Fotokonkurss "Tühjus" võitjad

Fotokonkursile sai esitada pilte ajavahemikus 1.-19. aprill. Võitjad valisime avaliku hääletusega meie kodulehel, lisaks avaliku hääletusele oli see aasta ka oma ala ekspertidest žürii. Rohkem infot ürituse kohta leiad SIIT.

Kolme joogatunni Lee Johanna Sauliga  võitjaks ja publiku lemmikuks osutus Kadri Sooberg piltide seeria: "Endless void under you".

Kolm lisatud pilti moodustavad seeria nimega "Endless void under you".
Piltide autor kõndis fotode tegemise ajal installatsioonil, mis tekitas illusiooni lõpmatusest või tühjusest tema all. Sellele astumine, sellel sammude tegemine, oli väga hirmutav ja keeruline - nagu võib tunduda ka tühjus ja lõpmatus. Esialgsest hirmust ja krambist üle saades, tekkis ääretu eufooria ja elevus, hirm kadus. Tühjuse ületamine endas või enda ümber võib olla samuti lihtsalt julguse küsimus. Maastikud meie ümber võivad alluda samadele reeglitele nagu maastikud meie sees: need on põnevad, hirmutavad, ületatavad, erutavad, meeldivad, tühjad, loogilised, ebameeldivad, inspireerivad, masendavad, kaunid - nimekiri oleks lõputu. Oluline on see, mida inimene nende maastikega pihta hakkab, kuidas neisse suhtub või suhtestub.”

Žürii lemmikuks osutus Olari Pilniku foto "Üksildus". Žürii liikmeid võlus selle töö lõpmatusse ulatuv minimalistlikkus kompositsioonis ja teemakäsitluses. Foto kannab konkursi teemat hästi. Pildil on palju õhku - "Tühja ruumi," mis tõstis ta teistest esile ja samas on tal endiselt ka piisavalt sisu, mida pikemalt vaadata. Horisondi sirgjoonena kasutamine on samuti väga silmapüüdev.  Žürii lemmiku auhinnaks on 30€  väärtuses Valete ökokaubad kinkekaart.

Võitjatega võtame ühendust 3 päeva jooksul.

EMÜS tänab kõiki, kes võtsid konkursist osa ja saatsid oma pildid!

Eelmine
Koosolek 19.02.2020
Järgmine
Kandideeri juhatusse aastaks 2020/2021

Lisa kommentaar

Email again: