ELASA MINI-MEETING AUSTRIAS


Sel korral toimus ELASA (European Landscape Architecture Student Association) kevadine kohtumine Austrias Viinis.

Eestist osales II kursuse tudeng Agnes Arumetsa, kellele lisaks oli kohtumisel maastikuarhitektuuri tudengeid rohkem kui 15 riigist. Kohtumise läbivaks juhtteemaks oli “Urban jungle”.

Nädalapikkune programm viis meid Viini imeilusatesse paikadesse, et paremini mõista linnadžungli olemust. Külastasime Donau-Auen rahvusparki, mis on mööda Doonau kallast kulgev pikk rahvuspark, pindalaga 9,6 hektarit. Lisaks külastasime linnas asuvaid metsikuid parke ning arutlesime, missuguseid väärtuseid võiksid säärased paigad linnakeskkonnas ka tulevikus kanda. Osalesime elurikkuse teemalisel tuuril ning külastasime kohalike tudengite ülikooli BOKU (The University of Natural Resources and Life Sciences), kus meid võttis vastu Elisabeh Belgler ettekandega teemal “Discovering the Green/blue infrastucture”. Utoopiline tuur Westbahnpark’is viis meid giididega koos tulevikku saja aasta pärast ning jäi eredalt meelde just huvitava võttega, kuidas linnaelanikele anda paremat ettekujutust soovitavast lahendusest. Kulgesime tühermaal koos giididega, kes jutustasid meile lugusid paigast, mis on olemas vaid alles ideetasandil. Lisaks külastasime kohalikku bürood YEWO, kelle kontor asub uusarenduspiirkonnas Freie Mitte Nordbahnhof. Viimaste päevade kava viis meid matkama Perchtholdsdorfer Heide’i ning meil oli kohtumine maastikuarhitekt Lina Streeruwitziga (Studio Vlay Streeruwitz) ning Oliver Baroschiga (Atelierhaus C21).

ELASA Viini kohtumine oli väga meeldejääv kogemus, mis rikastas nii erialaselt kui ka sotsiaalselt. Viin on kindlasti linn, mida tasub külastada!


Kohtumise koduleht

Galerii siin


Eelmine
EMÜSI ÜLDKOOSOLEK TOIMUB 30. MAIL
Järgmine
EMÜSI ÜLDKOOSOLEK JA UUS JUHATUS

Lisa kommentaar

Email again: