ELASA 2023 KOHTUMINE PRANTSUSMAAL


Sel suvel toimus ELASA (European Landscape Architecture Students Association) annual-meeting Prantsusmaal. Eestit esindasid 10-päevasel üritusel Agnes Arumeta, Johanna Etverk ja Melani Mõtlik.

Kohtumise läbivaks teemaks oli Foodscapes, mis kogu programmi raames keskendus erinevatele toidumaastiku ehk söödava maastiku külgedele. Selleks, et säiliks side inimese ja looduse vahel tuleb teadvustada endale, kust toit meie lauale jõuab ja mida selle jaoks teha on vaja. Kokku uudistas Prantsusmaa toidumaastikel ringi 41 tudengit 18 erinevast riigist. Oma reisi jooksul tutvusime mitmete maastiku- ja toidutootmise küsimusi hõlmavate projektidega:

Linnapõllumajandus
Viljapõllud
Kogukonnaaed
Viinamarjaistandus
Soola tootmine
Metsikud söödavad taimed

Kõige rohkem elamusi tekitasid need tootmised, millega Eestis kokku ei puutu, viinamarjaistandus ja soola tootmine. Kui palju erinevaid nüansse mõjutab veini maitset, alustades viinamarja sordist ja mullatüübist ning lõpetades mahuti materjalist ja säilitamistemperatuurist. Mereveest soola kättesaamine oli samuti täiesti uudne ja põnev kogemus. Sai palju teadmisi selle kohta, millised tegurid mõjutavad soola tootmist ja kuidas see töö üleüldse välja näeb. Toidumaastiku teemale kohaselt saime proovida erinevaid kohalikke maitseid, mis viisid põnevale rännakule Prantsusmaa toidukultuuris. Piknik õunaaias, lõunasöök Hiina stiilis saarekesel suure ühise laua taga ja õhtusöök armsas väikeses külakeses koos kohalike talunikega tekitas äärmiselt sooja tunde ja pakkus palju maitseelamusi.

Koosveedetud aeg andis suurepärase võimaluse arutleda nähtu ja kogetu üle, saada rohkem teada välismaiste ülikoolide ja töövõimaluste kohta ning muidugi luua uusi sõprussuhteid potentsiaalsete tulevaste kolleegidega.

Oleme väga tänulikud Prantsusmaa tudengite korraldustiimile ja kõikidele osalejatele. Oli meeldejääv kohtumine!


Galerii siin
Eelmine
EMÜSI ÜLDKOOSOLEK JA UUS JUHATUS

Lisa kommentaar

Email again: