus@emys.ee 2. veebruariks!
Motivatsioonikirjas palume kindlasti ära märkida, millisele ametikohale soovitakse kandideerida.  


Loe lisaks

Snowflakes Christmas party2019

Selle aasta maastikuarhitektuuri osakonna ja EMÜSi ühine  jõulupidu toimus 11. detsembril meie EMÜSi ruumis algusega 19:00.

Selle aasta teemaks oli lumehelbed, kuna kunagi ei saa Eesti ilmale lootma jääda, siis tegime vähemalt EMÜSi ruumi lumiseks. Tore oli ka näha teema erinevaid tõlgendusi ja mida me ka lootsime.

Peol toimusid erinevad mängud. Traditsiooniliselt toimus mandariini mäng, piparkookide kaunistamine ja muud jõuluteemalisi mänge .


Muidugi külastas meie seltsiruumi ka jõuluvana,
mille puhul inimesed
said kinkide lunastamiseks teha
jõuluvanale väikese etteaste.

Jõulupeost rohkem pilte leiad siit.

Tore oli kõiki näha, kes peol käisid ja meie soovime
omalt poolt ilusat jõuluaega!
Loe lisaks

Koosolek 17.12.19

Koosolek toimus  17. detsembril kell 16.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.


Koosoleku päevakord:
1. Talvepäevade asukoht
2. Üldkoosolek veebruaris
3. EMÜSi sõprusorganisatsioon
4. Jõulupeo tagasiside
5. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Koosolek 19.11.2019

Olete oodatud EMÜSi koosolekule teisipäeval, 19. novembril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.


Koosoleku päevakord:
1. OLE ROHKEM strateegia arutelu 27. novembril
2. Toetusavaldus õppejõududele
3. Ühine Maaülikooli seltside jõulupidu
4. Jutuõhtu maastikuarhitektiga
5. Maastikuarhitektuuri õppetooli jõulupidu
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Garage of Horrors saga 2019

Iga aastane Halloweeni pidu toimus ka see aasta 30.10.2019. Kuna eelmise aasta Halloweeni pidu meeldis paljudele, korraldasime ka seekord koos Maaülikooli üliõpilasesindusega peo terve koolile. Jätkasime eelmise aasta ideest ja muutsime selle saagaks. 
Pidu toimus meie EMÜSi ruumis, kus oli rahulikum muusika ning garaažis oli tantsumuusika.  Plaate keerutas Laura Sööt aka Nasse Hosen ja Martin Märtinson. Tore oli näha, et suurelt osalt külalistest olid kostüümiga.
Oleme kuulnud, et tudengitele meeldis ning võib saagaga jätkata ka järgmine aasta.

Suur aitäh korraldajatele ÜEle ja vabatahtlikele, kes appi tulid, ilma teieta ei oleks pidu olnud nii edukas!
Pilte peost saad vaadata siit.


Loe lisaks

Koosolek 21/10/2019

Olete oodatud EMÜSi koosolekule teisipäeval, 22. oktoobril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.


Koosoleku päevakord:
1. Ehitus- ja sisustusmessi tutvustus
2. Halloweeni korraldus

Loe lisaks

EMÜS tutvub maailmaga/jutuõhtu

Teisipäeval, 15 oktoober 2019, toimus EMÜSis vestlusõhtu, kuhu kutsusime rääkima meie eriala Erasmuse tudengid.

Esimesena rääkisid meile Mana ja Maziar Iraani ajaloolistest ja tähtsatest  kohtadest ning ka maastikust. Kuna Mana  on arhidekt ja õpib maastkuarhitektuuri lisaks, näitas ta ka oma portfooliot, kus 
Portugalist rääkis Maria, ta tõi välja paar sealset olulist maastikuarhitektuurilist projekti ja nende planeerijad. Rääkis ka enda koduülikoolist, ning Eestis õppimise erinevutest.
Viimasena tuli meile Renata rääkima Mehhikost, kuna ta ise on lõpetanud bakalauruse arhitektuuris, tutvustas ta meile lühidalt sealsest arhitektuuri ja kuulsamaid maastikke. 

Vestlusõhtu lõpus vaatasime Kanada dokumentaali "Manufactured landscapes". Film tõi meieni fotograaf Edward Burtynsky tähelepanekuid tööstuse ja tootmise põhjustatud muutustest maastikus. 
Loe lisaks

Koosolek 08.10.2019

Olete oodatud oktoobrikuu esimesele EMÜSi koosolekule teisipäeval, 8. oktoobril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.


Koosoleku päevakord:
1. Liikmeavaldus
2. Liikme välja arvamine
3. Halloweeni korraldus koostöös ÜEga
4. Välistudengitega vestlusõhtu + filmi valimine
5. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

Koosolek 24.09.2019

Annan teada, et EMÜSi järgmine koosolek leiab aset  24. septembril, kell 18.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel. 


Koosoleku päevakord:
1. Liikmeavaldus
2. "Maailmakoristuspäev EMÜ special" tagasiside
3. Pärnumaa nutikate matemaatikute laagris EMÜSi töötoa korraldamine ja logistika
4. OLE ROHKEM. arutelugrupi tagasiside
5. Halloweeni korraldus
6. Välistudengitega vestlusõhtu korraldus
7. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

Koosolek 17.09.2019

 EMÜSi koosolek toimus 17. septembril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3 keldrikorrusel.


Koosoleku päevakord:
1. Infoõhtu tagasiside
2. "Ülikool ja Sina" messi tagasiside
3. Pärnumaa nutikate matemaatikute laagris EMÜSi töötoa korraldamine
4. Maailmakoristuspäev EMÜ linnakus
5. OLE ROHKEM. küsimustiku täitmine
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Loe lisaks

INFOÕHTU/HOOAJAAVAPIDU

11. Septemberil 2019 toimus EMÜSi  iga-astane infoõhtu. Üritus oli mõeldus meie eriala uutele tudengitele, kuid olid oodatud ka maastikuarhitektuuri vanemad kursused ja EMÜSi enda liikmed. Infoõhtul tutvustas EMÜSi  president Mona Seppern seltsi tegevusi ja igasastaseid traditsioone.

Pärast  infoõhtut avasime uue õppeaasta peoga, mis selle-aasta teemaks olid "Värvid".  Õhtu jooksul liitus meiega ka
Tehnika Üliõpilaste Selts.

Pilte üritusest leiate siit.

Loe lisaks

Koosolek 03.09.2019

 EMÜSi koosolek toimus  3. septembril kell 17.00 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3, keldrikorrusel.


Koosoleku päevakord:
1. ELASA
2. OLE ROHKEM. Arenguprogramm
3. Infoõhtu ja tutvumispidu
4. 1. kursuse väljasõit
5. "Ülikool ja SINA" tudengimess
6. Kohapeal tõstetud teemad


Loe lisaks

ELASA 2019 annual meeting: FINEST LANDSCAPES

Kõik, kes meie sotsiaalmeediat jälginud on teavad, et ELASA (European Landscape Architecture Students Assosiation) iga-aastane kohtumine toimus see aasta põhja-euroopas, täpsemalt alustasime Eestis ning lõpetasime kohtumise Soomes. 
Kohtumine toimus 6. augustist 17. augustini ja oli edukam kui me oleksime kunagi võinud loota. 

Üritusele soovijaid oli palju, "earlybird piletid" said otsa juba esimese 15 minutiga. Kuna kohtade arv oli piiratud, siis valituks osutusid (registreerimise aeg): 6 inimest Belgiast, 1 Bulgaariast, 2 Eestist, 1 Hollandist, 1 Horvaatiast, 1 Inglismaalt, 2 Hiinast (õpivad Inglismaal), 3 Itaaliast, 1 Poolast, 1 Portugalist, 1 Rootsist, 3 Rumeeniast, 5 Saksamaalt, 1 Serbiast, 2 Sloveeniast, 2 Sveitsist, 1 Taani esinadaja (pärit Sloveeniast), 3 Ungarist ja korraldajad 9 Eestist ja 4 Soomest.

Pea kahenädala jooksul, 50 tudengit 19 eri riigist, tutvusid nii meie kommete, tavade, vaatamisväärsustega ning mis tähtsaim, lõid kontakte üle kogu Euroopa.

Kohtumise jooksul saadi vastus küsimusele, mis on "fine landscape" ja mis selle heaks teeb? Teema kohta saab rohkem lugeda siit.

12 päeva jooksul mõtiskleti näiteks Tartu, kui kultuuripealinn 2024, tuleviku üle, nähti Ida-Eestile omast tehis-ja Lõuna-Eesti kuppelmaastikku, matkati rabades ja ujuti järvedes. Teekonnajooksul külastati Tartut, Narvat, Otepääd, Viljandit, Pärnut. Viimases tehti koostööd linnavalitsusega ja mõeldi Leinapargile uut kujundust ning roniti tuulises Valgeranna seikluspargis. Tallinnas külastati arhitektuuribüroo Plussi ja arhitektuurimuuseumi ning tutvuti nii hansalinna olemuse kui ka linna ööeluga.  8. päeval jõuti Soome, kus külastati Vuosaarehuippu ja Nuuksio parke ja alles valminud katuseaeda. Veetsime aega paadil, mille jooksul sai Helsinkile ja kõrval olevatele pisikestele saartele hoopis teistsuguse pilgu pöörata. Loomulikult ei puudunud ka saun ning üldkoosolek. 
Üldkoosolekul otsustati luua ELASAle "test juhatus" ning kohelda ühingut edasi kui organisatsiooni, luua reeglid ning tiim. Eesmärgiga, et ELASA jääks kestma veel aastaiks. Lisaks valiti ka 2021 aasta korraldajad. 

Järgmiste aastate kohtumised toimuvad: 
2020 mini-meeting Horvaatias;
2020 annual meeting Bulgaarias; 
2021 mini-meeting Hollandis;
2021 annual meeting Portugaalis.

Seega olge kiired registreeruma, sest Te ei taha neist ilma jääda. 

Täname kõiki sponsoreid ja toetajaid, korraldajaid ja osalejaid. Aitäh! Kiitos! Thank you!

ELASA pilte on võimalik näha facebookis, meie Instagrammis kui ka uhiuues ELASA Instagrammis.To see text in English click on the headline.

Loe lisaks

Juhatus 2019/2020

20. mail toimus EMÜSi üldkoosolek. Kohal oli 14 emüslast ning volitatuna 10. Kohapeal tegime kokkuvõtte selle õppeaasta tegemistest, finantsolukorrast ning plaanitavatest sündmustest.

Sel suvel korraldab EMÜS koostöös Soome tudengitega ELASA iga-aastast kohtumist. Selle kohta saab rohkem lugeda siit.
Ka Eesti tudengitel, kes pole korraldusega seotud, on võimalus kohtumisest osa saada. Selleks tutvuda ürituse programmiga, meelepäraste tegevuste maksumus ja toit tuleb osalejal ise tasuda. Lisaks leida transport ning majutus. Soome saavad tasuta kaasa sõita kaks tudengit. Huvi korral ühendust võtta elasa.info@emys.ee

Valitud sai ka uus juhatus aastaks 2019/2020:

President: Mona Seppern
Asepresident: Mart Oja
Raamatupidaja: Kätlin Umal
Kommunikatsioonijuht: Helen Marie Välja

Revisjonikomisjoni kuuluvad: Gloria Niin ja Ragne Nikkel.


Loe lisaks

Üldkoosolek TÄNA

Üldkoosolek täna kell 18.00, EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3, keldrikorrusel.


Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kui sul pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus tuleb edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed (nimi, isikukood).  

VOLITUS KÄSITSI TÄITMISEKS


VOLITUS DIGIALLKIRJASTAMISEKS (soovitatav)

Üldkoosoleku päevakord:
1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2018/2019
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2018/2019
2.1 Tutvustus
2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2019/2020
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2019/2020
5. Revisjonikomisjoni määramine
6. Kohapeal tõstatatud teemad  

FB!

Kohtumiseni!
Loe lisaks

Helen: Selts ja raamatupidamine

EMÜSisse sattusi 2 aastat tagasi, kui alustasin õpinguid maaülikoolis maastikuarhitektuuri erialal. Üsna peatselt pärast ülikooli sisseastumist liitusin erialalise tudengiorganisatsiooniga. Võin kinnitada, et alles EMÜSis algas minu suurem erialalise tutvusringkonna laienemine. Need kogemused ja teadmised, mida seltsi liikmeskonnalt juba esimesel aastal sain, on hindamatud.

Esimene kokkupuude EMÜSiga oli üritusel Ülikool ja Sina, kus erinevad maaülikooli tudengiorganisatsioonid olid oma lauad püsti pannud ning oma maskotid, esileedid- ja härrad ritta seadnud. Muidugi seadsin ka mina oma sammud otsejoones laua suunas, kus oli suurelt kirjas EMÜS ning kus seisid kolm naerusuiset neiut (Kaja Veddel, Liisa Sekavin ja Kertu Kruus). Mäletan seda päeva päris eredalt, sest need kolm inimest pakatasid positiivsusest ja inspireerivalt huvitav oli nendega esmakursuslasena rääkida erialalistest teemadest ja võimalustest, mida EMÜS oma liikmetele võib pakkuda. Peatselt pärast seda kohtumist võtsin osa kõigist koosolekutest, aitasin kaasa ürituste korraldamisel ja andsin nõu küsimuste tekkimise korral. Sealt sain teada, et iga inimese sõnal on tähtsus ning neid võetakse kuulda.

Ühel hetkel tundsin, et olen saanud juurde palju kasulikke oskusi ning on aeg uuteks väljakutseteks. Juhatuse liikmete tööülesandeid lähemalt uurides sain aru, et minule võiks sobida raamatupidamine. Tol hetkel mõtlesin, et miks mitte proovida just praegu, mil tegemist on ainult tudengiorganisatsiooniga. Sellist võimalust ei teki ju pidevalt, kus saab ohutus töökeskkonnas proovida midagi uut ning vajadusel leiab küsimuste korral alati abi.

Juhatuses töötades sain paasteadmised MTÜ raamatupidamisest, selle korraldamise põhimõtetest ja kuidas vajalike dokumente koostada vastavalt antud tööülesannetele. Vajadusel koostan juhatusele rahandusaruandeid, et oleks selgem arusaam seltsi kuludest ja tuludest, ja annan finantsnõu. Tegelen liikmemaksu kogumisega ning majandustehingute korrektse dokumenteerimisega. Nüüdseks olen omandanud algteadmised ja praktilised oskused raamatupidamises. Usun, et kindlasti tuleb see kogemus mulle tulevikus kasuks.

Nende kahe aasta jooksul seltsis olles, olen saanud tohutult palju uusi teadmisi, kogemusi, tutvusi ja julgust iseendasse. Olen kindel, et ilma mugavustsoonist välja astumata poleks ma saanud just neid enesearenguvõimalusi, mida EMÜS oma töökatele liikmetele pakub. Üks tähtsamaid asju, mida EMÜS ühele maastikuarhitektuuri rebasele andis oli kindlustunne oma erialalisest valikust. Teadmine, et tegid õige valiku.


Helen Erik

EMÜSi raamatupidaja 2018-2019Loe lisaks

Koosolek 13.05.19

Olete oodatud 2018/2019 majandusaasta viimasele EMÜSi koosolekule 13.mail kell 17.30 EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3, keldri korrus.


Koosoleku päevakord:
1. Ole Rohkem
1.1 Tagasiside Ole Rohkem XII ümarlauast
1.2 Keskkonnasäästliku mudeliga liitumisest
2. Üldkoosoleku ettevalmistus
3. Näitus Kremplis
4. Kohapeal tõstatatud teemad


EMÜSi üldkoosolek toimub esmaspäeval 20. mai kell 18.00, EMÜSi ruumides, Kreutzwaldi 56/3, keldrikorrusel!  


Sõbralik meeldetuletus: Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kui sul pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna, kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

VOLITUS KÄSITSI TÄITMISEKS


VOLITUS DIGIALLKIRJASTAMISEKS


KANDIDEERI EMÜSi JUHATUSSE!


Juhatuse ametikohad:
*President
*Asepresident
*Raamatupidaja
*Välissekretär
*Kommunikatsioonijuht
*Projektijuht


Juhatusse ametikohtade kandideerimiseks palume saata motivatsioonikirja juhatus@emys.ee 15.maiks!
Motivatsioonikirjas palume kindlasti ära märkida, millisele ametikohale soovitakse kandideerida.  
Loe lisaks

Ragne: "Midagi halba sellest ju tulla ei saa"

EMÜSiga liitusin üsna esimese kursuse alguses. Tol hetkel ei teadnud ma Seltsist suurt midagi, kuid kuna mu kursakaaslane ütles, et “davai läheme!,” siis mõtlesin, et miks ka mitte! Midagi halba sellest ju tulla ei saa ja täitsin avalduse ära. Ja ei tulnudki. 

Seltsi kuulumine on ideaalne kombinatsioon sõpruskonnast ja erialasest eneseväljendusest. Esimesel aasta osalesin ma lihtliikmena pea kõigil juhatusekoosolekutel (toim. hiljem nimetati ümber EMÜSi koosolekuteks) ning olin abiks ürituste planeerimisel ja korraldamisel. Järjest enam julgesin ka oma sõna sekka öelda ning avastasin, et on imeline tunne kui minu enda väljapakutud mõttest saab midagi suuremat. Pean oluliseks mainida, et tol hetkel tekitas ka tunnitöö esitlemine klassis, minus tahet sealt lihtsalt ära joosta. 

Teisel aastal otsustasin kandideerida juhatusse. Kuna interneti kodulehekülje peatoimetaja ametikoht oli juhatuse väline, siis et olla ka juhatuses, kandideerisin lisaks välissekretäri ametikohale. Mõne kuu pärast toimusid EMÜSi struktuuris suured muutused ning varasemad ametikohad nimetati ümber. Jätkasin juhatuses kommunikatsioonijuhina. Ma võin julgelt väita, et see oli üks mu parimatest otsustest. Varasemalt olin ma kõige sellega kokkupuutunud sama palju kui iga teine aktiivselt sotsiaalmeedia kanaleid kasutav noor.

Tänu ametile sain ma rohkem aimu sotsiaalmeediavõrgustike telgitagustest, võimaluse luua täiesti uus kodulehe kuva, leida viise, kuidas seltsi tegemisi rohkem esile tõsta, kuidas meid “reklaamida,” lisaks andis see mulle ka võimaluse edasi tegeleda oma hobi - fotograafiaga. Olles kommunikatsioonijuht, on kõige olulisem hoida problem solving attitude, kui üht pidi ei saa, siis tuleb leida teine viis, et oma mõte ikkagi teoks teha. Kuna tegemist on pidevalt areneva valdkonnaga, siis iga järgmise postitusega on võimalik teha midagi enamat, proovida midagi uut, leida viise teha võimatut.  

Nende aastate jooksul olen ma leidnud endas kindluse korraldada üritusi, viia läbi konkursse ja kampaaniaid. Ja mis kõige tähtsam, olen leidnud rõõmu, millegi uue proovimises. Elu muutub igavaks, kui teha vaid neid asju, mis on juba selged. Tuleb teha vigu ja neist õppida. Õpitut kasutada ning uuesti proovida. Vaid nii tunned seda ärevust ning rahulolu, kui midagi õnnestub. Kui kõik oleks lihtne, ei tunneks me selle saavutamisest rõõmu. Ja kui teha midagi uut, siis miks mitte pannes end proovile just kommunikatsioonijuhina.


Ragne Nikkel

EMÜSi interneti kodulehe peatoimetaja / välissekretär 2017, kommunikatsioonijuht 2018-2019

Loe lisaks

Liisi: "kodu koolis"

Minu teekond EMÜSis algas enne sellega liitumist. Võtsin osa üritustest ja pakkusin abikätt. Aprillis toimunud EMÜSi sünnipäevapeol anti mulle tänukiri, kus oli kirjas, et EMÜS tänab koostöövalmiduse ja üritustel aktiivse osalemise eest. Sel hetkel olin imestunud, et keegi tänas mind, et olen aktiivne inimene, kuna loomulikult olen ma pigem oma asju nokitsev tagasihoidlik tüdruk. See tänukiri on mul siiani kodus seinal. Seda vaadates meenub mulle alati, et elu on täis üllatusi...või et mina olen täis üllatusi. Enam ei läinud ka kaua, kui minust sai seltsi liige.

Sama aasta suvel olin teel minu ELASA esimesele kohtumisele Alpides. Ma ei oleks kunagi osanud arvata, et mind tabab selline uskumatu kogemus EMÜSis olles. ELASA reisikogemusi tuli mul veel, 2 koguni. Alpidest tagasi tulles olin nii vaimustuses ja teadsin, et aitan korraldada ELASAt, mis toimub Eestis 2019 suvel. Minu jaoks loogiline edasiminek oli saada EMÜSi juhatuse liikmeks. Infosekretäri amet nõudis, et protokolliksin koosolekuid. Mulle meeldis, kui hea ülevaade mul oli seltsi tegevusest. Juhatuses oli värske veri ja suurest motivatsioonist otsustasime teha vajalikke muudatusi. Pool aastat arendasime EMÜSit ja minust, infosekretärist, sai asepresident. Küll uhkem nimi, aga enam-vähem tegin sama asja. Kõige selle käigus õppisin nägema, kuidas töötab organisatsioon. Tegime palju koostööd Ole Rohkemaga ja tänu sellele nägi ka kõigi teiste Tartu organisatsioonide tegevusi eemalt. Nägin nii palju tudengeid, kes tahavad, soovivad ja suudavad ellu viia asju, mis on nende jaoks olulised. Tudengielu Tartus on ikka võimas!

Juhatuses olin ma koos oma väga heade sõpradega. Osa neist vähemalt muutusid selle jooksul väga headeks sõpradeks. Me ei olnud enam lihtsalt sõbrad, kes rääkisid koolist või lihtsalt elust, vaid me muutusime sõpradeks, kes reaalselt midagi olulist ära tegid. Kõik see tegi meid veel lähedasemaks. Muidugi meil oli ka erimeelsusi, aga üheskoos leidsime alati lahenduse.

Üks mitmetest asjadest, mida ma hakkan igatsema, on EMÜSi ruumi võti. Kõlab võib-olla naljakalt, aga see ruum on nende aastate jooksul nii kalliks saanud. See on koht, kus saab sõpradega koos aega veeta, ükskõik millal aga süda soovib. Olen kohutavalt tänulik, et seltsil on selline armas ja hubane pesa. Mulle on see alati meenutanud “That 70’s show” keldrit. Nooremana seda sarja vaadates tundus see kõige ägedam asi üldse. Ma soovisin, et ka mul oleks selline kelder. Ma sain selle keldri. See on kodu koolis.

Liisi Tamm

EMÜSi infosekretär 2017, asepresident 2018-2019

Loe lisaks

Alice: "Hea võimaluse ära kasutamine"

Minu teekond EMÜSis sai alguse 3 aastat tagasi, kui asusin maaülikooli õppima maastikuarhitektuuri. Erialase tudengiorganisatsiooniga liitumine tundus oluline, sest ma nägin selles võimalust kogeda midagi rohkemat ning vajalikku, kui ainult eriala omandamine. Ma ütlesin kõigele “jah”. Liitusin, suhtlesin sealsete aktiivsete liikmetega, võtsin koosolekutest osa, abistasin ürituse korraldamisega,  kaasasin oma kursust aktiivselt osa võtma ehk kokkuvõttes tundsin huvi organisatsiooni tegemiste vastu ning tegutsesin.

Kolm kuud hiljem määrati mind infosekretäriks, olin juhatuse liige. Minu peamiseks ülesandeks oli koosolekutel protokollide kirjutamine. Ei olnud raske, kuid sain “linnukese” alles siis kirja, kui olin õppinud, kuidas tegelikult peaks viisakas eesti keeles ametlikku protokolli täitma. Lisaks muule ürituskorraldusele võtsin emüslasena osa konkursidest, mis andsid mulle võimaluse juba ülikoolis õpitut proovile panna, näiteks photoshopi oskuse.

Ma võtsin EMÜSi tegevusest osa, sest toimunud jutuõhtud, loengusarjad ja teised muud üritused aitasid mul mõista, mida maastikuarhitektuur endast kujutab. See aitas näha erialast suuremat pilti ja defineerida küsimust: “Mis on maastikuarhitektuur?”

Esimese aasta lõpus võtsin osa rahvusvahelisest erialasest (ELASA) kohtumisest Alpides ning olin lõplikult veendunud, et olen valinud eriala, mis mind kõnetab. Tudengiaktivistina tegin kõik selleks, et jõuaksin õpingute ja töö kõrvalt tegutseda ka tudengiorgansiatsioonis, sest selle võimaluse mittekasutamine tundus vale.

Tänaseks olen olnud 2 aastat organisatsiooni eestvedaja ning see roll on andnud mulle rohkem, kui ma kunagi oodata oleksin osanud. Kõigepealt andis see mulle täiskohaga (ilma tasuta) töö, iga päev mugavustsoonist väljas olemise ning teadmatuse, kuidas MTÜd ehk vabatahtliku tudengiorgansiatsiooni juhtida. Iga nädalastele koosolekutel lisandusid organisatoorsed teadmised, (meeskondade) juhtimine, liikmete motiveerimine, projektide kirjutamine, ürituste läbiviimine, kõnede pidamine, hea ajaplaneerimisoskuse omandamine, koostöö tagamine ja palju muud koos oma mõttekaaslaste ja sõpradega. Näiteks mul on hea meel, et EMÜS on täna aktiivne tudengiorgansiatsioon, mis sai uue hingamise visiooni ja missiooni näol. Arenetud Tallinnasse ning tegutsetud seal aktiivse meeskonnana. Selle loomist innustas mind teadmine, et kui ma oleks valinud maastikuarhitektuuri õppe Tallinnas siis ei oleks ma ehk kunagi kokku puutunud EMÜSi tegemistega. Mul on au korraldada järgmist rahvusvahelist maastikuarhitektuuri kohtumist ning siiras hea meel, et olen julgenud panustada maastikuarhitektuuri tudengite liikumisse.

Mina olen tänu EMÜSile saanud palju koostöövõimalusi, erialaseid ja rahvusvahelisi kontakte, arenenud, kaotanud korduvalt ebakindlust, avastanud jälle uusi oskusi ning üllatanud inimesi enda ümber. Mind ei ole inspireerinud muu, kui tahe mõista, milline võiks olla minu erialane töö tulevikus, mille saavutamiseks tuleb lihtsalt püsti tõusta, julgeda mugavustsoonist välja astuda ja tegutseda.

Tudengiorganisatsioon ei ole lihtsalt ürituste korraldamine. See on hea võimaluse ära kasutamine ja uste avamine tulevikuks, sest kõik omandatud kogemused ning oskused vabatahtlikus organisatsioonis tulevad kasuks töömaastikul ning annavad eelise unistuste töökoha leidmiseks.


Alice Närep

EMÜSi infosekretär 2016-2017, president 2017-2019

Loe lisaks

Juhatusse kandideerimine

Rohkem infot ametikohtade ja ülesannete kohta praegustelt juhatuse liikmetelt:

President - Alice Närep
Asepresident - Liisi Tamm
Raamatupidaja - Helen Erik
Projektijuht - Janar Lind
Kommunikatsioonijuht - Ragne Nikkel
Välissekretär - Rene Unnuk

Loe lisaks

Fotokonkurss “pilk üles” tulemused

Konkursile sai võistlustöid esitada 2. aprillist kuni 17. aprillini 2019. Iga inimene sai esitada kuni neli fotot. Rohkem infot konkursi nõuete kohta SIIT

Konkursile esitasid 14 autorit kokku 50 fotot. Kõigil oli võimalik hääletada oma lemmiku poolt ajavahemikul 19-28 aprill. Hääletus oli anonüümne, kuid igal inimesel oli võimalik hääletada vaid korra (gmaili põhine). Lisaks sai fotode poolt hääletada ka avalikel näitustel EMÜSi 20ndal sünnipäevapeol ning 26.aprillil Emajõe ääres. Ühtekokku oli hääli 250. 

Ja nüüd põnevama osa juurde!

25€ kinkekaardi Minimeltsilt võitis Kaja Veddel fotodega (võrdne kogus hääli) "Noctilucent nubes ehk helkivad ööpilved” ja "Õhus on särinat.” 

30€ kinkekaardi Snittylt ning sellega ka teise koha sai Kristi Kõva fotoga “Sunsets are proof that no matter what happens everyday can end beautifully.”

Kõige rohkem hääli kogus Ragne Rasin fotoga “Stop living in a bubble.” Ragne saadame võitu tähistama taevale lähemale. Esikoha auhinnaks on langevarjuhüpe. 
Võtame võitjatega ühendust, et kokkuleppida, kuidas võidud Teieni toimetada. 

Teiste konkursile esitatud töödega saab tutvuda meie facebookis (vajuta siia). Fotodele lisatakse peatselt ka autorid.
 15 parimat tööd on võimalik näha alates 20.maist kohvikus Krempel.

EMÜS tänab omaltpoolt kõiki osalejaid imeliste fotode eest ja ikka pilk üles!
Loe lisaks

KOOsolek 29.04.19

EMÜSi 2018/2019 majandusaastal on jäänud veel 2 koosolekut + üldkoosolek, kus võetakse vastu uus juhatus ja 2019/2020 majandusaasta.

Järgmine EMÜSi koosolek toimub 29. aprill kell 17.30 EMÜSi ruumides, Kreutzwaldi 56/3, keldri korrusel.

päevakord:
1. Kokkuvõtted aprillikuu üritustest
2. Liikmeks astumise avaldus
3. Tudengite öölaulupidu
4. Ole Rohkem
4.1. Osalemine auhinnagalal
4.2. Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudeli tagasiside
4.3. Keskkonnasäästliku mudeliga liitumine
4.4. Koostöövõrgustiku XII ümarlaud
5. "Seiklused Itaaliast"
6. EMÜSi näitus Kremplis
7. EMÜSi ruum
8. Emüslaste osalemine ELASA kohtumistel
8.1. Emüslase osalus ELASA kevadkohtumisel Itaalias
9. Ülevaade ELASA korraldusest, eestlaste osalus kohtumisel
10. Ettevalmistused uueks majandusaastaks
11. EMALi aastapreemiad 2019- tudengikonkurss
12. Kohapeal tõstatatud teemad


Tavapärane EMÜSi koosolek toimub ka 13. mail ning 20. mail üldkoosolek algusega kell 18.00, kus kõikide liikmete kohalolek on kohustuslik!

Veel viimaseid päevi on käimas aprillikuu fotokonkurss! Kui sa ei ole veel oma häält andnud, siis nüüd on selleks viimane aeg. Hääleta! 
Rohkem infot konkursi kohta http://emys.ee/aprill või FB.


Meie superäge emüslane Kaja V. ootab kõiki kolmapäevati kell 18 EMÜSi joonistamise töötubadesse "Joonistamine kutsub?!". Haarake sketchbook ning joonistamisvahendid kaasa ja joonistama!
Loe lisaks

Emmaste ideekonkursi "Seik" tulemus

Emmaste ideekonkursi esitati üks töö, mis on žürii ja telljate poolt üle vaadatud. Esikolmiku asemel premeeritakse võitjaid 500€. Võitjad on Karel Kasar ja Henri Sainast, kelle esitatud tööd tutvustatakse sealsele kogukonnale 10. juunil.

Tööle on tehtud ettepanekuid ja Emmaste kool võtab ideeautoritega ühendust, kui projektile on leitud projekteerija või/ja ehitusfirma, et teostada alale terviklahendus.

Konkursi võidutöö
Loe lisaks

Koosolek 15.04.19


EMÜSi koosolek 15. aprillil kell 18.00, Kreutzwaldi 56/3, keldri korrusel.

Koosoleku päevakord:
1. Aprillikuu ürituste ülevaade ja korraldus (Ürituste kohta rohkem infot SIIT)
2. EMÜSi näitus Kremplis
3. Emmaste ideekonkursi tulemused
4. Joonistamise töötoad
5. EMÜSi üldkoosolek
6. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

Koosolek 25.03.19


Olete oodatud EMÜSi tänasele (25.03) koosolekule kell 17.30, ikka Seltsi ruumi, Kreutzwaldi 56/3, keldri korrus.


Koosoleku päevakord:
1. Tagasiside EMALiga kohtumisest + Arhitektuuripreemiad 2019
2. Ülevaade Aprillikuu korraldusest Tartus ja Tallinnas
3. Vilistlaste kokkutulek ja EMÜSi sünnipäev
4. Emmaste ideekonkurss
5. Tagasiside EMÜ ÜE projektikonkursist
6. Ülevaade ELASA korraldusest
7. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

EMAL tuli külla

EMAL ehk Eesti Maastikuarhitektide Liit on 2003. aastal loodud vabatahtlik erialaühing.
Liit on kasvanud välja EMÜSist. Mis tähendab, et kui esialgsed EMÜSi liikmed vajalikud teadmised ja kraadid kätte said ning edasi liikusid, loodi uus ühing, mitte enam tudengitele, vaid tegevatele maastikuarhitektidele. 

Täna tulid EMALi liikmed Gerly Toomeoja ja Sirle Salmistu praegustele EMÜSi liikmetele ja teistele maastikuarhitektuuri õppivatele tudengitele EMALi tegemisi tutvustama. Räägiti teemadel nagu miks on EMAL olemas, mis on nende igapäeva töö, miks peaks kooli lõpetanud tudeng EMALiga liituma.
Tutvustati ka EMALi vastvalminud kodulehte (vaata siit) ning räägiti EMALi ja EMÜSi omavahelisest koostööst, sh hakkab EMÜS oma tegemisi kajastama ka EMALi kuukirjas (märtsikuu kuukirjaga saab tutvuda siin), eesmärgiga et ka maastikuarhitektid oleksid teadlikud, millega tudengid tegelevad. EMÜS on kindel abikäsi EMALil selle aastase Eesti Arhitektuuripreemia gala (koduleht)  korraldamisel ning koos soovitakse ka parendada ülikoolide õppekvaliteeti.

FB üritus

Loe lisaks

Külas Ukraina arhitekt-maastikuarhitekt

Kolmapäeval 20. veebruar tuleb EMÜS-isse külla Ukraina arhitekt - maastikuarhitekt Julia Veligocka.
Meil on ainukordne võimalus kuulata teda rääkimas MAASTIKUARHITEKTUURIST JA TÄNAPÄEVATRENDIDEST Ukraina projektide näitel.

See hõlmab endas:
1.1 Maastikuarhitektuuri ja maastikukujunduse definitsioonid, maastikuarhitekti töö ülesanded
1.2 Loodusega lõimunud arhitektuur: öko-maastikud ja katuseaiad
1.3 Tänapäevatrendid maastikukujunduses 
Ukraina suur ja väike projektide näitel.

Julia Veligocka on O.M Beketovi nimelises riiklikus linnamajandus ülikoolis (O. M. Beketov National University of Urban Economy in Kharkiv) arhitektuuri - ja keskkonna disaini osakonna dotsent.  Julia on praktiseeriv arhitekt ning teeb töid ka maastiku- ja sisekujundus valdkonnas. Tema doktoritöö oli kitjutatud teemal "The principles of forming nature integrated architecture"

Üritus algab kell 18:00, Kreutzwaldi 56/3 0-korrusel, EMÜSi ruumis (fb üritus)
Loe lisaks

Koosolek 18.02.19

Kell 17:30 toimub EMÜSi koosolek!

Koosoleku päevakord: 


1. Ülevaade Aprilli korraldusest
2. LivingStreets projekt Tartus
3. Jõululinn Tartu ideekorje ja esitamine
4. EMÜ Lahtiste Uste päev
5. Vankri (EMÜ erialaseltside) koosolek
6. Ole Rohkem kevadpäevad ja ümarlaud
7. Tartu Tudengipäevadel osalemine ja ürituskorraldus
8. EMÜSi ruum rendile 2.märts
9. Vilistlaseks astumise avaldused
10. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

Jätkub töötuba: Joonistamine kutsub ?!

Eelmisel aastal alguse saanud töötubadesari Joonistamine kutsub ?!, alustas eelmisel kolmapäeval uue hooga (loe postitust siit). 

Töötuba on mõeldud kõigile, kes tahavad oma joonistamisoskusi lihvida. Osaleja ei pea olema EMÜSi liige, Maaülikooli tudeng või üldse tudeng, piisab kui omad tahet õppida. Siiamaani on käsitletud teemasid nagu joon, vari, ümarate objektide joonistamine, inimese proportsioonide paika panemine ning modelli joonistamine. Töötubasid juhib EMÜSi liige ja Maaülikooli õppejõud Kaja Veddel. 

Järgmised töötoad toimuvad:*

K 13.02, kell 18.00
T 19.02, kell 18.00
K 27.02, kell 18.00
K 06.03, kell 18.00
K 13.03, kell 18.00
K 27.03, kell 18.00

Joonistamine toimub F.R.Kreutzwaldi 56/3 0-korrusel, EMÜSi ruumis ning kestab ca 1,5h.


*Erijuhtudel võivad töötubade ajad muutuda, sellest antakse teada facebooki ürituse all või kokkuleppel isiklikult (Facebooki üritus).

Modelli - inimpooside joonistamise töötuba. 
Loe lisaks

Talvepäevad 2019

EMÜSi talvepäevad leidsid aset  2-3. veebruaril Paganamaa maastikukaitsealla jäävas Paganamaa puhkemajas. Nimetatud kohas käidi ka 2017 aasta talvepäevadel (Loe postitust siit).

Kui kolm autotäit emüslasi kohale jõudsid, seadsime oma sammud Paganamaa vaatetorni poole. 

Peale lõunasööki liitus meiega JCI president Anni Oja. Anni rääkis meile oma kogemustest vabatahtlikes organisatsioonides, motivatsioonist ning kuidas vabatahtlikus meeskonnas toime tulla. 

Kuna Anni on elanud ka mõned aastad Mehhikos, siis jäi ka tema kuulama Karl Tõnne vahetusõpilaskogemusest Mehhikos. Õhtul liitusid meiega ka Kertu, Voldemar ning just Eestisse jõudnud Ignaz Hollandist. Ignaz ja Kertu tutvusid Portugalis, olles mõlemad vahetusõpilased. 

Õhtu lõpetasid saun ja tünnisaun ning juba traditsiooniks saanud Eesti Laul.

Järgmisel hommikul rääkis Ignaz meile oma projektidest Hollandis ning alustasime Maastikuarhitektuurikuu planeerimisega. 

Pilte talvepäevadest (vajuta siia). Vahva nädalavahetus oli ning järgmisel aastal uuesti!
Loe lisaks

Ehitame Tartu LUMELINNA

Jõululinn Tartu ja Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi koostööl toimub sel laupäeval, 22. detsembril 2018 Raekoja platsil suur lumelinna ehitamine. 

Võimalus on kujundada spetsiaalse aluse peale valgest lume meenutavast materjalist endale oma isiklik lumelinn ning ka ühiselt maketina ehitada Tartu esimest kõige suuremat lumelinna.

Töötoa eesmärgiks on anda tegijale võimalus mõelda, kuidas on võimalik maastikus kujundada väliruume ja atraktsioone.

Ehitus algab kell 14.00 
Üritusel on oodatud osalema kõik üle 3a vanused lapsed ja täiskasvanud. 

Vaata ka https://joululinntartu.ee/uritused/ehitame-tartu-lumelinna/
Loe lisaks

Ürituste sari: Joonistamine kutsub ?!

Sel semestril sai alguse uus ürituste sari: "Joonistamine kutsub ?!", meie liikme Kaja Veddeli eestvedamisel.
Kohtuti kolmel korral, uuriti joonistamisvahendeid, -meetodeid ning õpiti joonistama erinevate kujundite varju ning ka inimese proportsioone.

Ürituste sari jätkab oma tegevust ka 2019ndal aastal, kindlad kuupäevad selguvad jooksvalt ürituse facebookis.
Ürituste sari kestab kevade lõpuni.
 
Töötuba on mõeldud kõigile huvilistele! 

Temaatiliselt keskendutakse põhitõdedele nagu joon, vari, maht, proportsioon ja perspektiiv. Õpime joonistama inimest, ruumi ja maastikku, analüüsime näidisjoonistusi ja valmistume kevade tulekuks, kui saab minna õue murule joonistama.

Töötubades osalemiseks on vaja vaid oma skechbooki (soovitatavalt kõvade kaantega) ja joonistusvahendid, millega tunned end mugavalt.
Töötubasid juhendab Kaja Veddel

Oodata võid mõnusat seltskonda, kellega joonistamise ajal juttu puhuda ja kevadeks täitunud sketchbooki.

Loe lisaks

Jõulupidu “White Christmas"

12. detsembril toimus EMÜSi ruumis iga-aastane EMÜSi ja maastikuarhitektuuri osakonna ühine jõulupidu. Kuna Eesti ilm on juba selline, et ei tea kunagi, kas on oodata valgeid (LOE: lumiseid) v musti jõule, siis otsustasime tulla peole valges riietuses, et tuua veidi rohkem talve tunnet. Üritus algas mandariini viimis-koorimis-söömisvõistlusega. Teiseks said ka piparkoogid võistlusmomnediga ära kaunistatud.
Ka jõuluvana ei jätnud meid külastamata, seekord võis laule-luuletusi kuulda lausta viies eri keeles (eesti, inglise, vene, prantsuse ja india). 
Peolõpuks mängiti ka jõuluteemalist “Rooside sõda.”


Pilte meie jõulupeost näed siit (vajuta siia)
Loe lisaks

Koosolek 07.11.18

Olete oodatud 7. novembril kell 18 toimuvale EMÜSi koosolekule Tartus, Kreutzwaldi 56/3, keldri korrusel.

Koosoleku päevakord:

1. Halloweeni peo tagasiside 
2. Ole Rohkem koolituse tagasiside- Liikmete motiveerimine
3. Koostöö EMAL-iga 
4. Koostöö Tartu Linnavalitsuse Kultuuriosakonnaga
4.1 Tartu Jõululinn
5. EMÜS Tallinnas ülevaade
6. Reisi jutuõhtu ja materjalide töötuba
7. Liikmemaksu vabastus ja vilistlaseks astumise avaldus
8. Liikmemaks 2018 /2019 tagasiside
9. EMÜSi siseüritus 21. novembril
10. EMÜSi jõulupidu ja Talvepäevad
11. Aprill 2019
11.1 Vilistlaste kokkutulek
12. EMÜSi video
13. ELASA
13.1 ELASA 2019 ülevaade
13.2 uus logo
14. Kohapeal tõstatatud teemad

Seekordsel koosolekul on just eriti soovituslik kohale tulla, sest moodustame nii mõningad töörühmad, kes hakkavad juhtima erinevaid ettevõtmisi või üritusi.
Loe lisaks

Metsamaja ette kerkis õunaaed


30. oktoobril, just esimese lume aegu, istutasid Maaülikooli tudengid ning töötajad EMÜ metsamaja esisele õunapuid.

Eelmisel aastal korraldas Roheline Ülikool konkursi Metsamaja esise muruplatsi disainimiseks. Kaksikvõidu võtsid Elvi Liiv ning ühistöö esitanud Alice Närep, Liisi Tamm ning Sten Juur. Nende tööd kombineeriti ning töö esimene etapp jõustuski eelmisel nädalal. Istutati 32 õunapuud kaheksast eri sordist, sealjuures kõik sordid on aretatud Maaülikoolis. Lisaks EMÜSile istutasid oma puu ka näitks rektoraat, Maaülikooli Üliõpilasesindus, raamatukogu ... ühtekokku üle 15 erineva seltsi/osakonda. Istutatud puude vilju saab kõigi eelduste kohaselt maitsta juba 2 aasta pärast.

Üks töö autoritest ning EMÜSi president Alice Närep ütles Tartu Postimehele antud intervjuus, et õunapuude istutamine on alles aia rajamise esimene etapp ning tulevikus on plaanis teha ka multšikattega kõnnitee ja paigaldada kiikuvad toolid. Tahame, et tudengitel oleks lageda platsi asemel mõnus koht, kus aega maha võtta.

Meie toetame neid kahekäega ning oleme tänulikud, et selle vaevaks võtsid.

Lisa saab lugeda ka Tartu Postimehe artiklist. Loe lisaks

#Garage of horrors

Halloween sai alguse kell 21 EMÜSi ruumis ning juba tunni pärast ka garaažis. Arvutuste kohaselt võis peost osa võtta lausa kuni 200 inimest. Rõõmuga võib väita, et 3/4 osalistest olid kostumeeritud. Võib väita, et tudengitel on vaja sellist üritust, et lisaks pingsale ajutööle, saaks korraks ka oma loomingulisus proovile panna.
Pilte hirmsatest halloweeni tähistajatest saab näha siit

Täname omalt poolt kõiki korraldajaid,  EMÜ ÜEd ning heatahtlikke abistajaid. Ilma teieta poleks saanud see toimuda.
Loe lisaks

Garage of Horrors

Meie iga-aastane Halloweeni pidu, on püüdnud kõvasti pilke. 
Sel aastal on asjad pisut teisiti, nimelt käis EMÜ üliõpilasesindus välja idee teha koostööd ning korraldada EMÜ üliõpilasesindusega ühine halloweeni pidu.  Mõeldud - tehtud. 
Järgmisel kolmapäeval 31. oktoobril saab terve maaülikool kokku kreutzwaldi 56/3 maja taga, et pidada kõige suurem halloweeni pidu, mis meil kunagi on olnud.  EMÜSi ruumist saab lounge ala ning seal korval olevast garaažist tantsusaal.  
Muusikat keerutavad DJ EH✞EL ja salapärane teine, kes avalikustatakse juba peatselt ürituse facebookis. 
Ole tark ning soeta pilet juba eelmüügist. 

Üritusest ja piletitest rohkem infot facebookis.
Loe lisaks

Koosolek 10.10.18

Koosoleku päevakord:

1. Halloweeni peo korraldus
2. Reisi jutuõhtud
3. Vilistlaseks astumise avaldus
4. EMÜ erialaseltsid ehk Vanker
5. Tartu linn kutsub
5.1. Tartu Valgus 2018
5.2. Jõululinn Tartu 2018
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Lisaks toimub homme kell 20 Seltsi ruumis erialane filmiõhtu - dokumentaal  "Urbanized".  

Loe lisaks

koosolek 26.september 2018

Olete oodatud EMÜSi koosolekule, 26. septembril kell 18.00 Kreutzwaldi 56/3, keldri korrusele.

Koosoleku päevakord:
1. Infoõhtu tagasiside
2. Koostöö EMALiga
3. Ole Rohkem ümarlaud ja koolituste info
4. Liitumis- ja lahkumisavaldused
5. Ülevaade ELASAst
6. Meenete tellimus
7. Halloweeni peo korraldus
8. Õpime Slacki
9. Kohapeal tõstatatud teemad

Kõik, kes tegutsevad peamiselt Tallinnas ja soovivad liituda EMÜSi Tallinna töörühmaga, siis järgmine koosolek toimub neljapäeval Tallinnas, 27.septembril kell 18.00 Eesti Rahvusraamatukogus, 5. korrus, koosoleku ruumis.
Loe lisaks

Infoõhtu / hooaja avapidu

12. septembril 2018 toimus EMÜSi ruumis infoõhtu. Suunatud oli see esmalt rebastele, kuid oodatud olid ka maastikuarhitektuuri vanemate kursuste tundegid ning EMÜSi enda liikmed. Infoõhtul tutvustasid projektijuht Janar Lind ja asepresident Liisi Tamm EMÜSi tegevusi ja tähendust. 

Peale infovalangut toimus hooaja avapidu. Nagu traditsiooniks saanud, oli ka seekord tegemist teemapeoga. Kuna eelmisel aastal korraldasime täpipeo (vaata pilte siit), siis seekord olid teemaks triibud.
Samal ajal toimus ka Tehnika Üliõpilaste Seltsi tutvumispidu, kellega me sujuvalt peod ühendasime. 

Rohkem pilte galeriis.
Loe lisaks

ELASA 2018 BELGIA

ELASA (European Landscape Architecture Students Association) selle aasta suur sõpruskohtumine toimus Belgias (Ypes-Antwerp-Gent-Bruges) ning teemaks „Borderscapes“

Kohal oli osalejaid 17 erinevast riigist ning Eestist esindasid EMÜSi liikmed Adeele Vesingi, Alice Närep, Liisi Tamm ja Sten Juur.

Kohumisel külastati Belgia põnevamaid paikasid, maastikuarhitektuuribüroosid, Belgia suuremaid linnu, viidi läbi töötubasid ja loenguid.

11 päevasesse programmi kuulus: Brugge linnatuur; matk Zwini loodusparki ja Passchendaele ja Palingbeeki; külastus Euroopa suuremasse surnuaeda, mälestusaeda, Belgia lossi „La versailles Belge“; maailma suurima paadilifti külastus ; ajalooliste, poliitiliste, keeleliste, sotsiaalsete, geoloogiliste, distsiplinaarsete, ökoloogiliste maastike piiride käsitlemine; kolme Belgia maastikuarhitektuuri büroo külastus; külastus telliskivi tehasesse ja Wirtzi eraaeda, modernsete maastikuarhitektuursete lahendustega tutvumine Be-Mines ja Antwerpis; jalgrattatuur Gentis; intensiivne rahvusvaheline töötuba Genti linnaosas- installatsioonid ja esitlused; erialased loengud.

Rohkem pilte näed siit.

Järgmiste aastate sõpruskohtumiste sihtkohad:

 • ELASA Mini-Meeting 2019 toimub Itaalias.
 • ELASA Annual Meeting 2019 toimub Eestis ja Soomes.
 • ELASA Mini-Meeting 2020 toimub Rumeenias.
 • ELASA Annual Meeting 2020 toimub Horvaatia.Loe lisaks

Mis on emüs?

Ülikooliaja üks osa on kuhugi kuuluda, kuuluda erialaseltsi, et teha ühist asja - seltsi kuulumata ülikoolis käia on nagu süüa pitsat ilma ananassita!

Vastuse saab küsimustele nagu näiteks

Mis on EMÜS ehk Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts? 
Kes me oleme?
Mis on meie roll?
Millega me täpsemalt tegeleme?
Mida annab seltsi kuulumine?

Kohale on oodatud ka EMÜSi liikmed oma kogemustest rääkima.

Vahetult peale infovalangut, peetakse selle õppeaasta esimene pidu!
Traditsiooniliselt on tegemist teemapeoga.
Kui eelmine aasta võeti vastu täpilistes kostüümides, siis sel aastal  oleme otsustanud triipude kasuks. Seega #triibudselgajapeole

Oma tulemisest saad märku anda facebookis
Loe lisaks

koosolek 05.09.18

5. septembril kell 16,  Kreutzwaldi 56/3 keldri korrusel, toimus EMÜSi 2018/2019 aasta esimene koosolek.

Kohapeal arutati järgmistel teemadel:
 

1. EMÜSi esindamine EMÜ "Ülikool&Sina" üritusel
2. Infoõhtu ja avapidu 12.09
3. Vilistlase avaldus
4. Ülevaade EMÜSist Tallinnas
5. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

Koosolek 04.06.18

Oled oodatud selle aasta viimasele kevadisele EMÜSi koosolekule 4. juunil kell 17.00, Kreutzwaldi 56/3 keldri korrusel. Ilusa ilma korral oleme õues. ;)

Koosoleku päevakord:
1. Tallinna Lillefestivali kokkuvõte
2. Aastaplaan 2018/2019
3. Ülevaade Tallinna emüslaste koosolekust (24.05)
4. ELASA 2019 Eesti-Soome
5. ELASA Belgia kohtumine 2018
6. Kohtumine EMALiga
7. EMÜSI kõrvalruumi koristus
8. Lahkumisavaldused
9. Kohapeal tõstatatud teemad

ELASA 2019 Eesti-Soome korraldajatel kindlasti kohal olla (v.a tallinnlased).

Loe lisaks

Tallinna Lillefestival 2018

Festival toimub see aasta juba kümnendat korda. Festivali toimumise aastate jooksul on 17 välisriigi aednikud kujundanud ja ehitanud kokku 57 iluaeda. Eestist on osalenud 89 erinevat firmat/kooli /ettevõtet/eraisikut ja nende poolt on välja ehitatud 191 iluaeda. Aedu luuakse Kadrioru pargi Tornide väljakule. 

Sel aastal toimus Tallinna Lillefestivalile ala rajamine 22.-25. mail.
Nendest kahel päeval ehitasid Seltsi liikmed aeda nimega ”Oma ja võõras”. Aeda aitasid ehitada 5 liiget ja 2 huvilist Tartust ja Tallinnast.
Ühele poole aeda ehitati taluaed, mis sümboliseerib "oma". Eestimaast on läbi käinud palju võõrvõime, kuid sellegi poolest on säilinud meie kodu. Taluaeda istutati erinevaid niidutaimi.
Teisel pool aeda on barokkaed, mis sümboliseerib "võõrast". Euroopas oli barokk stiil populaarne 17. ja 18. sajandil.
Barokkaeda istutati mustrina erinevaid suvelilli.
Kahte aeda läbib killustikust teerada.
Aia keskpunktiks ja ühtlasi ka põhielemendiks oli aknaraam. Aken on piiriks kahe aia vahel. 
Lillefestivalil üleval olev plakat.

Parima pildi saab kindlasti ise kohale minnes. Lillefestival kestab augusti lõpuni.
Ära jää sellest imelisest jalutuskäigust, erinevate aedade vahel, ilma!


Loe lisaks

Üldkoosolek 2018

17. mail toimus Seltsi üldkoosolek, millest osavõtmine oli kohustuslik kõigile liikmetele.
Koosolekul vaatasime üle EMÜSi tegevused majandusaastal 2017/2018, tegime väiksed põhikirja muudatusi (lähemalt saab iga liige lugeda meilile saadetud protokollist) ning valisime uue juhatuse ja revisjonikomisjoni aastaks 2018/2019.

Uues juhatuses võime tervitada: 

President: Alice Närep
Asepresident: Liisi Tamm
Raamatupidaja: Helen Erik
Projektijuht: Janar Lind
Välissekretär: Rene Unnuk
Kommunikatsioonijuht: Ragne Nikkel

Revisjonikomisjon: Gloria Niin, Laura Rannala
Saime ka kõik kohal olijad ühele pildile :)

Loe lisaks

Elasa 2018 minimeeting tšehhis

EMÜSi kolmeliikmeline esindus (koosseisus: Karel Kasar, Liisi Tamm, Ragne Nikkel) käis ELASA (European Landscape Architecture Student Association) minikohtumisel Tšehhis. Kohtumine toimus 6 - 11. mail.
Kohtumisele sõideti läbi Helsinki, sealt Prahasse ning edasi rongiga tudengilinna Lednice. Seal veedeti ka esimesed päevad.
Day 1: Ekskursioon nende linnakus ning Lednice lossi ümbruses ja pargis (inglise stiilis)
Iga ELASA päevakavva kuulub ka "International evening" aka iga riik võtab tutvustab oma rahvustoite. Eestlased võtsid kaasa kohukesi, musta leiba, pasteeti, küüslaugu-juustu määret (home-made) ning kama. Õhtu veedeti kitarri muusika saatel, ümber lõkke istudes.

Day 2: Rattamatk Lednice-Valtice rajoonis. Liisi sõnul oli see reisi tipphetk, kuna tegemist oli väga proovile paneva retkega. Künklikud ning vahelduva teekattega rajad ning lummavaid vaateid linnale ning viinamarja istandustele. Peale pikka-väsitavat päeva toimus veini degusteerimine kohalikus veinikojas. 

Day 3: Jäeti Lednice ja ülikooliga hüvasti ning liiguti edasi linna nimega Brno, kus lasti kõigil paar tundi iseseisvalt linna avastada ning õhtuks jõuti pealinna Prahasse. 

Day 4: Päev Prahas. Lisaks vaatamisväärtustele, külastati ka Prague Institute of Planning and Development'i, näidati mida on pealinna loodud ning mis on veel tegemisel. Korraldati ka külatus kahte maastikuarhitektuuri büroosse.
"Tuleb tõdeda, et Tsehhi ja Eesti bürood on üsna sarnased, kuna mõlemad on üpris väikesed (enamasti vähem kui 10 töötajat, kontor paari ruumiga)." - sõnas Ragne, kes külastas LAND O5 bürood.  

Day 5: Viimasel päeval asuti tagasi teele juba hommikul ning kuna tee viis järjekordselt läbi Soome, siis jõuti tagasi alles õhtuks. Kuid kõik see oli seda väärt!

Rohkem pilte galeriis

Elasa lipu üleandmine: Järgmine ELASA kohtumine toimub 7. - 17. augustil Belgias. Kohtumisele sõidavad Alice Närep, Sten Juur ja Adeele Vesingi.
Loe lisaks

Üldkoosolek 2018

On aeg esimeseks kevadiseks üldkoosolekuks!
Seoses majandusaasta muutmisega algab uus majandusaasta 1. juuni ning lõppeb järgneva aasta 31. mail.

Üldkoosoleku päevakord:
1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2017/2018
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2017/2018
2.1 Tutvustus
2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2018/2019
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2018/2019
5. Revisjonikomisjoni määramine
6. Kohapeal tõstatatud teemad

Kandideerimaks juhatuse ametikohtadele, palume saata motivatsioonikiri 11.maiks aadressile info@emys.ee

FB üritus

---
Meeldetuletus: Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kui sul pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus tuleb edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed (nimi, isikukood).

Lisaküsimuste korral palume pöörduda info@emys.ee.
Loe lisaks

Motivatsioonikirjade esitamine Elasa suvisele kohtumisele

ELASA suvine 11 päevane kohtumine toimub sel aastal 7.08-17.08 Belgias!

EMÜSi juhatus otustas võimaldada 3 liikmele võimalust osaleda.
Oleme suhelnud suvise annualmeetingu korraldajatega ja saanud kinnitust, et EMÜSi liikmetele on broneeritud 3 kohta.
EMÜS toetab osalejaid rahaliselt - osalustasu ja transportipiletidega Belgiasse ja Belgias kohapeal.
Reisi ühe inimese osalustasu on 300 eurot + transport edasi-tagasi (lennupiletid, pagas rongipiletid).
Tänu EMÜSi toetusele on Seltsi liikmele osalemine ainult 100 eurot!

Kui soovid osa saada ELASA annualmeetingust Belgias 2018, siis palume saata huvilistel motivatsioonikirja põhjendusega, miks just teie peaksite osalema ELASA kohtumisel.

Motivatsioonikirju ootame 8.maini kell 16.00 info@emys.ee.

Žürii otsustab, kes on enim motiveeritud osalejad.
Žürii liikmeteks on 3 inimest, kes ei avalda soovi kohtumisel osaleda.

Soovitame kõigil võimalusest kinni haarata, sest juba 2019 toimub ELASA kohtumine Eestis.

Rohkem infot ürituse kohta leiate SIIT.


Loe lisaks

Konkursi "Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiad 2018" tudengiprojekt

Eesti Maastikuarhitektide Liit on välja kuulutanud konkurssi "Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiad 2018", et tunnustada väljapaistvaid saavutusi Eesti maastikuarhitektuuris ning propageerida eriala arengut.

Üheks auhinnakategooriaks, mille selgitab välja žürii, on Aasta tudengiprojekt- kursusetöö või muu ülikoolis õppimise perioodil koostatud projekt, tekst, muu teos või korraldatud sündmus. Töö peab olema valminud/toimunud perioodil 2016 september - 2018 aprill.


Selleks, et parimad tööd saaksid esitatud pakub EMÜS võimalust esitada oma kooliprojekt EMÜSi juhatusele ülevaatamiseks.
EMÜSi juhatus v
alib kõikidest saadetud tudengiprojektidest välja 5 tööd, koostab projektidele kaaskirja ning esitab tudengiprojekti EMALi aastapreemia kandidaadiks.


EMÜS ootab tudengiprojekte 9.maiks info@emys.ee
*Kõik tudengid saavad esitada ka ise otse EMALile oma tudengiprojekti, koostades ise kaaskirja. Tähtaeg on 11.mai. 
Tudengid, kes on juba esitanud oma projektid, ei pea seda uuesti saatma.

Täpsem informatsioon konkursi ja selle tingimuste kohta  SIIT.


Ära jäta võimalust kasutamata ja esita oma kooliprojekt!

Loe lisaks

Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudel

1. mail saabus meie Seltsile rõõmusõnum, millega kinnitati meie vastuvõtt Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudelisse!

Kuid millega täpsemalt on tegu?

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts lõi mudeli, mis julgustab organisatsioone arenema ning rohkem läbi mõtestama oma tegevuste mõju liikmete tervisekäitumisele. 
Seeläbi olles eeskujuks teistele tudengitele ning tudengiorganisatsioonidele.

Tervisliku tudengiorganisatsiooni mudeli kodulehelt võib leida, et mudel pakub viies valdkonnas, alkohol, tubakas ja narkootikumid; toitumine ja füüsiline aktiivsus; vaimne tervis; võrdne kohtlemine ja seksuaalne ahistamine, erinevaid viise, kuidas võiks organisatsiooni töö olla korraldatud, et pakkuda oma liikmetele tervist hoidvat ja elustiili parandavat keskkonda.

Hetkel täidab EMÜS mudeli baastaset.  Mudeli baastase sisaldab punkte kõigist nimetatud viiest valdkonnast ja nende eranditu täitmine on aluseks mudeliga liitumisele. Lisaks baastasemele on ka kaks lisataset, mis loovad organisatsioonile suurepärase võimaluse veelgi kasvada ja areneda tervema tuleviku suunas.

Mudeliga on lisaks meile juba liitunud:

1) AEGEE
2) AIESEC
3) Bioteaduste Üliõpilaste Selts
4) Economics Club of University of Tartu
5) Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts
6) EMÜ Keskkonnakaitse Üliõpilaste Selts
7) Erasmus Student Network Tartu
8) MAT-INF Tudengiselts
9) MTÜ Juvente
10) Tartu Ülikooli Rohuteaduse Selts
11) Tartu Ülikooli Spordiesindus
12) Ülikooli Kultuuriklubi
13) Üliõpilaskonna Sihtasutus


Mudelist ja selle punktidest saab täpsemalt lugeda nii eesti keeles kui inglise keeles.EMÜS annab endast parima tervema tuleviku vormimisse!

Loe lisaks

Metsamarjakasvatus väikeettevõtjatele

Meil paluti jagada Teiega seda kasulikku võimalust, mis on sealjuures täiesti tasuta!!!

„Metsamarjakasvatus väikeettevõtjale“

Koolitusele on oodatud metsandusvaldkonnas tegutsevad erialase hariduseta isikud, kes soovivad omandada teadmisi metsamarjakasvatuses ning ettevõtluses. Samuti puukoolide töötajad ning metsamarjakasvatushuvilised.

Toimumisaeg ja - koht:

4. mail 2018 Tartus EMÜ Metsamajas (Kreutzwaldi 5). Ruumi number on 1A29.
Koolituse esimesel päeval minnakse ekskursioonile Kambjasse! Võimalus kaasa osta taimi!

15. mail 2018 Luua Metsanduskoolis (Luua küla Jõgevamaa). Ruum nr 129 õppehoones. Koolituse teine päev toimub Luual. Võimalik külastada Luua arboreetumit ja puukooli ning samuti tutvuda õppe- ja praktikabaasiga.

Koolituse viivad läbi: 
Taimi Paal - metsabotaanik, Eesti Maaülikooli metsakasvatuse osakonna dotsent,
Kaja Sander - majandusalane kõrgharidus, täiskasvanud koolitajate 6. tase, Luua Metsanduskooli majandusarvestuse, ettevõtluse ja turunduse õpetaja.

REGISTREERU SIIN   kohti on vaid 10!

Loe lisaks

Ole Rohkema Arenguprogramm 2017/2018

Nagu me juba ühes oma varasemas postituses rääkisime, siis sel aastal läbis meie juhatus koos mõne aktiivse liikmega Ole Rohkem Arenguprogrammi.

OLE ROHKEM Arenguprogramm 2017 pakub tudengiorganisatsioonile võimalust arendada oma organisatsiooni terve aasta jooksul soovitud suunas. Selle jaoks määrati igale ühingule oma konsultant. Meie konsultandiks oli Keit Mõisavald. Keit on üliõpilane, kes on varasemalt tegutsenud mitmes erinevas tudengiorganisatsioonis k.a oma erialaseltsis. Seitsmekuu vältel aitas ta meil EMÜSi tegevusi ja olemust efektiivsemaks ning jätkusuutlikumaks muuta.

Programmi raames toimus üks baaskoolitus (kahepäevane põhiteemade koolitus) ning kolm konverentsi. Koolitusel keskenduti strateegia, struktuur, inimressursside arendamisele.
Osalejad said osa EMÜSe arengust ning võimaluse sõna sekka öelda. Lisaks saime teada näiteks kuidas paremini turundada, millega peaks arvestama, alustades oma ettevõtet ning mis on vahet bossil ja liidril.
Foto: Kaisa Põhako, viimase koolituse "Kuidas feimida" osalejad.


Loe lisaks

EMÜSi koosolek 23.04.18

Oled oodatud 23. aprillil toimuvale EMÜSi koosolekule kell 17.00 Seltsi ruumi, Kreutzwaldi 56/3.

Koosoleku päevakord:
1. Aprillikuu sünnipäevapeo korraldus
2. Seltsi üldkoosolek
3. Seltsi koduleht
4. ELASA toetuste taotlused ja registreerimine
5. Ole Rohkem ümarlaud
6. Ole Rohkem arenguprogrammi III konverents
7. EMÜ seltside koosolek
8. Kohapeal tõstatatud teemad

Together        
Everyone   
Achieves
More  
:)
Loe lisaks

Tähelepanu! Koosolekute ajad!

Kevad 2018 koosolekute ajad:
16.04 koosolekut ei toimu.

23.04 toimub koosolek kell 17.00.
30.04 toimub koosolek kell 17.00.
07.05 toimub koosolek kell 17.00.

14.05 Üldkoosolek kell 17.30 Kõikidele liikmetele kohustuslik!

04.06 toimub viimane kevadine koosolek kell 17.00.

Imelist kevade jätku!
Loe lisaks

EMÜSi KOOSOLEK 9. APRILL, KELL 18.00

Koosolek toimub EMÜSi ruumis, Kreutzwaldi 56/3.


Koosoleku päevakord: 
1. ELASA 2019 Eesti- Soome korraldus
2. Liitumisavaldused
3. EMÜSi meened
4. Kohapeal tõstatatud teemad

Rõõmsat kevadet!
Loe lisaks

EMÜSi koosolek 02.04.18

Olete oodatud EMÜSi koosolekule 2. aprillil kell 18.00 EMÜSi ruumi, Kreutzwaldi 56/3.
Külla tuleb Julia Gerda Sokk tutvustama Terviliku tudengiorganisatsiooni mudelit.

Koosoleku päevakord:
1. Terviliku tudengiorganisatsiooni mudel
2. Aprillikuu ülevaade
3. ELASA
3.1 ELASA 2018 Belgia kohtumine
3.2 ELASA 2018 Eesti-Soome kohtumine
4. Tallinna EMÜSi meeskonna koosolek
5. Kohapeal tõstatatud teemad
Loe lisaks

Soolaleivapidu

Lisaks kodulehele, läbis uuenduskuuri ka meie Seltiruum.
Kolmapäeval, 28.märtsil võtsimegi ruumi peoga vastu, kohale olid tulnud lisaks EMÜSlastele ka inimesi muudest Seltsidest ja erinevatelt erialadelt. Näiteks valmistasid TÜSi poisid meile soolaleivakingiks vahva shotiklaasi aluse. 
Rohkem pilte galeriis: /galerii/soolaleivapidu
Sai kõvasti juttu räägitud ning arutatud, mis on ruumis teistmoodi. 

Kui ise kohale ei jõudnud, aga siis külasta meid koosolekul, iga esmaspäev kell 18.00
Loe lisaks

EMÜSi koosolek

Täna !! Koosolek !! kell 18.00 !!
Eesti Maaülikooli Üliõpilasesindusse, Kreutzwaldi 52 (Torni all).   

Koosoleku päevakord:
1. Infomesside tagasiside/ gümnaasiumite külastus
2. EMÜS Tallinnas
3. Koostöö EMALiga
4. ELASA kohtumine Tšehhis
5. EMÜSi Avatud Uksed
6. Aprilli kuu ülevaade
7. Siseüritus liikmetele
8. Kohapeal tõstatatud teemad
Loe lisaks

Tallinna tiimi loomine

Juba paar nädalat saab kamp tahtejõulisi TTÜ tudengeid kokku, et arutada võimalusi ning leida viise, kuidas nemad, Tallinnas, saaksid EMÜSisse panustada ja olla täisväärtuslikud seltsi liikmed. Nagu teada on, on hetkel põhi seltsi tegevus Tartus, kuid kuna me oleme siiski EESTI Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts, siis saime aru, et oleks aeg ka Tallinnast hakkajad tudengid jälle üles leida. Tundub, et oleme õigel teel.
Tallinnas juhib vägesid pikaaegne EMÜSi liige - Laura Rannala. 
Loe lisaks

EMÜSi koosolek 05.02.18

Koosoleku päevakord:
1. Ruumi remont
2. Talvepäevad
3. Aprill 2018
4. Tartu Tudengipäevad: Kevad 2018
5. Koostöövõrgustiku kevadpäevad
6. Kohapeal tõstatatud teemad


Ilusat uue nädala algust kõigile!

Loe lisaks

EMÜSi koosolek 29.01.18

Koosolek homme kell 18.00 Eesti Maaülikooli Üliõpilasesinduse ruumides, Kreutzwaldi 52 (Torni all).

Koosoleku päevakord:
1. Tegevusplaan 2018 kevad
2. Talvepäevade korraldus
3. EMALi teeõhtud
4. Aprill 2018
5. Tallinna Lillefestivali ideekonkurss
6. EMÜ Lahtiste uste päev
7. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

EMÜSi koosolek 22.01.18  

Olete oodatud järgmisele EMÜSi koosolekule, mis leiab aset esmaspäeval, 22. jaanuaril algusega kell 18.00. 
Enne koosolekut toimub kohtumine Ole Rohkem meeskonnaga, kell 17.30.
Kohtumisele on oodatud ka kõik teised Seltsi liikmed.

Koosolek ja kohtumine toimuvad Eesti Maaülikooli Üliõpilasesinduse ruumides, Kreutzwaldi 52 (Torni all), kuna EMÜSi ruum on remondis.

Ole Rohkem liikmetega kohtumisel tehakse arenguprogrammi poolaasta kokkuvõte.

Koosoleku päevakord:
1. Talvepäevade korraldus
2. Ruumi remondi tagasiside ja edasine korraldus
3. EMALi teeõhtud
4. Aprill 2018
4.1. Tartu Tudengipäevade kevadfestival
5. Tallinna Lillefestivali ideekonkurss
6. ELASA kohtumised
7. Kohapeal tõstatud teemad


Koosolek kott-toolidel ja Tartu parima kohviga, ära jää sellest ilma!

Loe lisaks

2018. aasta esimene EMÜSi koosolek

Koosolek toimub esmaspäeval 08.01.2018 ikka kell 18.00 Seltsi ruumis Kreutzwaldi 56/3 keldri korrusel.

Päevakord:
1. Talvepäevad (9-11. veebruar)
2. EMÜ linnaku allee konkurss
3. Aprill 2018
4. KULKA taotluse esitamine
5. ELASA 2019
6. Lahkumisavaldused
7. Kohapeal tõstatud teemad

Lisaks jagame kõigile pusatellijatele kätte nende pusad!


Näeme koosolekul!
Loe lisaks

EMÜSi üldkoosolek ja uus juhatus

Esmaspäeval, 18. detsembril kell 18.30, toimus EMÜSi ruumides erakorraline üldkoosolek.

Koosolekust võtsid osa
18 seltsilist ning volitatud hääli 13. 

Erakorraline  koosolek oli vaja kokku kutsuda, kuna osaledes Ole Rohkem arenguprogrammis, selgus, et meil kui Seltsil, on vaja oma põhikirja ja kodukorda ajakohastada.
Koosolekul vaatasime üle Seltsi põhikirja - kodukorra muudatused ning sõnastatud missiooni ja visiooni. Eelnevad olime sõnastanud Seltsi siseüritusel. 
Leidsime, et ka Seltsis olevad ametikohad vajaks ümbernimetamist.
Seega valisime ka uue juhatuse täiesti uutele ametikohtadele.

Esimehest sai president, infosekretärist sai asepresident. Säilitasime ametikohad nagu raamatupidaja ning välissekretär ning lõime täiesti uued ametikohad - kommunikatsioonijuht ja projektijuht. Jättes ajalukku ametikohad nagu kursuste vanem ja noorem esindaja.


Teid tervitavad:

President (varasemalt esimees): Alice Närep
Asepresident (varasemalt infosekretär): Liisi Tamm
Raamatupidaja: Kertu Kruus
Projektijuht (uus amet): Karel Kasar
Kommunikatsioonijuht (uus amet): Ragne Nikkel
Välissekretär: Kätlin Umal
Loe lisaks

GOLDEN XMAS 2017

Kolmapäeval, 13. detsembril toimus Maastikumaja keldris - EMÜSi ruumis Golden X-mas party. Peole olid oodatud kogu Maastikuarhitektuuri pere 

Peolt ei puudunud ka ühistegevused - luule kirjutamine, limbo, beer pong ning jõulupeo nael -mandariini mäng. 

Kui aeg oli õige, sammus meie sekka ka Jõuluvana, kotitäie kinkidega eriti tublidele. Kingi lunastamiseks tuli siiski ettevalmistada väike etteaste, kas siis üksi, sõbraga või grupis. 

Oli vahva pidu. Aitäh Kõigil tulemast!

Head saabuvat pühadeaega!

Loe lisaks

ÜLDKOOSOLEK 18.12.2017

Uus üldkoosolek toimub juba esmapäeval, 18. detsembril, kell 18.30, EMÜSi ruumides- Kreutzwaldi 56/3, keldrikorrusel!


Meeldetuletus! Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kui sul pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus tuleb edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed (nimi, isikukood).

Tegemist on Seltsi erakorralise üldkoosolekuga.

Üldkoosoleku päevakord:
1. Ülevaade Seltsi strateegiast
2. Ülevaade Seltsi struktuurist
3. Põhikirja muudatused
4. Kodukorra muudatused
5. Uute ametikohtadele valimine juhatusse
6. Kohapeal tõstatatud teemad


Seltsi struktuuri muudatuste kohaselt toimuvad uued valimised juhatuse ametikohtadele. Kandideerimiseks on võimalus kohapeal teha tutvustuskõne, oodatud on ka motivatsioonikiri. Kui sul ei ole võimalik kohale tulla, siis palume saata oma motivatsioonikiri eelnevalt info@emys.ee. Lisaküsimuste korral palume pöörduda info@emys.ee.

FB!

3 põhjust, miks kuuluda EMÜSi juhatusse!
 • saa tõeline erialaselt vajalik kogemustepagas
 • isiklik areng vastutusrikkal ametikohal
 • arenda parim ajaplaneerimisoskus
Loe lisaks

EMÜSi koosolek 11.12.17

Head seltsiliikmed!

Järgmine Seltsi koosolek toimub 11.12, kell 18.00. 


Päevakord:
1. Ole Rohkem arenguprogramm
1.1 Siseürituse tagasiside
2. Koostöö EMALiga
3. Osakonna jõulupidu
4. Talvepäevad
5. Ruumi remont
6. Dressipluuside tellimus
7. Koosolekute ajad jaanuaris
8. Kohapeal tõstatatud teemad

PS! Peaaegu uus aasta - peaaegu uus kujundus, TULE, vaata järgi.


Loe lisaks

Siseüritus vol 2

Reedel 8ndal detsembril tulime järjekordselt kokku, et viia läbi EMÜSi siseüritus VOL 2. Siseüritus oli väga produktiivne. Meil on nüüd olemas ning ootab üldkoosoleku kinnitust
 • uus struktuur,
 • uus visioon ja missioon,
 • uuendatud strateegia.
Lisaks vaatasime üle põhikirja ja kodukorra punktid.
 

Reedese pika päeva lõpetasime Üksinda kodus 2 (sest jõulud ei saa ju tulla ilma selleta) vaatamisega.
Laupäeval alustasime hommikut pannkookidega!! Seejärel peegeldasime eelmisel õhtul toimunut ning  jätkasime kodukorra punktidega. Tegime ka ettevalmistusi 18. detsembril toimuvaks EMÜSI üldkoosolekuks


Loe lisaks

Golden Xmas party


13. detsembril on kogu Maastikuarhitektuuri osakonna jõulupidu. Oodatud on ka kõik EMÜSi liikmed ja sõbrad!

Nagu on juba tavaks saanud, on ka sellel peol teema -  Kuld & kard.

Et pidu paremini õnnestuks, sai iga kursus ka ülesande:
I kursus: ruumide kaunistamine
II kursus: suupisted
III kursus: jõulujook
EMÜS: mängulised tegevused

Jõulupeolt ei puudu ka jõuluvana, et kingikott oleks priske, palume kõigil kaasa võtta kingipakk väärtusega kuni 5 €. Pakkide lunastamiseks valmista ette ka väike etteaste - seda võib teha nii üksinda, gruppidega või kursusega ühiselt.

Näeme peol!

Leave a little sparkle wherever you go!

Loe lisaks

EMÜSi koosolek 04.12.17

Peale nädalast pausi on EMÜSi koosolekud jälle täieshoos. Esmapäeval (04.12) kell 18.00 on kõik oodatud EMÜSi ruumi oma sõna sekka ütlema.

Päevakord:

1. Ole Rohkem arenguprogramm
     - I Konverentsi tagasiside
     - Siseüritus
2. Koostöö EMALiga
     - Reisijutu õhtu tagasiside
3. Koostöö TTÜga
     - Külaskäigu tagasiside
4. Koostöö ELASAga
5. Koostöö Rohelise Ülikooliga
6. Taluhoovi projekt
7. Annelinna projekt
8. Osakonna jõulupidu
9. Talvepäevad
10. Ruumi remont
11. Lahkumisvalduste vastuvõtmine
12. Dressipluuside tellimus
13. Kohapeal tõstatud teemad


Kui soovid lisada päevakorda veel mõne punkti, siis võid sellest meile varakult teada anda.
Kui sa ei saa koosolekule tulla, kuid oled huvitatud osalema mõne projekti või ürituse korraldustiimis, siis anna meile ikka teada juhatus@emys.ee
Loe lisaks

TTÜ külastus

27. novembril käisid Alice, Karel, Liisi, Laura ja Ragne tutvumas TTÜ maastikuarhitektuuri tudengitega. Kohtumise eesmärk oli tutvustada ideed teha aktiivne TTÜ grupp, kes liituks seltsiga ja arendada üldist koostööd. Kuulama tuli üle 30 tudengi - kokku kõigilt kursustelt. Räägiti nii EMÜSist üldiselt kui ka tuleviku plaanidest. Oli tore tõdeda, et huvi tunti ja küsimusi oli palju. Leppisime kokku korraldada ühised Talvepäevad Kesk-Eestis ning seal juba huvitatudega koostööst pikemalt rääkida.


Tuleb põnev aeg!

TTÜ Maastikuarhitektuuri osakonna tegemistest saab rohkem infot:  https://www.facebook.com/maastikuarhitektuur/
(ja kool on neil ka mega ilus)
Loe lisaks

Ole Rohkem arenguprogramm

Teine meeting jubaaa!!

Seekord rääkisime, kuidas olla pädev ja inspireeriv juht. Kamandada ja õiendada ei taha, aga samas tuleb ikka hoolt kanda selle eest, et asjad tehtud saaks ja üritused päevavalgust näeks. Seepärast võtsimegi koos ette ja proovisime läbi teooriad-praktikad, et olla rohkem nagu Gandalf ja Dumbledore.

Ürituse juhatas sisse Martin Villing. Martin asutas Taxify 2013. aastal koos oma vennaga ning selle aasta seisuga tegutseb firma juba 20 riigis ja +30 linnas Euroopas, Aafrikas, Lähis-Idas ja Kesk-Ameerikas. Martin rääkiski meile skype vahendusel filma loomise võludest ja ohtudest.

Päeva teise koolituse tegi Lia Ratnik. Lia on on juhtimiskoolitaja, team-coach ja konsultant, kes on inimeste arendamise valdkonnas töötanud veidi üle 20 aasta. Viimased kolm aastat tegutseb Lia kaubamärgi DreamLeader all, sellele eelnevad 15 aastat töötas ta Hansapangas. Lia meelisvaldkondadeks on liidrioskuste arendamine.

Arutasime koos TÜ turundustiimiga kõige tõhusama "liikmete kaasamise" mudeli üle.

Järgmine juba 17. veebruar!!
Loe lisaks

Reisijutte Itaaliast & Mehhikost 


22. novembril saime kokku EMALi ruumides, Lutsu 5, et pidada maha järjekordne vahva jutuõhtu. 
EMÜSis on kujunenud traditsiooniks korraldada õhtuid, mil rääkitakse põnevatest kogemustest välismaal. Reisinud tudengi muljed on ehtsad näited teistele kuulamiseks ja arutlemiseks.
Meie osakonnast õppisid eelmisel aastal välismaal kaks magistritudengit - Kaja ja Kätlin.

Kaja Veddel rääkis oma kogemustest Genova Ülikoolist Itaalias. 

Kätlin Umal rääkis õpingutest Monterrey Ülikoolist Mehhikos.

---
Kui ka Sina tahad rääkida oma kogemustest välismaal õppimisest, anna meile julgelt teada!

Travel expands the mind & fills the gap!
Loe lisaks

Juhatuse koosolek 20.11, kell 18.00

Tule ja ütle sõna sekka!

Päevakord:
1. Tagasiside kohtumisest Edgar Kaarega
2. Tagasiside osalemisest Tartu linnavalitsuse korraldatud seminaril
3. Ole Rohkem arenguprogramm
    - Siseüritus
4. Koostöö TTÜga
5. Jõulupidu
6. Talvepäevad
7. Taluhoovi projekt
8. Kohapeal tõstatatud teemad

Päikest!
Loe lisaks

Maastikuarhitektuuri köögipool koos Edgar Kaarega


Kolmapäeval, 15. novembril käisime külas Tajuruumil ning pidasime maha mõnusa jutuõhtu Edgar Kaare eestvedamisel. Edgar ning Terje Ong rääkisid ausalt ja avameelselt elust maastikuarhitektina. Õhtu oli vabas vormis ning kõigil oli võimalus kaua hinge vaevanud küsimusi küsida.
Vastused saime näiteks küsimustele, mis on maastikuarhitekti töös tegelikult vaja minevad oskused, kuidas on lood projektide tasuvusega ning kuidas aega targasti investeerida ja kui oluline on aja väärtustamine.


TajuRuum OÜ on 2011. aastal loodud ettevõte, mis tegeleb maastikuarhitektuuri, sisekujunduse ning loovate lahenduste pakkumisega.
Tajuruumile annavad näo Edgar Kaare, Terje Ong, Kerli Irbo, Liina Einla ja Jaanika Sokman.


Rohkem infot Tajuruumi tehtud tööde kohta: http://www.tajuruum.eu/


Täname Tajuruumi mõnusa õhtu eest ning järgmise korrani!


Loe lisaks

Juhatuse koosolek 13.11, kell 18.00

EMÜS kutsub koosolekule!

Homme kell 18.00.


Päevakord: 
1. EMALi seminari tagasiside
2. Raamatupidaja annab ülevaate
3. Ole Rohkem arenguprogramm
- Eesmärkide sõnastamine
- EMÜSi siseüritus
4. Jõulupidu
5. Talvepäevad
6. Tänamine!
7. Kohapeal tõstatatud teemad


Loe lisaks

Juhatuse koosolek 06.11, kell 18.00

Järgmine juhatuse koosolek toimub esmaspäeval kell 18:00 EMÜSi ruumides, tulge kõik!

Päevakord:
1. Reisijutu õhtu
2. Kohtumine Edgar Kaarega
3. Osalemine EMALi seminaril
4. Tagasiside TTÜga kohtumisest
4. Ole Rohkem ümarlaua tagasiside
5. Halloweeni peo tagasiside
6. Liitumisavaldus
   - Kaja Sepper
7. Kohapeal tõstatud teemad

Kohtumiseni
Loe lisaks

EMÜSI HALLOWEEN 2017

Kolmapäeval, 1. novembril otsisime välja oma kõige hirmsamad kostüümid ning saime kokku keldris, kus leidis aset iga-aastane EMÜSi halloweeni pidu.
EMÜS tänab kõiki kohal viibijaid suure vaeva ja imeliste kostüümide eest.

Peo piltide eest hoolitses Artur Laugamets: http://emys.ee/galerii/halloween-2017

Loe lisaks

EMYSi siseüritus/ Ole rohkem arenguprogramm

Seltsi siseüritus toimus 20. oktoobril. Selle eesmärgiks oli arutleda seltsi strateegia ja struktuuri üle. Teema kerkis päevakorda, kuna EMÜS osaleb Ole Rohkema arenguprogrammis, millest lähtuvalt analüüsitakse seltsi tegevust 2017/2018 aastal. Seltsile on määratud konsultant Keit Mõisavald.

EMYSi esindusmeeskond Ole Rohkema baaskoolitusel 7-8.10.17 

Siseüritusel toimunud töötuba osutus väga edukaks, kogu meeskond jaotati kolmeks rühmaks. Rühmades arutati - genereeriti ideid. Lõpuks tehti üheskoos kokkuvõte. Töötoa eesmärgiks oli panna kirja seltsi püsiv visioon ja missioon.

Kohalolijad pidasid seltsi puhul oluliseks (nimekiri on suvalises järjekorras):

 • Head sõpruskonda 
 • Koostööd teiste seltsidega/riikide/ülikoolidega 
 • Koostööd eriala õppeosakonnaga 
 • Tudengie ühendamist 
 • Motivatsioonilist arengut 
 • Sponsoreid 
 • Stipendiume (erialaseid stipendiume k. a välismaa) 
 • Liikmete hobide sidumist 
 • Liikmete tegevuste kaasamist 
 • Liikmetele ülesannete määramist 
 • Julgust 
 • Töötubade korraldust 
 • Praktika võimalusi 
 • Sotsiaalmeedia kajastavust/avaliku suhtlust 
 • Pidevat analüüsi
 • Tuntust Eestis 
 • Järjepidevust 
 • Korraldavate ürituste väärtust


 • Arutlusele tulid ka seltsi struktuur ning ettepanekud edaspidiseks.

  Järgmine seltsi siseüritus toimub 8.-9. detsembril, et kirja panna seltsi korrektne visioon ja missioon, arutleta veel struktuuri üle, vaadata ja analüüsida seltsi põhikirja ning kodukorda.
  Oodatud on kõik, kel tahtmist sõna sekka öelda!

Loe lisaks

Avatud uksed/ Kotka linna ettekanne

Avatud uste õhtu toimus 18. oktoobril ning selle juhatas sisse Markus Rouhiainen, kes õpib Eesti Maaülikoolis teisel kursusel maastikukujundust ja keskkonnaplaneerimist. Nimelt tutvustas Markus Kotka linna, mis asub Soome lahe kaldal Kymijoki jõe suudmes, kus ta tegutses terve suve.
Kotka linn on rahvusvaheliselt tuntud just maastikukujunduse poolest, kuna sinna on rajatud rohkelt parke. Kotkansaari pargist parki teekond hõlmab 2 kilomeetrit erinevaid parke, mis on kõik omamoodi erilised, seal hulgas ka Skulptuuride Promenaad.
Õhutst ei puudunud ka hea muusika, snäkid ning toredad vestlused.
Loe lisaks

Uus juhatus 2017/2018

Selle aasta üldkoosolek oli põnev ning edukas!

Teid tervitab EMÜSi uus juhatus!

President: Alice Närep
Infosekretär: Liisi Tamm
Välissekretär: Ragne Nikkel
Raamatupidaja: Kertu Kruus
Nooremesindaja: Karel Kasar
Vanemesindaja: Kaja Veddel


 

Loe lisaks

Üldkoosolek 2017 - 5. oktoober kell 19.00

On aeg möödunud majandusaasta kokku võtta, meenutada, mis sai tehtud ning valida uus juhatus!

Kõik EMÜSi liikmed on selleks sündmuseks oodatud meie ruumidesse!

Meeldetuletus: Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kellel aga pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

Üldkoosoleku päevakord:

1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2016/2017
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2016/2017
2.1 Tutvustus
2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2017/2018
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2017/2018
5. EMÜSi juhatuseväliste ametikohtade määramine
6. Revisjonikomisjoni määramine
7. Põhikirja muudatused
8. Kohapeal tõstatatud teemad
Loe lisaks

ELASA 2017 sõpruskohtumine

ELASA (European Landscape Architecture Students Association) selle aasta sõpruskohtumise asukohaks oli Alpide ümbrus (Saksamaal - Friesing, München, Allgäu, Garmisch, Šveitsis – Zürich) ning teemaks "Alpitecture landscapes".  Kohal oli osalejaid 16 riigist ning Eestit esindasid EMÜSi liikmed Kertu Kruus, Liisa Sekavin, Liisi Tamm, Alice Närep ja Rene Unnuk. 

12 päeva jooksul viidi läbi eralaseid loenguid, töötubasid ja huvitavate paikade külastust Alpides - Saksamaal ja Šveitsis. Lisaks traditsioonilistele atraktsioonidele kulges "Alpitecture landscapes" marsruut ka mööda erilisi nurgataguseid, pakkudes vaheldust meedias kajastatavale. Erilise fookuse all olid kontrastsed piirid maastikus. 

Programmi kuulus: Töötuba Müncheni äärelinnades ja esitlused; matk Isari jõe kaldal; kontrastsete piiride avastamine traditsiooniliste põldude, metsiku looduse ja golfi alade vahel; Alpides matkamine; botaanikaia külastus; Alpide väikeküladega tutvumine; kahe Zürichi maastikuarhitektuuri büroo külastus; modernsete maastikuarhitektuursete lahendustega tutvumine Zürichis; konfliktide lahkamine traditsioonilisete kohalike arenduste ja mass-turismi vahel Constance järve ääres; maa-kasutuslike muutuste võimalused ja probleemid kuulsas Allgäu regioonis; tutvumine Müncheni kuulsate paikade ja Nymphenburg, Hofgarten and Englischer aedadega.

Pandi paika ka järgmiste aastate sõprukohtumist sihtkohad:
ELASA Mini-Meeting 2018 toimub Tšehhis
ELASA Annual Meeting 2018 toimub Belgias
ELASA Mini-Meeting 2019 toimub Itaalias
ELASA Annual Meeting 2019 toimub Eestis ja Soomes!ROHKEM PILTE MEIE GALERIISLoe lisaks

Lillefestivali aia rajamine ja Tallinna külastus - Sweco ja Extery

EMÜSi aktviisemad liikmed said sellel nädalal päris palju aega veeta Tallinnas. Nädala alguses ehitasime 3 päeva Tornide väljakul Lillefestivali aeda - "Väljasõit rohelusse". Neljapäevaks aga oli organiseeritud projekteerimisettevõtte Sweco ja välimööbli tootja Extery kontori külastus.

Lillefestivali aia rajamine "Väljasõit rohelusse"
Kontseptsioon:
Pere sõiduauto on saanud kohaks, kus möödub suur osa perekeskis veedetud ajast. Mitmetele
vaba-aja veetmise võimalustele eelnevad lühemad või pikemad sõidud autos, seda eriti kaugemaid looduskauneid kohti külastades. Vahest pakub juba teekond ise meile huvitavaid
vaateid mõneti traditsioonilises maastikukäsitluses ignoreeritud teepervede ja kraavide näol; ilma, et peaks lahkuma oma istmelt ja pereauto tuttavlikust turvalisest miljööst.
Kutsume sind avastama metsikusest ja adaptatsioonist inspireeritud aeda. Maastik, millest tavaliselt suurel kiirusel möödume, on seekord esindatud staatilisena meil erinevate teepervedel ja kraavides levinud kiiresti kohanevate taimedega.


ROHKEM PILTE MEIE GALERIIS

Sweco ja Extery kontorite külastus
Juba hommikul külastasime Sweco Projekt AS-i Ülemiste linnakus. Meile tehti ettekanne Sweco ettevõtte kohta, tutvusime kontori ja seal töötavate inimestega ja uurisime praktika omandamise võimalusi. 


Seejärel tegime kiire jalutuskäigu läbi lähedal asuva Ülemiste city pargi, mis on projekteeritud maastikuarhitektuuribüroo Kivisilla OÜ poolt. 

Peale lõunat oodati meid külla Extery OÜ-sse.  Meid ootas kaetud laud ja massiivne laadung kasulikku informatsiooni Eestis toodetud kauni välimööbli kohta.
EMÜS tänab väga soojade ja põnevate vastuvõttude eest!


Loe lisaks

Piknik "Mäng õues" EMYSI SYNKAR X ENTERCELLAR27. aprillil toimus Piknik "Mäng õues" ning õhtutundidel juba EMÜSi sünnipäev ning ENTERCELLAR!

Päeval sõime kõhud korralikult täis, lükkasime kiigel hoogu, mängisime maastikumänge ja hindasime HernesGO fotovõistluse pilte. Kõik aprillikuu sündmused said kokkuvõtetud ja autasustatud said kõik 3 auhinnalist kohta fotovõistlusel ning vingeim ratas Rattatuur "Valgusmäng ratastel".

Fotovõistlus HernesGO auhinnalised kohad:
I koht: Kaja Veddel fotoga "Piisad" - ESCAPE TARTU 45€ kinkekaart

II koht: Triinu Lepa fotoga "Peegeldamismäng" - Photopoint - 100 tasuta pildi print

III koht: Kertu Kruus "Valgustäpikeste mäng" - Photopoint - 100 tasuta pildi print


Rattatuur "Valgusmäng ratastel" vingeim ratas:
Nils Austa - õlilambiga ratas - EMÜSi kott, grillihooaja ning istutamishooaja stardipakett - vahukommid, vardad ja erinevad taime seemned


Õhtul tähistasime EMÜSi 18 sünnipäeva koogiga ning tänasime kõiki, kes Aprillikuu üritusel ja üldsiselt aasta vältel tublid on olnud.Rohkem pilte meie GALERIIS
Loe lisaks

Lillefestivali ehitus 15-17. mai!Hakkame ehitama 15, 16, 17. mai ja abikäed on väga oodatud!


Kellel on huvi, üks auto keset peenart ehitada, kellel on üleliigset puitu kuskil ripakil või äkki on huvi lihtsalt taimi istutada, külvata või muru rullida. Kõik abi on oodatud!


Enne ehitamist toimub koosolek, 4.mai kell 15.00

Kontseptsioon: Pere sõiduauto on saanud kohaks, kus möödub suur osa pere-keskis veedetud ajast. Mitmetele vaba-aja veetmise võimalustele eelnevad lühemad või pikemad sõidud autos, seda eriti kaugemaid looduskauneid kohti külastades. Vahest pakub juba teekond ise meile huvitavaid vaateid mõneti traditsioonilises maastikukäsitluses ignoreeritud teepervede ja kraavide näol; ilma, et peaks lahkuma oma istmelt ja pereauto tuttavlikust turvalisest miljööst.

Kutsume sind avastama metsikusest ja adaptatsioonist inspireeritud aeda. Maastik, millest tavaliselt suurel kiirusel möödume, on seekord esindatud staatilisena meil erinevate
teepervedel ja kraavides levinud kiiresti kohanevate taimedega.


Loe lisaks

Neljapäeval on EMÜSi 18 sünnipäev!


Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts saab 18! Tähistame pisut!

Kui Ati kõrval kõtud täis nositud (Päeval toimub piknik "Mäng õues!" Atlantise muruplatsil, ürituse link all), tuleks lisakilod maha rapsida. Parim viis selleks ongi raskekujuline puusanõks ja kerge päkaplaks. Läbi juhtmerägastiku toovad Teieni nauditavad helilained Breth, Karel ja keegi veel.

Käisid eelmine õhtu jooksmas või polegi kerge tantsusamm meeltmööda? Pole probleemi. Võimalus on visata pingpongi palle õltsitopsi, toksida lauajalkat ja vestelda värvikate pidulistega! Parimad pelurid saavad ka autasustatud!

Kõik see pere!
Näeme keldris!
FB event

Tule ka piknikule kell 15.00 Atlantise muruplatsil!
Loe lisaks

Juhatuse koosolek 25.04, kell 17.00

Järgmine juhatuse koosolek on teisipäeval kell 17.00, EMÜSi ruumides, kõik on oodatud!


Päevakord:
1. Koostöö EMALiga
       1.1. jutuõhtute korraldus
       1.2. kutsestandardi küsitlus
2. Lillefestivali osalemine
3. Aprillikuu ürituse ülevaade
       3.1 Hernes GO fotovõistlus
       3.2 Kiikede installatsioon
       3.3 Rattatuur "Valgusmäng ratastel"
       3.4 Piknik "Mäng õues"    
       3.5 EMÜSi sünnipäev ja Entercellar
4. Büroode külastus Tallinnas
5. Osalemise kutse Tallinna Arhitektuuri Biennaalil
6. Osalemine ELASA kokkutulekul Alpides
7. Töötuba Jõhvi gümnaasiumi keskkonnanädalal
8. Kohapeal tõstatatud teemadKohtumiseni,


Loe lisaks

EMÜS tänab jutustajaid ja kuulajaid äärmiselt põneva õhtu eest!

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Eesti Maastikuarhitektide Liit korraldasid koostöös jutuõhtu, kus Anna-Liisa Unt, Robert Kähr ja Edgar Kaare räägisid, kuidas sai alguse nende maastikuarhitekti karjäär - Anna-Liisa Unt ja Robert Kähr Lahe Atmosfäär büroos ning Edgar Kaare Saksamaal - Irene Burkhardt Landscape Architects büroos Münchenis.

Jutuõhtu toimus EMALi ruumis!

Järgmine jutuõhtu toimub juba loodetavasti mai kuus!Loe lisaks

#WLAM2017: Tähistame ka Eesti maastikuarhitektuuri!

Ameerika maastikuarhitektide ühing (ASLA) kutsub maastikuarhitektide kuu tähistamiseks juba mitmendat aastat järjest kõiki maastikuarhitekte ning ka üldsust pildistama oma lemmikkohti, mille on kujundanud maastikuarhitektid.

Tähistamaks oma lemmik kohti tuleb see pildistada ning pildile lisada silt "This is Landscape Architecture" ("See on maastikuarhitektuur"). Pilt lisatakse sotsiaalmeediasse, Instagrammi või Twitterisse ning lisatakse märksõna #WLAM2017.Foto: www.asla.org

Ka Eesti Maastikuarhitektide Liit kutsub kõiki maastikuarhitekte jagama pilte oma töödest, et tõsta inimeste teadlikkust, millega maastikuarhitekt tegeleb ning milline on tema panus linnaruumi kujundamisel.

 • Tee pilt, lisa sellele silt "This is Landscape Architecture" ning postita see sotsiaalmeediasse märgiga #WLAM2017

Silti on võimalik allalaadida siit .


Maastikuarhitektid ning inimeste poolt saadetud pilte on võimalik vaadata allolevalt lingilt: https://tagboard.com/WLAM2017/341135


Loe lisaks

Lillefestivali tööde esitlemine

Esmaspäeval esitleti Lillefestivalil osalemiseks kolme tööd. Kõik osalejad olid väga tublid!
Žürii - Jaana Ahlberg, Peeter Vassiljev ja Liisa Sekavin valisid võitjaks intrigeeriva idee, mille edasi-arendamine toimub EMÜSi ruumides kell 14.30!

Kõik on oodatud kaasa mõtlema!


Loe lisaks

Jutuõhtu: Tööd alustav maastikuarhitekt Eestis ja välismaal VOL 2Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Eesti Maastikuarhitektide Liit kutsuvad kõiki huvilisi mõnusale jutuõhtule, kus Anna-Liisa Unt, Robert Kähr ja Edgar Kaare räägivad, kuidas sai alguses nende maastikuarhitekti karjäär - Anna-Liisa Unt ja Robert Kähr Lahe Atmosfäär büroos ning Edgar Kaare Saksamaal - Irene Burkhardt Landscape Architects büroos Münchenis.

Jutuõhtu toimub EMALi ruumis Lutsu 5, III korrusel. Osalemine on tasuta, soovi korral võib külakostiks kaasa tuua midagi teelauale.

Ootame kõiki kuulama, kaasa rääkima ning uusi tutvusi looma :)
Loe lisaks

Lillefestival 2017 - EMÜS kutsub osalema!Lillefestival on kujunenud EMÜSi traditsiooniks, mis on iga-aastane ainulaadne võimalus paberilt edasi liikudes ka füüsiliselt oma ideid toestada!

FB EVENT

Osa saab võtta üksi (saame koos grupi kokku panna ja ideed arendada) või grupiga!

2017. aastal saavad osalejad kujundada ja rajada näidisaedu järgmistel teemadel
1. „ Pereaed“
2. „Ühevärviline aed“

Registreeri: juhatus@emys.ee
Registreerimine lõppeb 26. märts 00:00!
Ideede esitlemine on 3. aprill EMÜSI ruumides!

žürii: Gloria Niin, Jaana Ahlberg, Liisa Sekavin

Registreerudes, anname teile täpse DWG joonise alast nr 11 (Meie ala), kavandi ülesehituse näite, kogu Tornide väljaku plaani ning tehnilised tingimused!

Võitja töö saab 200€ oma ideede toetuseks Lillefestivali meeskonnalt. Kui kulud ületavad 200€ toetab teostust EMÜS.

Tallinna lillefestival toimub 19. maist 25. augustini 2017.
Aedu rajatakse 16. mai hommikust 18. mai õhtuni. Aedade avamine külastajatele reedel 19. mail.

Festivali pidulik lõpetamine toimub 25. augustil.

Kirjuta meile, kui on küsimusi :)
juhatus@emys.ee
+37253431216
Loe lisaks

EMÜS veetis talvepäevad Paganamaa puhkemajas

EMÜS veetis talvepäevad sellel nädalavahetusel Paganamaa puhkemajas. Jalutasime Paganamaa maastikukaitsealal ning imetlesime härmatisega kaetud Lõuna-Eesti maastikke.

Kaisa Sard ja Kertu Kruus rääkisid vahetusüliõpilase ajast Portugalis ning Liisa Sekavin tutvustas vahetusaastat Rootsis. Läbi sai viidud maastiku kunsti maketi töötuba. Arutlesime ka aprillikuu ürituste korraldust.

Täname kõiki osalejaid! Väga mõnus aktiivne puhkus oli!
Loe lisaks

Kuulutame välja konkursi maastikuarhitektuuri kuu plakati kujunduseks!

Kuna aprill, ehk maastikuarhitektuuri kuu, pole enam kaugel, kuulutab EMÜS välja konkursi aprilli kuu plakati kujunduseks!

Plakati suuruseks on A3 ning sellele peaks olema paigutatud järgmine:

Maastikuarhitektuuri kuu Aprill 2017

(selle aasta teema:) MaastikuMÄNG

(ürituste kava:)

Installatsioon "Kiiged"
Fotovõistlus Hernes GO
Piknik ja EMÜSi sünnipäev
Valgusinstallatsioon

Ürituste ja installatsioonide kavas võib tulla ette muutusi, samuti peaks arvestama nende toimumise kuupäevade ruumiga. 


Postril peaksid olema ka järgmised logod: EMÜS, Eesti Kultuurkapital, Eesti Maaülikool. Logodele võib tulla ka lisa.

Postri kujunduses võib kasutada EMÜSi või aprillikuu logo (https://www.dropbox.com/…/4cfjbn…/AABbXGuRHhKFGL_rwUIY_NAGa…), kuid ei pea.


Kujunduslikke piiranguid ei ole ja loominguline lähenemine on lubatud!
Ootame postrite näidiseid kuni 20nda veebruarini aadressile juhatus@emys.ee.


Loe lisaks

EMÜSi uus juhatus 2016/2017

Rõõm teatada - 2016/2017 aasta värske EMÜSi juhatus on teie ees!

Esimees: Kertu Kruus
Infosekretär: Laura Rannala
Välissekretär: Liisa Sekavin
Raamatupidaja: Triinu Lepa
Nooremesindaja: Tuuli Sarapu
Vanemesindaja: Merlin NerepLoe lisaks

EMÜS'i ÜLDKOOSOLEK 2016

Rõõm on teada anda, et selleaastane EMÜSi ÜLDKOOSOLEK toimub 19.10.2016 kell 18:00. Asukohaks EMÜSi ruum, Maaülikooli Maastikumaja (Kreutzwaldi 56/3, Tartu) keldrikorrusel.

Tuletan meelde, et Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kellel aga mõjuvatel põhjustel pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palun oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt- või kirjalikult allkirjastatuna kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

Üldkoosoleku päevakord on järgmine:

1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2015/2016
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2015/2016
    2.1 Tutvustus
    2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
    2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2015/2016
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2016/2017
5. EMÜSi juhatuseväliste ametikohtade määramine
6. Revisjonikomisjoni määramine
7. Põhikirja muutmine
8. Kohapeal tõstatatud teemad

Julgustame kõiki juhatusse kandideerima! Haara võimalusest kuuluda üliägedasse kollektiivi, osaledes EMÜSi igapäevases töös ja ettevõtmistes, panustades Seltsi käekäiku ning täiendades nii enda erialast kui isiklikku kogemustepagasit. Oma mistahes kahtluste puhul võta julgesti ühendust mõne juhatuse liikmega, uuri ja küsi täiendavat infot - anname meeleldi abi ja nõu!

Kohtume juba kolmapäeval!
Loe lisaks

Võimalus tellida EMÜSi sümboolikat

Nüüdsest on võimalik tellida EMÜS'i sümboolikaga kaupa. Pakume pusasid naistele ja meestele, meeste t-särke, naiste toppe ja poekotte. Hinnad ja täpsed värvid on näha pildilt.

Kui oleks huvi, siis võib meile oma soovist kirjutada: juhatus@emys.ee

Soovime kõigile ilusat kevadet!

Loe lisaks

EMÜS-lased Aalto Ülikooli külastamas

Jaanuari viimasel nädalavahetusel, nagu ka eelmisel aastal samal ajal avanes EMÜSi aktiivematel liimetel võimalus minna uudistama kuidas toimub maastikuarhitektide õpetamine Soomes. 
Meid võtsid vastu Aalto Ülikooli maastikuarhitektuuri tudengite erilaseltsi Vista ry esindajad, kes tutvustasid oma kooli ja õppekava ning arutletud sai Maaülikooli ja Aalto Ülikooli õppekavade erinevuste ja sarnasuste üle. 
Külastasime ka Helsingi Arhitektuurimuuseumi kus oli üleval näitus haigla-ja meditsiiniasutuste arhitektuurse ajaloo kohta Soomes. See oli ammutamaks inspiratsiooni õhtuseks workshopiks mille viisid läbi soomlased. Teemaks oli tervendav aed ja iga tiim mis koosnes nii soomlastest kui eestlastest, pidi valmistama maketi millisena nad kujutaksid ette head tervendavat aeda. Raviasutus millele aed kujundada oli lahtine, küll aga olid olemas täpsed suunised milline üks tervendav aed välja näeb. Valmisid aiad nii lastehaiglale kui ka vanadekodudele. 

Mõned näited valminud töödest

Rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kuu Aprilli raames on oodata soomlaste külaskäiku Maaülikooli EMÜSi liikmetele, et osa võtta ja aitada läbi viia APRILL 2016 sündmusi. 


Reisi toetasid Maaülikooli Põllumajandus-ja keskkonnainstituut ja Eesti Kultuurkapital. 


Loe lisaks

ÜLDKOOSOLEK 2015


Sel kolmapäeval, 7.10.2015 kell 18:00 toimub EMÜSi ÜLDKOOSOLEK. Asukohaks EMÜSi ruumid, Maaülikooli Maastikumaja (Kreutzwaldi 56/3, Tartu) keldrikorrusel.

Tuletame meelde, et Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kellel aga mõjuvatel põhjustel pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

Üldkoosoleku päevakord:

1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2014/2015
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2014/2015
2.1 Tutvustus
2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2015/2016
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2015/2016
5. EMÜSi juhatuseväliste ametikohtade määramine
6. Revisjonikomisjoni määramine
7. Kohapeal tõstatatud teemad

Kohtumiseni kolmapäeval!

Loe lisaks

EMAL korraldab seminari "Maastikuarhitekt riigist riiki"


Seminaril "Maastikuarhitekt riigist riiki" räägitakse maastikuarhitektide tööst väljaspool kodumaad. Oma muljeid ja kogemusi jagavad nii need, kes on õppinud Eestis aga suundunud kaugemale, kui ka need, kes hariduse omandanud mujal ja täna töötavad Eestis.

Seminaril otsitakse riigist riiki liikunud maastikuarhitektide abiga vastuseid küsimustele: Milline on erialamaastikul rahvusvahelise liikumise tegelik olukord? Millised on väljaspool Eestit töötavate Eestist pärit maastikuarhitektide kogemused? Kuidas hindavad olukorda Eestis need, kes siia tulnud? Kuidas kutsesüsteem Euroopa Liidus reaalselt toimib? Mis põhjusel oma riigist lahkutakse?

Esinejad on väljaspoolt Eestit töötavad/töötanud Eestist pärit maastikuarhitektid ja siia mujalt tööle tulnud.

Peaesinejaks on rahvusvahelisel tasandil maastikuarhitektide riikidevahelise liikumise töögruppi juhatav Michael Oldham, kes ka ise on mitmetes riikides töötanud.

Esinejad: Edgar Kaare, Rea Sepping, Kreete Lääne, Polina Palo, Friedrich Kuhlmann, Liis Moor, Kairi Meos, Sirle Salmistu, Epp Kesküla Erard, Laurent Erard, Liina Metsaots, Bruno Marques, Remi Kübar.

Ettekanded on eesti või inglise keeles ilma tõlketa.


Üritus toimub 26. septembril algusega kell 11.00, Tartu Loomemajanduskeskuses, Kalevi 17.

Info: teele@kobras.ee

NB! Registreerimise tähtaeg 22. september rea@maastikuarhitekt.ee


Värskeid uudiseid saad jälgida EMALi facebooki lehelt!


Loe lisaks

EMALi ja EMÜSi suvepäevad Piirissaarel 15.-16.08

Sellel aastal on seltsilistel võimalus osaleda EMALi ja EMÜSi ühistel suvepäevadel Piirissaarel. Piirissaarele on minek lodjaga 15.08 (L) ja tagasitulek 16.08 (P). Sõltuvalt osalejate arvust saab kokku panna täpsema päevakava ning osalustasu suuruse.

Selleks, et plaane paremini teha palume enda tulekust/mittetulekust teada anda järgneva lingi kaudu http://doodle.com/z6cxacthycdvvp74 

Esialgne ajakava on järgmine:
 
Esimene päev 15.08.2015 (L)

Väljumine lodjaga algpunktist
Kogu lodjareisi vältel välisesineja/giid - Aire Orula Tartu Loodusmajast
Lõunasöök lodja pardal
Projektide tutvustused. Umbes 5 inimest meie endi seast
Saabumine Piirissaarele
Telklaagri püstipanek
Õhtusöök

Teine päev 16.08.2015 (P)
 
Hommikusöök
Giidiga saaretuur
Väljumine lodjaga
Räpina Aianduskooli aianduse juhtõpetaja Urmas Roht räägib uutest rododendronite sortidest Eestist,  puittaimedest ja nende kasutusest
Lõunasöök lodja pardal
Räpina Aianduskooli maastikuehituse kutseõpetaja Aivar Parksepp räägib teemal maastikuehitaja vs maastikuarhitekt
Saabumine lõpp-punkti
Loe lisaks

AVATUD UKSED

EMÜSi ruumide uksed on avatud igal kolmapäeval!

Sellel nädalal:

19.00 tutvustab lillefestivali töögrupp oma ideed selleks aastaks. Kõik on oodatud kuulama ja ka nõu andma.

20.00 vaatame dokumentaali "Why Beauty Matters". Film on inglise keeles ning uurib ilu olulisust nii kunstis kui arhitektuuris. 

21.00 kui asjalikum osa saab läbi, on võimalus osa võtta EMÜSi esimesest lauajalgpalli turniirist!

FB üritus


Loe lisaks

EMAL-i ja EMÜS-i ühine vastlapäev


 EMAL ja EMÜS kutsuvad Sind üheskoos toredale ühisvastlapäevale!

Vastlapäev algab lõbusa spordiprogrammiga Toomemäel kell 18:00, millele järgnevad kõhtupaitavad supp ja kuklid Antoniuse Õuel!

 

17. veebruar 2015
kell 18:00
Toomemägi & Antoniuse Õu

Võtke endaga ühes ka sõbrad, pere, hea tuju ning pikka liugu tagav kelk!
Olete oodatud!


Ürituse Facebooki link


Osalejatel palume ennast (ja oma kaaslased) registreerida alloleval lingil:  http://doodle.com/6hvubwxkvgckz3zt 

Loe lisaks

EMÜS kohtub Vista RYga

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Vista RY ühine üritus toimub 30. jaanuar- 1. veebruar. Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi 15 liiget sõidavad külla Aalto Ülikooli ning veedavad nädalavahetuse metsamajakeses Sipoos, mis on Helsingist u 31 km kaugusel.

Korraldatakse töötubasid ja õpitakse üksteist tundma ka uueks sujuvaks koostööks tulevikus. Samuti tutvutakse Aalto Ülikooli maastikuarhitektuuri osakonnaga ja Sipoonkorpi rahvuspargiga.
Vista RY seltsi logo

01
Aalto Ülikooli metsamaja, Sipoo.
Loe lisaks

Suvepäevad!

Hei-hei seltsilised!

Selle aasta suvepäevade toimumiskohaks on vana talu Vooremäe küngastikul Jõgevamaal, Laiusel, Vilina külas. Sealt avanevad maalilised vaated külale, põldudele ja metsadele. 
Palume kaasa võtta telgi (üksinda või mitme peale), magamiskoti ning muud tarbeesemed, mis teevad olemise mugavaks.

Oodata on põnevaid füüsilisi ja mõtlemisainet pakkuvaid tegevusi ning meeldejäävaid suvepäevi!

Programm:
-Visandiploki koostamise töötuba
-Tutvumine ümbruskonnaga/jalutusretk 
-Maastikumäng
(täiendamisel)

OSALUSTASU:
Liikmetele ja vilistlastele 5 eurot
Teistele 7 eurot

Anu Lajal EE911010010028427014

Täiendav info: juhatus@emys.ee /Anu Lajal +372 51 811 32

Loe lisaks

EMÜSi 15. sünnipäevapidu!


 19.00 on oodatud kõik praegused ja endised EMÜS-lased vanu aegu meenutama, tähistama ja kooki sööma. Kes soovib õhtusele peole jääda saab sümboolse hinna eest käepaela soetada. 
 
Pidu algab 21.00 ja esimene bänd kelleks on meie oma legendaarne Piitlid täies hiilguses astub lavale 22.0. Edasi tulevad lavale Merwis ja Maxtraktor-ka neis koosseisudes leidub mõni maastikuarhitekt ;) tasub silmad lahti hoida! 
 
Peo hommikuni kestvuse eest hoolitseb DJ Danja Deep ja näha võib ka tuletantsijaid. Olete oodatud, tähistame oma sünnipäeva ja edukat Aprillikuu lõppu mõnusa peoga! 
 
Oma tulekust anna märku klõpsates 'osalen' ürituse facebooki lehel https://www.facebook.com/events/470019549795958/?ref_dashboard_filter=upcoming 

Loe lisaks

EMÜSi üldkoosolek

EMÜS’i üldkoosolek toimub sellel aastal 10. oktoobril kell 19.00 EMÜ Maastikumajas (Kreutzwaldi 58a, Tartu).

Loe lisaks

RebastejahtSelleaastased rebased on tarvis ilusti vastu võtta.
Kogunetakse 19.00 Pirogovi platsil, et tudengihakatised esialgu linnas proovile panna ja vaadata mis puust nad tehtud on. Edasi liigutakse nagu traditsioon ette näeb Järvseljale, sinna viib 22.00 Vanemuise esisest parklast tasuta buss ja oodatud on kõik endised ja praegused tudengid. Kohapeal ootab mõnus olemine, rebasevanne ja jällegi veidike väljakutseid päevakangelastele.
Buss tagasi Tartusse viib 06.00.


Loe lisaks

Luulevalgus

N25.04 / 21.00
Tartu Raekoja platsis
Facebooki event

Kui päike loojub, on linnaruumis võimalik näha luulet ning mõttelende , mis muudavad õhtuse jalutuskäigu eriliseks ning loominguliseks, lisades mõttekilde valguse olemusest.

Loe lisaks

FILMIÕHTU: Future by designootame teid taas filmiõhtule, seekord kolmapäeval

Future by Design shares the life and far-reaching vision of Jacque Fresco, considered by many to be a modern day Da Vinci. Peer to Einstein and Buckminster Fuller, Jacque is a self-taught futurist who describes himself most often as a "generalist" or multi-disciplinarian -- a student of many inter-related fields. He is a prolific inventor, having spent his entire life (he is now 90 years old) conceiving of and devising inventions on various scales which entail the use of innovative technology. As a futurist, Jacque is not only a conceptualist and a theoretician, but he is also an engineer and a designer. Written by Gazecki, William.


Future by design  /// IMDb //// Facebooki event //// treiler


Kolmapäeval, 27.03  19:00
Kreutzwaldi 58a puhkeruum


Loe lisaks

Jutuõhtu N21.03 : JurtadN21.03 / 18.00 / Kreutzwaldi 58a puhkeruum


Neljapäeval räägib meie kooli ungarlasest üliõpilane väga põnevast jurtade ehitamise projektist!

On Thursday our hungarian student speaks about a very interesting yurt project!

Facebook event

Peale juttu näitame filmi "Metropolis."
Loe lisaks

FILMIÕHTU: MetropolisIn a futuristic city sharply divided between the working class and the city planners, the son of the city's mastermind falls in love with a working class prophet who predicts the coming of a savior to mediate their differences.

19:00, N21/03, Maastikumaja puhkeruumis, Kreutzwaldi 58a

Facebooki event
IMDb
Loe lisaks

Tallinna Lillefestival 2013

Lillefestival 2013


Tallinna linn korraldab viienda rahvusvahelise lillefestivali Tornide väljaku pargis 24. maist 24. augustini 2013.

Samuti on EMÜS-il on hea meel teatada, et juba kolmandat aastat järjest oodatakse meid oma tegemistega festivalile.


Tallinna lillefestivali eesmärk  on:


1. kujundada Tornide väljaku parki festivali alale iluaiad, mis tutvustavad külastajaile värskeid ja huvitavaid ideid, pakuvad elamusi kogu suve;


2. anda osalejatele võimalus kujundada silmapaistev iluaed ja seeläbi tutvustada ennast ning oma sponsoreid

 

      Tallinna lillefestivalil 2013 kujundatavate aedade teemad on: 

 • „Aed kui kunstiteos“
 • „Tervendav aed“


EMÜS palub kõigil huvilistel end 18.veebruarini registreerida - juhatus@emys.ee

(saates e-maili osalejate kontaktandmetega ning teemavalikuga)


Veebruraris leiab aset infotund/workshop, 

kus räägitakse eelnevatel aastatel osalejatega ja nende projektidest.

Jagatakse nõu, kuidas kogu asi välja hakkab nägema. Kogutakse inspiratsiooni 2013 aasta festivaliks.


Kõike paremat,


ja pidage siis meeles, et palju infot on veel tulemas ning täpsemaid kuupäevi.

Olge julged ning ettevõtlikud - tegu on ägeda projektiga ning teil on võimalik,

end linnapildis näidata!


Lisateave:

kõik küsimused aadressile - juhatus@emys.ee

rohkem infot - www.lillefestival.tallinn.ee

Loe lisaks

EMÜSi jõulupidu

Head seltsilised!
Juba sel neljapäeval on toimumas EMÜSi jõulupidu!
Lisaks mõnusale meeleolule kaasa võtta miskit meelepärast juua-näksida, et tantsupõrandal jõudu jaguks.
Loe lisaks

Rootsi reisijutt

Käes on aeg järjekordseks jutuõhtuks! 
Seekord kutsume teid Rootsi! Oma ERASMUSe kogemusest räägivad teile magistrandid Margus ja Ave.


Aeg: Neljapäev, 6 detsember kell 18.00 
Koht: EMÜ maastikumaja puhkeruumid
Nii, et kui on endal mõtteidu Rootsi minna, olete huvitatud kuidas käib elu Rootsis, tahate tutvuda kuidas õpitakse maastikuarhitektuuri Rootsis, või on mõni põhjus... tulge!  
Loe lisaks

FILMIÕHTU: FILMIÕHTU: The Pruitt-Igoe myth & Napoleon Dynamite

06.12 / 19.00 Kreutzwaldi 58a
 Facebooki event

Selle nädala peamiseks filmiõhtu teemaks siis üks USA´s kavandatud elamukompleks, mis arenes üsna teises suunas, kui oodati.
http://www.imdb.com/title/tt1788461/
TREILER

Destroyed in a dramatic and highly-publicized implosion, the Pruitt-Igoe public housing complex has become a widespread symbol of failure amongst architects, politicians and policy makers. The Pruitt-Igoe Myth explores the social, economic and legislative issues that led to the decline of conventional public housing in America, and the city center s in which they resided, while tracing the personal and poignant narratives of several of the project's residents. In the post-War years, the American city changed in ways that made it unrecognizable from a generation earlier, privileging some and leaving others in its wake.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Kavas on ka järgi näidata teine film, milleks oleks Napoleon Dynamite. Algus orienteeruvalt 20:45.


Sissepääs tasuta.
Loe lisaks

FILMIÕHTU: Frank Lloyd Wright: Murder, Myth & Modernism

29.11 / 20.00 Kreutzwaldi 58a
Frank Lloyd Wright is an American icon - it's most famous modern architect, and probably it's most prolific - over 400 buildings in a 60-year career. But his most revealing constructions are his houses, revolutionary in their open plan design, and conceived as an expression of Wright's philosophy of a perfect harmony between man and nature: 'organic architecture' as he called it. Wright's houses also embody an ideal for living based on calmness and order, but his own life was characterised by public scandal, financial chaos and personal tragedy.


Sissepääs tasuta.
Loe lisaks

FILMIÕHTU: Eames: The Architect and the Painter

 22.11/19.00 Kreutzwaldi 58a  
The husband-and-wife team of Charles and Ray Eames were America's most influential and important industrial designers. Admired for their creations and fascinating as individuals, they have risen to iconic status in American culture. 'Eames: The Architect & The Painter' draws from a treasure trove of archival material, as well as new interviews with friends, colleague, and experts to capture the personal story of Charles and Ray while placing them firmly in the context of their fascinating times.

Sissepääs tasuta.
Loe lisaks

FILMIÕHTU

Neljapäeval, 15.11. Maastikumajas(Kreutzwaldi 58a) kell 19-00.


Is darkness becoming extinct? When filmmaker Ian Cheney moves from rural Maine to New York City and discovers streets awash in light and skies devoid of stars, he embarks on a journey to America’s brightest and darkest corners, asking astronomers, cancer researchers and ecologists what is lost in the glare of city lights. Blending a humorous, searching narrative with poetic footage of the night sky, The City Dark provides a fascinating introduction to the science of the dark and an exploration of our relationship to the stars.

http://www.imdb.com/title/tt1863406/
Loe lisaks

EMÜSi tutvumispidu rebastega


Ootame seltsilisi ja teisi huvitatuid tutvuma uute tulevaste maastikuarhitektidega!


esmaspäeval 10.09.2012

Kreutzwaldi 58a  (maastikumaja)

kell 19.00


kaasa võtta midagi söödavat/joodavatkohapeal hea seltskond ning erinevad ettevõtmisedLoe lisaks

Tallinna Lillefestival 2012

EMÜSi selleaastase kavandi autorid on Kristin Kägu, Kaisa Sard ja Elina Kask. Kahest võimalikust teemast("Feng shui aias" ja "Valgus ja värv") valisid tüdrukud teise. Allpool on võimalik tutvuda kavandiga ning aedadega ise Tallinnas, Tornide väljaku pargis 25ndast maist 25nda augustini.

VAATA SUUREMALT GALERII ALT:


Loe lisaks

EMÜSi sportmängud Ristimata Rebastega 2011

Tervitused kaaskodanikud,
kätte on jõudnud aeg otsida välja igasugused riided, millel vanust vähemalt samapalju kui Sinul ning ülistiilseks supersportlaseks kehastuda.

Õhtu möödub pidurdamatus melus ja mahedate muusikarütmide saatel. Kollaseks tõmbuvate lehtede keskel on see üks mõnus hinge soojendav ettevõtmine.

Loe lisaks

EMÜSi suvepäevad 2011

On tulemas traditsioonilised EMÜSi SUVEPÄEVAD koos sauna, lõõgastumise ja WORKSHOPidega, et hoida end ka suvel erialaselt vormis.


Loe lisaks

Tuutorid tulevad!
Kallis tudeng! Õige aeg lubada oma koolitöö mulli sisse Sind abistav õlekõrs. Tuutor puhub tekkinud küsimustele värskeid tarkuseterasid ja vaatevinkleid. Sel õppetsüklil on võimalus avatud kõigile maastikuarhitektuuri eriala tudengitele (ka emüs mitteliikmetele).

Toimub kokku 4 kohtumist. Asukohaks EMÜS ruum (Tartus, Ujula 1A).

Üks kohtumine koosneb kahest osast:
I osa (kell 13:00–17:30) – tuutori ja tudengite vaheline koolitööde konsultatsioon. Konsultatsioon toimub vabas vormis;
II osa (kell 18:00-19:00) – tuutor viib sama päeva õhtul läbi projekti/planeeringu ettekande, millega tuutor ise kas autorina või muul moel vahetumalt seotud. Ettekandele järgneb tuutori ja tudengite vaheline teemakohane diskussioon.
Esimene kohtumine toimub 31. märtsil (vana hea traditsiooniline tuutoripäev ju ikka neljapäev). Ülejäänud 3 kohtumist täpsustatakse jooksvalt. Ajad määravad emüs kursuste esindajad, arvestades koolide tunniplaane ja muud olulist. 

I osa jaoks võta kaasa koolitöö(d). Pooleliolev töö võib olla Sul rüperaalis või paberil. Loomulikult kaasa skitseerimisvihik, kalkapaberit ja ohtralt pliiatseid ka! Saad mõnusa aja tegeleda oma koolitööga, kuid parem on, kui mõtled juba eelnevalt kitsaskohtade ja küsimuste/probleemide peale! Siis on rohkem tulemust.

II osa Sinult erilisi ettevalmistusi ei nõua. Tule lihtsalt kohale ja mõtle kaasa :)

11. mai tuutorid on maastikuarhitektid Karin Bachmann ja Mirko Traks.

Tuutorite poolt õhtune ettekanne teemal "TTÜ, IT Kolledži ja Tehnopoli linnakute kuvandilooline konkurss ning Eesti Rahva Muuseumi ümbruse projekteerimine."

Tuutorid soovivad, et juhendamisest huvitatud registreeriks ennast EMÜS kodulehe käesoleva blogiuudise kommentaariumis. Nii saame kohtumisel vähendada tudengi järjekorras passimise ja/või hoopis tuutordamata jätmise ohtu.

Tudengi ja tuutori vahelise kohtumise seansi ajaks 30 min. Registreerida ennast ajaliselt tagant poolt ette poole. Esimene vaba aeg 17.00...17.30. Järgmine vastavalt 16.30...17.00 jne. Aga arvestage, et 15.15...15.30 on (15 min) paus. Tuutorid alustavad kella ühe paiku. Kes ees, see ....maastikuarhitekt! Aga isegi kui selgub, et sel korral Sa vastuvõtule ei saa, siis võib ikka tulla kohale, kuulata mida kursakale räägitakse ning nautida mõnusas õhustikus oma tööga tegelemise võimalust.

Kasutage pakutavaid õlekõrsi!

Käesolev ettevõtmine on EMÜS ja EMAL (Eesti Maastikuarhitektide Liidu) ühine projekt. Tuutori projekti koordineerib Edgar Kaare.
Loe lisaks

EMÜSi 12. sünna

EMÜS saab jälle aasta vanemaks ning sellel korral kutsub selts oma liikmeid ja sõpru klassiõhtule.
Iga väike ja tragi külaline on oodatud sünnipäevalast mõne teemakohase luuletuse, tantsukava või üllatava esinemisega rõõmustama. Nagu klassiõhtule minnes kombeks, siis haara kätte krõbistamist ja kihisevat limonaadi.

Sind ootavad hea muusika, lõbusad mängud, viktoriin ja sõbrad.

Kohtumiseni 12. aprillil kell 20.00 Ujula 1A ruumides (5. korrus vasakut kätt viimane uks).Loe lisaks

Tuutorite projekt alustab 31. märtsil!Algab tuutoriprojekt!

Kallis tudeng! Õige aeg lubada oma koolitöö mulli sisse Sind abistav õlekõrs. Tuutor puhub tekkinud küsimustele värskeid tarkuseterasid ja vaatevinkleid. Sel õppetsüklil on võimalus avatud kõigile maastikuarhitektuuri eriala tudengitele (ka emüs mitteliikmetele).

Toimub kokku 4 kohtumist. Asukohaks EMÜS ruum (Tartus, Ujula 1A).

Üks kohtumine koosneb kahest osast:
I osa (kell 13:00–17:30) – tuutori ja tudengite vaheline koolitööde konsultatsioon. Konsultatsioon toimub vabas vormis;
II osa (kell 18:00-19:00) – tuutor viib sama päeva õhtul läbi projekti/planeeringu ettekande, millega tuutor ise kas autorina või muul moel vahetumalt seotud. Ettekandele järgneb tuutori ja tudengite vaheline teemakohane diskussioon.
Esimene kohtumine toimub 31. märtsil (vana hea traditsiooniline tuutoripäev ju ikka neljapäev). Ülejäänud 3 kohtumist täpsustatakse jooksvalt. Ajad määravad emüs kursuste esindajad, arvestades koolide tunniplaane ja muud olulist. 

I osa jaoks võta kaasa koolitöö(d). Pooleliolev töö võib olla Sul rüperaalis või paberil. Loomulikult kaasa skitseerimisvihik, kalkapaberit ja ohtralt pliiatseid ka! Saad mõnusa aja tegeleda oma koolitööga, kuid parem on, kui mõtled juba eelnevalt kitsaskohtade ja küsimuste/probleemide peale! Siis on rohkem tulemust.

II osa Sinult erilisi ettevalmistusi ei nõua. Tule lihtsalt kohale ja mõtle kaasa :)

Esimene tuutor on maastikuarhitekt Edgar Kaare.
Õhtune ettekanne: Elva Kesk tn kujundusprojekt.

Esimene kohtumine näitas üles piisavat tudengite poolset huvi ja nõnda pakume järgmise(d) õlekõrre(d): 

7. aprilli tuutorid on tublid tegijad Mari Toom ja Liis Moor.
Õhtune põnev ettekanne peetakse maastikuarhitektuuri välispraktikast.
Ettekanne kestab ca 20 min. Seejärel saavad tudengid sel teemal tarvilikku infot juurdegi küsida.

Tuutorid soovivad, et huvilised registreeriks ennast siin samas kommentaariumis. Nii saame kohtumisel vähendada tudengi järjekorras passimise ja/või hoopis tuutordamata jätmise ohtu. Esimene vaba kellaaeg 13.00...13.20! Kes ees, see ....maastikuarhitekt! Nagu näha, arvestame ühe kohtumise seansi pikkuseks kuni ca 20 min. Aga isegi kui selgub, et sel korral Sa vastuvõtule ei saa, siis võib ikka tulla kohale, kuulata mida kursakale räägitakse ning nautida mõnusas õhustikus oma tööga tegelemise võimalust.

Järgmised tuutorid ja kuupäevad selguvad peagi.

Tuutori projekti eestvedaja Edgar Kaare.


Palun anna siin samas kommentaariumis teada, kas oled tulemas. Nõnda teab tuutor eelinfona arvestada, kas ikka tasub üldse tulla. Tuutor hoiab kommentaaridel silma peal ja võib kommenteerida/küsida muudki asjakohast.

Käesolev ettevõtmine on EMÜS ja EMAL (Eesti Maastikuarhitektide Liidu) ühine projekt.Loe lisaks

EMÜSi esindustöö Tallinna Lillefestivalil 2011

Mõnda aega tagasi toimus EMÜSis võistlus parima töö leidmiseks Tallinna Lillefestivalile 2011. Valida oli kahe teema vahel - "Rahvusmustrid" ja " Rannaküla aed". Võitjaks osutus teist teemat käsitlev töö "Mere koorem", mille autoriteks on Anne Erik, Kaisa Kangur, Triin Orav ja Juula Saar.

Hoidkem siis pöialt, et töö välja valitaks ja teostatud saaks!


Siin on toodud välja plakatil olev tekst:

MERE KOOREM

 

Meri saatis sõnumi. Pudelipostiga. Lugesin.

 

LOGELDES, ELADES
mööduvad päevad, kuni selgub,
et tuleb võlgu maksta. Vähemalt osa
võlgadest tuleks vahepeal maksta. Ära. Siis võib jälle

mõnda
aega vahtida tähti (neid tundmata),
unenägusid,
mitmesugust kuud,
kuulata mere, mere, mere mühisemist
liikumatut
oma suurtes raamides. (Paul-Eerik Rummo)

 

Sulgesin korgi ja viskasin pudeliposti tagasi lainetesse.

 

Läänemeri on paljude rahvaste meri. Siiani oleme elanud võlgu – võtame, aga tagasi ei anna midagi. Selline isekas elamine on viinud mere taluvuse kriitilise piirini. Võib-olla oleks aeg võlad vahepeal tagasi maksta. Vähemalt osaliselt, et saaks jälle edasi elada.

Rannaküla aed viib mõtte traditsioonilisele väikesele mereäärse talu aiakesele. Koduaiad on ilusad ja inimesi huvitab, milline nende koduümbrus välja näeb. Läänemeri on üks saastunumaid meresid maailmas ning tema olukord muutub üha halvemaks. Võib-olla peaks mõtlema kaugemale, suuremalt, laiendama kodu mõistet, et inimesed saaksid uhkusega Läänemerd oma kodumereks nimetada.

 

Many nations call the Baltic Sea their home sea. The thing they cannot see is the fact how polluted it is. We have got ourselves so deeply into depht without even realising it. Maybe it is time for us to catch up on them. At least in part, so that we could live on. For a while.

Coastal village garden traditionally reminds us a small garden of a seaside house. Home gardens are usually good-looking and people care for their appearance. The Baltic Sea is one of the most polluted seas in the world and its condition is getting worse. Maybe people should think further, wider, expand the borders of home so that they could proudly call the Baltic Sea their home sea.
Loe lisaks

Jutuõhtu planeerimise teemadelEesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala esimese aasta magistrandid ootavad kõiki huvilisi kuulama planeerimisteemadel kirjutatud esseede ettekandmisi.
Õhtu eesmärgiks on meelitada inimesi antud teemal kaasa mõtlema ja arvamust avaldama.

Jutuõhtu algab 27. jaanuaril kell 18.00 EMÜSi ruumides (Ujula 1a 5. korrus vasakut kätt).

Tule sinagi kuulama ja jagama mõtteid ühiskondliku ruumi kujundamise protsessist!
Loe lisaks

Helimaastikud


MoKS esitleb:
helikoosolek:tartu vol10
Carlo Cubero
Kolmapäeval, 26. jaanuaril
18-20
Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (Kuperjanovi 9, Tartu)
 
2011. aasta esimese helikoosoleku külaliseks on Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakonna dotsent Carlo Cubero. Sel aastal juhib Carlo Tallinna Ülikoolis kursust nimega 'Helimaastikud: taju ja kavandamine'. Ühtlasi juhib ta Helimaastike Uuringute Gruppi, mis valmistab ette töid Maailmafilmi festivali ning Tallinn 2011 - Euroopa Kultuuripealinn programmi kuuluva projekti Tuned City Tallinn jaoks. Helikoosolekul osalevad ka Helimaastike Uuringute Grupi liikmed ning juttu tuleb teemadest, küsimustest, paradoksidest ja võimalikest lahendustest, mis tekivad antropoloogia ja helidemaailma kohtumisel. Lisaks tutvustab Carlo oma plaane ja eesmärke eelseisva ülikoolikursuse raames, mida ta kirjeldab kui:
Loe lisaks

EMÜS kuulutab välja võistluse Tallinna lillefestivali 2011 jaoks!

Osaleda võivad kõik kellel vähegi tahtmist on, nii grupis kui ka omapead. Palume end registreerida saates grupiliikmete nimed aadressile juhatus@emys.ee hiljemalt 16. jaanuariks.
Vastavalt sellele saab aega planeerida.

Kavandite tutvustamine ja võidutöö valimine toimub 18. jaanuar kell 19.00 aadressil Ujula 1A. Kõik tööd pannakse tutvumiseks üles ka Seltsi koduleheküljele http://emys.ee/.

Tallinna linn korraldab kolmanda rahvusvahelise lillefestivali Tornide väljaku pargis 
27. maist 27. augustini 2011. Tallinna lillefestivalil 2011 kujundatavate aedade teemad on

"Rannaküla aed" 
„Rahvusmustrid"


Kavandi nõuded ja muu vajaliku info leiate Tallinna lillefestivali koduleheküljelt "Õigusaktide ja dokumentide" alt http://lillefestival.tallinn.ee/

Vastavalt 2011 aasta festivali tehnilistes  tingimustes toodule  on meile määratud kavandi esitamiseks plats number 27.

Festivaliala plaani leiate järgmiselt lingilt http://emys.ee/selts lillefestivali materjalide alt.
Loe lisaks

Eesti Maaülikooli I. kursuse projektide esitlus 17. detsembril

Kutsume 1. aasta maastikuarhitektide kursuseprojektide kaitsmisele
sellel reedel, 17. detsembril alates kella 16.00-st lokaali Nott (Vallikraavi tänaval).

Üliõpilased töötasid läbi raamatu Urban Design (Wall ja Waterman, 2010), mis selgitab linna tekkimisel, täienemisel ja toimimisel olulisi nähtusi ja protsesse.
Iga grupi ülesandeks oli ühe Tartust valitud situatsiooni abil üht raamatus käsitletud teemat lähemalt uurida, ruumiolukorda selle teema valguses kritiseerida, võimalusel leida probleem ning teha ettepanekuid selle lahendamiseks või sellele tähelepanu pööramiseks.

Ette on valmistatud tutvustavad plakatid, ettekandimisele tuleb 10 esitlust makettide, filmiklippide, fotoseeriate ja muude meediumide vahendusel.

Kogu paketi kuulamiseks varuda paar tundi.

Kursust juhendasid Anna-Liisa Unt ja Robert Kähr.

Loe lisaks

ART IST KUKU NU UT 08.09.-02.10, 2010

ART IST KUKU NU UT on uus rahvusvahelise kaasaegse kunsti festival
Eestis Tartu linnas, mis kannab ülesannet sünkroniseerida kohalik
kunstiskeene rahvusvahelises kunstimaailmas toimuvaga.
Loe lisaks

EMÜS tantsutrenn alustab

Nonii poisid ja tüdrukud.
Eelkõige vist siis tüdrukud ja poisid :P
On algamas sügis ning keha vajab jõulisemat liigutamist.
Hea võimalus selleks olekski alates 13. septembrist alustav EMÜSi tantsutrenn!
Loe lisaks

URBANISTID LÄHEVAD METSA

13.-14. augustil toimuvad urbanistide suvepäevad, mida korraldavad Linnalabor koos
Maastikuarhitektuuri Galerii, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooliga. Üritus on
mõeldud linnaruumi ja -arenguga tegelevate praktikute, uurijate, aktivistide ja kunstnike
poollõõgastavaks-pooltöiseks kohtumiseks, eesmärgiga parandada Eesti urbanistika seisu.

Rohkem infot ja registreerumine aadressil www.linnakeskus.ee
(registreerudes enne 4. augustit soodsam osalustasu!).
Loe lisaks

Vali 5 teksti postkaartidele!

Eelmisel esmaspäeval tõi Terje koostöös Loesje Eestiga EMÜS-sse loova kirjutamise õpitoa.
Sellest koorusid välja 17 erinevat plakatit, mis kõik lähevad linnaruumi ilmestama ;)
Nüüd aga oleks vaja nendest välja valida 5 lemmikut, mis leiavad lisaks plakatitele kajastamist ka postkaartidel.
Seega kõik kiiresti variantidega tutvuma ning hääletama.
Aega hääletada on kuni esmaspäeval(19.04) kella 18.00-ni.
Plakatidega saad tutvuda siin -> http://emys.ee/galerii/tekstid-postkaartidele
Oma lemmikutele anna aga hääl siin -> http://doodle.com/3uyd2srunsdsezze
Hääletamine algab NÜÜD!
Loe lisaks

"Sibul potis"

Aprillikuud (Maastikuarhitektuuri kuu) avatakse "Sibul potis" kingitusega väliruumile. 


Loe lisaks

Seltside ühine pidu 18. veebruaril

Kuu aja pärast on toimumas sarnaselt eelmise aasta rajule Nääripeole, EMÜSi, KÜSi ja EMEÜSi ühine seltsipidu. Kuna aga selleks aastaks on näärid juba läbi on esmalt sooviks seltsiliste ühise ajuragistamise tulemusena peole teema välja mõelda.
Pakkuge siinsamas blogis kommenteerides oma variant välja. Aega on ca. nädal.
Ahjaa, pidu toimub esialgsete plaanide kohaselt Pärmivabrikus.
Loe lisaks

Valgustite valmistamise õpituba

Presspärm teatab:


Et pimedal ajal tegevused unarusse ei jääks, tule ja loo valgust! 

22.jaanuaril kell 16.00 toimub Tartu Kultuuritehases VALGUSTITE VALMISTAMISE õpituba.
Kel kodus ripakil vanu juhtmeid, sokleid, lampe või muud träni, mis sobiks lambivarjuks kokku munserdada, võtku need kaasa. Kohapeal ootab teid Siim ka mitmesuguse kola, tööriistade ja nippidega.

Õpituba avatud kuni 20.00.

Õpituba on tasuta! Teed saab viieka eest.
Aitäh Tartu Kultuurkapitalile, TÜÜEle ja Eesti Kultuurkapitalile.

Sissepääs Pikk 60, tänava poolt. (EMÜS ruumides)

Info: kadi@kultuuritehas.ee

Loe lisaks

4. juunil tähtsad mehed ja naised Tartus

4.-5. juunil külastab Eestit IFLA (International Federation of Landscape Architects) president ja EFLA (European Foundation of Landscape Architecture) president. Lisaks tuleb visiidile Lincolni Ülikooli maastikuarhitektuuri õppekava koordinaator Uus-Meremaalt ning Läti Maastikuarhitektide Liidu esindaja. Ürituse korraldajaks on TTÜ Tartu Kolled˛ koostöös Eesti Maastikuarhitektide Liiduga.
Loe lisaks

Arhitektuuri välkloengul räägitakse kehast

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub välkloengule!

Hooaja kolmas ja ühtlasi viimane välkloeng teemal „Arhitektuur ümber keha“ toimub sel neljapäeval, 28. mail, kell 18:00 Von Krahli teatri suures saalis. 

Järgmised välkloengud toimuvad: 27. augustil, 24. septembril, 22. oktoobril ja 19. novembril. 

Seekord esinevad:

 • geograaf Rein Ahas
 • moekunstnik Reet Aus
 • zooloog Aleksei Turovski
 • psühholoog Mati Heidmets
 • lavastaja Tiit Ojasoo
 • tantsukunstnik Katrin Essenson

Osalemine on tasuta. Loengute moderaator on arhitekt Margit Mutso.

„Surub

ringleb

koondub

ümber mu keha-

see on arhitektuur,

mis teha…“


Margit Mutso
Loe lisaks

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub taas välkloengule

Hooaja teine välkloeng teemal „Riigi arhitektuuriruum“ toimub 30. aprillil kell 18:00 Von Krahli teatri suures saalis.

Esinevad Lahemaa elanik Heldur Meerits, arhitekt Oliver Alver, muhulane Kadri Tüür, nimeuurija Peeter Päll, küberneetik ja arhitektuuriajaloohuviline Valdo Praust ja Riigi Kinnisvara AS arendusosakonna juhataja Hannes Kuhlbach.

Osalemine on tasuta. Moderaator on arhitekt Mattias Agabus.

"Arhitektuurist rääkides mõtlevad paljud majadest ja rajatistest, kuid arhitektuur algab linnaruumist, kaunist koduteest ning tänavast. See linnaruum ei ole tükike murumätast hoone sissepääsu ees, vaid on terve linnaosa, alevik või vald oma looduskeskkonna ja linnakeskkonnaga.

Linnaosal ja vallal on oma identiteet, linlikud traditsioonid ning koha vaim, mis moodustavad arhitektuurile veidi erinevad kontekstid ja loovad riigi arhitektuuriruumi." Mattias Agabus.

Loe lisaks

Täna algas...

 .. rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu!

Avapauguna lasti täna hommikul Viru keskuse juures vette 200 rohelist paati. Ehitatud raamistikku surutud linnamaastiku vaba tahet iseloomustavad muuhulgas poriloigud. Mikroveekogud asfaldil on osa väliruumist, mis lõhub staatilist linnaruumi ja lõikab sinna sisse kaootilisi nüansse. Maastiku ja tema loogika vastu ei saa. Kas peakski?

Mis on maastikuarhitektuur?
Mis loom see maastikuarhitekt on?
Kas maastikku üleüldse on vaja kujundada?

Need ja teised küsimused saavad vastuse aprillikuu jooksul.

Vaadake, mis meil plaanis on: http://www.maastikuarhitekt.ee/?nodeid=84&lang=et

Lisainfo: Merle Karro-Kalberg. Tel: 5096562. Eesti Maastikuarhitektide Liit

Loe lisaks

Sirbis ruumilisest planeerimisest

27.03 ilmunud Sirbis on muuhulgas kolm artiklit ruumilise planeerimise teemadel:

Mart Hiob: "Planeerimine ja planeerimatus"

"Tulemuseks on olukord, kus planeerimisspetsialistid, kes peaksid suutma lisaks hetkeprobleemidele näha ka tuleviku väljakutseid, on sunnitud olema ise töö käigus õpipoisi rollis."

Ike Volkov: Planeerimine

"Luban, et teen arhitektide liidu esimehena kõik endast oleneva mõttetuste likvideerimiseks. Lihtsa ja selge asjaajamise taastamiseks. Lihtsate, üheselt mõistetavate reeglite kehtestamiseks."

Kalle Komissarov: Planeerimist tuleb õppida ja õpetada!

"Nüüd, mil raha on maailmas otsa saanud, hakatakse planeerijate masstootmiseks loodud kursustel aru saama, et tuleb kuidagi ühiskonnaga suhestuma hakata"

Loe lisaks

Välkloengud jätkuvad - "Arhitektuur mõjub"

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub arhitektuuriteemaliste välkloengute sarjale!

Hooaja esimene välkloeng teemal „Arhitektuur mõjub“ toimub 2. aprillil kell 18:00 Von Krahli teatri saalis.

Esinevad:

 • erusõjaväelane Johannes Kert
 • preester Aivar Sarapik
 • helilooja Märt-Matis Lill
 • insener Tõnu Peipman
 • arhitekt Andrus Kõresaar

Sarja moderaatorid on arhitektid Margit Mutso ja Mattias Agabus. Osalemine on tasuta.

Loe lisaks

EKA galeriis installatsioon „Uksed“/„Dveri“/„Doors“

Reedel, 3. aprillil kell 19.00 avatakse kolmas Eesti Kunstiakadeemia 95. sünnipäevale pühendatud näitus – linnade uurimisega tegelev ühendus Linnalabor ehitab EKA galeriisse massiivse kohaspetsiifilise installatsiooni „Uksed“/„Dveri“/„Doors“.*

Autorid kirjeldavad valmivat installatsiooni järgmiselt: „Näituse objekt on kogu galeriid täitev, ustest ning neid toestavast raketisest koosnev labürintjas struktuur. Installatsiooni põhiplaan on rajatud ruudustikule. Labürinti läbivad inimesed saavad uksi avades või sulgedes keerdkäigu loogikat osaliselt muuta.

Loe lisaks

Müürilille täika kutsub

Sel laupäeval 28. märts kell 12.00-16.00
Tartus Genialistide klubis Lai tänav 37 taga (sissepääs hoovist)

Tuntud headuses kvaliteetvanakraami laat avab taas uksed!

Müügiks läheb vana, aga väärtuslik kaup: riided, raamatud, plaadid, kassetid ja muu taoline. Idee ei ole mitte ainult asjade ost-müük, vaid et ka niisma oleks mõnus olla, juttu ajada ja ringi vaadata.

Eriliseks teeb seekordse täika Tartu näitlejate Piret Simsoni, Maarja Jakobsoni, Katrin Pärna ja Kristel Leesmendi mahukas lett, kus kaubeldakse nii teise ringi riiete kui ka unikaalsete, spetsiaalselt näitlejaile disainitud rõivastega. Näitlejate missioon lisaks second-hand kaubanduse propageerimisele on aidata kulukaid ümberehitusi teinud Genklubil jalad alla saada, kellele läheb kogu nende tulu. Nagu kombeks, mängib täikal mahe laadamuusika ja avatud on klubi Plaadikohvik.

Päeva lõpetab teemakohane järelpidu Second-hand Disko, kus plaate mängivad DJ-d Estrada, Gregor Taul, Huns, Kaisa Eiche jt.
 
Loe lisaks

Tartu pöög

24. veebruaril toimub Tartus kohaspetsiifiline ekskursioon "Inimlik pöög", mida viivad läbi Erkki Luuk ja Tanel Rander (vt nn chaneldior).

Ekskursioon kulgeb salajastel Tartu siseradadel ja viib osalejad üle ja läbi suurte ja väikeste narratiivide, põhjasetete, liivaseljandike, jõedeltade ja -struktuuride, liikudes justkui ühe ja sama jõuallika või staatilise punkti ümber. Siin-seal kohtab ootamatuid karaktereid.

Ekskursioon kuulub kontseptuaalsesse Tammeöö sarja, mis tegeleb obsessiivse ja psühhootilise fenomenoloogiaga. Kogunemine kell 15.00 Miina Härma Gümnaasiumi ees.

 
Loe lisaks

OH! [ÕU]


Kus on augud meie juustus?!


Kui vaadata Tallinna igapäevast avalikku linnaruumi juustuna, siis kesklinna hoovid on selles justkui juustuaugud―neid nagu tegelikult ei olekski, kui poleks seda, mis on nende ümber. Auk on ju see koht juustus, kus juustu ei ole. Juustutus. Tühjus. Juustuaugud vist juustu hinna sisse ei kuulu? Neid ei saa ju süüa. Ometi ei oleks Šveitsi juust ilma aukudeta enam Šveitsi juust. Augud on oluline osa juustust―juustutus on oluline osa juustust.

Kus on augud meie juustus? Eesti Kunstiakadeemia linnamaastike magistrandid uurisid üht seesugust märkamatut auku Tallinna linnamassiivis ning mõtisklesid Kaubamaja ja Estonia teatri vahel asuva sisehoovi oleviku ja tuleviku üle. Austria maastikuarhitekti Reinhard Michelleri ja linnamaastike õppekava koordinaatori Katrin Koovi juhendusel arendatud mõtted on välja pandud Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu fuajees. Linnarahvast oodatakse oma tavaliselt trajektoorilt sammukest kõrvale astuma esmaspäeval, 9. veebruaril kell 18:00.

---

Näitusel osalevad Erik Kõivistik, Galina Holeneva, Heidi Viilop, Helis Heiter, Henn Runnel, Kadri Klementi, Merle Karro-Kalberg, Priit Hamer, Urmas Paul. Näitus on avatud 27. veebruarini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Loe lisaks

Kutse "Luige" avamisele

Teisipäeval, 27. jaanuaril kell 18.30 avatakse Arhitektuuri- ja disainigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn) Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite varjualuse näitus „Luik“.

Näitus on ülevaade 2008. aasta augustis toimunud EKA I kursuse arhitektuuritudengite ehituspraktikast, mis kestis üheksa päeva ning mille jooksul ehitati varjualune.

Loe lisaks

Valgusmatk 14.01

EKA õppejõud Katrin Koov kutsub huvilisi järjekordsele linnamatkale, seekord 14. jaanuaril, Taliharjapäeval. Kõndimine on antropomeetriline eksperiment ning toimub Valgusfestivali raames. "Kui pikk on Taliharjapäev?"
Loe lisaks

emys.ee täieneb

Kauaoodatud galerii-moodul on saabunud EMÜSi veebi! Täna on seal üleva Stencili-õhtu pildikogu ning album EMÜS-i viimase aja plakatitega, kuid need ootavad tubli täiendust. Surematu kuulsus ootab kõiki pildistajaid ning möödunud üritusi mäletatakse veel kaua, kui need on üleval EMÜSi galeriides. Kellel on häid pilte viimase paari semestri üritustest, laske aga tulla. 
Loe lisaks

20.11.08 stencileid MEISTERDAMA!

hei,

 

Järg etsi-sketsile toimub stencili tegemise vormis:

 

Mis on stencil? - vaata: www.stencils.ch

 

kus? - PUIESTEE  80A TTü Tartu Kolledži Maastikuarhitektuuri stuudios.(kolmandal korrusel)

 

Rivo Mehilane räägib stentcili olemusest, mõttest ja õpetab, kuidas seda teha!

Loe lisaks

SIRP: Disainiööl püüti Tallinna kodustada

Niiviisi kirjutas Karin Bachmann 10.10.2008 Sirbis - vt. originaali.

***

Linn ei ole projekt, vaid protsess ja kõik, mis sellega või selles juhtub, on mingil viisil eelnenuga loogiliselt seotud. Närviline infosajand, kus igaüks püüab kõiges osaleda, et mitte millestki ilma jääda ja kõigega kursis olles oma tagalat kaitsta, seab ka avalikule ruumile hoopis teised tingimused. Klassikaliste monumentide, pühasammaste ja ära-puutu-klaasvigurite aeg on läbi. Tark oleks seda tunnistada, mitte järjekordse kõveraks istutud plekktahvli juures vanatühja appi hüüda.


Loe lisaks

emüsi uue logo konkursitööd

Logod esialgu tutvumiseks. Hääletamine toimub neljapäevasel üldkoosolekul, kus iga versioon saab numbri. Logod, kus samal versioonil on varieeritud värve, suurust või positiivi-negatiivi, jäävad ühe numbri alla. esitatud kavandid ei jää lõplikuks, st võitja valimine ei kinnita logo kohe ametlikuks, vaid selle kallal tehakse veel tööd (nt märgi ja pika kirja kombineerimine, täis- ja lihtsustatud variant, värviline ja mustvalge versioon vms).
pildid on siin natuke pikslikarvased, originaalsuurus on kobedam.
Loe lisaks

Neljapäeval, 2. oktoobril toimub EMÜSi ÜLDKOOSOLEK!

Algus: 19.00
Koht: Akadeemia 4, Tartu
Kohalviibimine seltsiliikmetele KOHUSTUSLIK  (kui tõesti pole võimalik tulla, palume volitada oma hääl kirjalikult! Ära märkida enda nimi, isikukood ning see kellele ja mis puhul hääle delegeerid.)
Selleks, et üldkoosolek oleks otsustusvõimeline peab kohal olema 1/5 seltsiliikmetest!
Loe lisaks

Autovaba päev Tartus

Eesti Rohelise Liikumise, Ühenduse Jalgrattalinn Tartu, Hugo Treffneri Gümnaasiumi Roheliste Töögruppi ja Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi juhendamisel toimub autovabal päeval, 22.septembril kell 6 õhtul Tartu raekoja platsil Jalgrattaparaad. Osalema ootame kõiki, kes arvavad, et Tartu peaks olema ratturitele sõbralikum, ohutum, mugavam, funktsionaalsem ja tervislikum linn. Tule koos jalgratta ja sõpradega ning hääleta Jalgrattalinn Tartu poolt!
Loe lisaks

õhtu nr.1

Neljapäeval, 4. septembril toimub esimene seltsiõhtu koos mõlema kooli esimese kursusega (emü+ttü). kohtume 19.00. seltsi tegevuse tutvustus, nimede õppimine, jutt.
Loe lisaks

Arhitektuuriaasta välkloeng nr 5

Allikas: www.arhliit.ee

Neljapäeval, 28. augustil kell 18.00 toimub Von Krahli Teatri suures saalis Arhitektuuriaasta Välkloengute sarja viies loeng.

28. augustil esinevad teemal "Arhitektuur on sport" arhitekt Veronika Valk, endine maailma tippkahevõistleja Allar Levandi, luuletaja ja tõlkija Kristiina Ehin, arhitekt Dmitri Bruns ja ajakirjanik Priit Hõbemägi. Üritust modereerib  Ülar Mark Eesti Arhitektide Liidust. Loengutejärgset pooltundi rikastab veinide degusteerimisega  Plaadipunkt, keda esindab Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni asepresident  Rein Kasela. Sissepääs on tasuta.
Loe lisaks

Kultuuritehase festival 2008

Polümeri pressiteade: "22. augustil avab Polymer oma uksed, aknad ning katusepealsed ning kutsub huvilisi Kultuuritehase Festivalile. 22.-31. augustil saab Polymeris nautida mitmepalgelisi kultuurisündmusi. Tänavune Kultuuritehase Festival keskendub noorte kultuurile, interdistsiplinaarsusele ning linnaruumi ja keskkonna teadlikkusele."
Loe lisaks

AVAMAA – MoKSi rahvusvaheline kunsti- ja ideedesümpoosion

Sümpoosioni raames toimub nädala jooksul viis erinevat töötuba, millest „silotorni juhtum” on suunatud arhitektuuriüliõpilastele. Töötoa otsene eesmärk on otsida dialoogis kohaliku kogukonnaga uusi rakendusi endisele silotornile, töötoa laiem eesmärk on arutleda laiemalt avaliku ruumi ja maa-arhitektuuri tuleviku ja võimaluste üle.

Loe lisaks

Ajutised aiad 2008

Võibolla mäletate veel või olete kuulnud, et 2005. aastal korraldasid emüslased Aljona Galazani juhtimisel Tartus rahvusvahelise töötoa Ajutised Aiad, millest Emajõe ja Anne kanali vahelisel alal siiamaani punased laternapostid alles. (Tolle ürituse veebilehele saad siit.) Sama sarja üritus toimub paariaastase vaheaja tagant jälle, seekord idee sündimise paigas, Saksamaal. Ürituse konkursipoolest pääses edasi ka 4-liikmeline meeskond Eestist, kellest kolm inimest on emüslased.

 

 

Loe lisaks

Milliseid marh. lehti soovitad?

Sul on veebis oma blog, fotoleht vms? Tead mõne emüslase veebilehe aadressi? Tead mingit ägedat maastikuarhitektuuri või arhitektuuri alast blogi? Tule, pane kommentaaridesse kirja..

 

Alustuseks mõned EMÜSlaste lehed:

Loe lisaks

Maastikuarhitektuuri infopäev Maaülikoolis

9. juunil 2008 kl 10-15:30 toimub Eesti Maaülikooli Kreutzwaldi 5 kaldauditooriumis „Maastikuarhitektuuri infopäev, “ mille esimeses inglisekeelses osas võetakse kokku EMÜ  maastikuarhitektuuri osakonnas viimased kolm aastat töötanud kahe külalisõppejõu, dotsent Simon Belli ja dotsent Friedrich Kuhlmanni tähelepanekud ja kogemused Eesti erialase tööturu arengute ja uute väljakutsete kohta maastikuarhitektuuri töövaldkonnas.

 

Loe lisaks

api elasa api

teate me ei jõudnud nii ruttu valmis seda ettekannet ja tubane osa täna (neljapäeval) jääb ära sry.
nähtavasti järgmisel nädalal saab, ärge siis kõik veel ära maale minge
Loe lisaks

Töid maastikuarhitektuuri näituse jaoks..

Meeldetuletuseks üks listist läbi käinud uudis...
***
Karin Bachmann: Juba varem listidest läbi käinud uudisel, et sügisel toimub Tartus pargikonverents, on veel teinegi tahk - konverentsi sees avatakse suur maastikuarhitektide Tartu koolkonna näitus. See toimub õues, pargis, ja on lisaks tööde näitamisele ka iseseisev maastikuinstallatsioon, kus töödest kasvavad välja elemendid ja vastupidi. See on praegu üldine raamistik - täpsem kontseptisoon selgub juulikuus.
Loe lisaks

ELASA aastakohtumine Ungaris

24.augustil - 5. septembril 2008 toimub Ungaris järjekordne Euroopa maastikuarhitektuuri-tudengite aastakohtumine ehk ELASA Annual Meeting, kuhu on oodatud ka EMÜSi esindajad. Nagu te ehk mäletate, on EMÜSi liikmed korraldanud ELASA kohtumisi ka Eestis - 2000. ning 2007. aastal. Ungari kohtumisest loe täpsemalt korraldajate kutsest...

Loe lisaks

Kust kõik alguse sai

05.2007

Nele Nutt - EMÜSi asutajaliige

 

Mõeldes sellele, et kohe-kohe on algamas ELASA minimiiting (aastal 2007 - toim.) tundub mulle, et on sobiv aeg teha põgus tagasivaade aastasse 1999. Paljude tänaste seltsiliikmete jaoks aega enne aegade algust, ülikooli algust. Aga just see on aasta, mil siiamaani ainult peas liikunud mõtte nimel, asutada Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts, hakati sihikindlalt tegutsema. Tulemusena sündis EMÜS, mille tegemised on kõigile juba seitse aastat näha ja kuulda olnud.

Loe lisaks

Maastikuarhitektuur algusest tänapäevani

Peeter Vassiljev
Eesti Loodus 5/2000

 

Maastikuarhitektuuri alguseks võib pidada iidset aiakunsti, kuna just muistsete aedade rajamisel hakati esteetilistel kaalutlustel maastikupilti sihilikult muutma.

Loe lisaks

Kes me oleme, maastikuarhitektid?

Peeter Vassiljev

Eesti Loodus 05/2000

 

Enne eriala avamist 1994. aastal Eestis maastikuarhitektidel oma õppetooli polnud. Teistes riikides on sel alal pikaaegsed traditsioonid ning omad õpetamise metoodikad. Tuleviku-Eestigi vajab enam kõrgharidusega maastikuarhitekte, kes elamisväärsemat keskkonda kujundaksid.

Loe lisaks

Maastikuarhitektuur - mis see on?

Peeter Vassiljev
Eesti Loodus 5/2000

 

Maastikuarhitektuur on teadus- ja kunstiharu, mis tegeleb maastike plaanipärase kujundamisega. Kui arhitekt kujundab hooneid ja nende siseruume, siis maastikuarhitekt kujundab tellija soovi järgi välisruume.

Loe lisaks