EMÜSI FOTOKONKURSI "VARJATUD" VÕITJAD ON SELGUNUD!

Aprillikuu fotokonkurss on lõppenud ning  võitjad on selgunud! Suur tänu kõigile, kes saatsid põnevaid varjatud või salapäraseid kaadreid linnaruumist!

Sel aastal kuulusid fotokonkursi žüriisse maastikuarhitekt ja EMÜ lektor Peeter Vassiljev, pressi- ja loodusfotograaf Ingmar Muusikus ja tänavakunstifestivali Stencibility eestvedaja Sirla. 

Konkurss oli tihe ning esikoha valimine keerukas. Pika arutelu järel otsustas žürii esikoha anda Erik Vingile foto "Üle jõe" eest. Emajõe ääres tabatud salapärane kaader võlus žüriid tänu huvitavale kompositsioonile ja mitmekihilisusele. Tabatud on üllatuslik hetk linnas, mis on ühtaegu võluv ja salapärane. 


Erik Vink "Üle jõe"

Suurepärase teise koha saavutas Ksenija Hermi foto "Pisispioon", mis on üles võetud Karlovas. Pildi teeb eriliseks selle kompositsiooniline struktureeritus - lisaks aknal piiluvale kassile näeme peegelduselt ka seda, mida kass näeb. Pilti vaadates leiame järjest huvitavaid detaile, mis üksteise järel esile tulevad.


Ksenija Herm "Pisispioon"

Kolmanda koha auhind läheb Inga Tomsonile foto eest "Maastiku ja arhitektuuri kohtumine". Pilt on tõeline varjatud kaader Emajõe äärest sillakese alt, mida naljalt iga päev tähele ei pane. Erilisust lisab veepeegeldus ning ka selle foto puhul on huvitavaid detaile, mida uurida. Inga Tomson "Maastiku ja arhitektuuri kohtumine"

Kuna häid kaadreid oli palju, otsustas žürii anda eripreemia ka Erik Vingi tööle "Kevadine külmkapp". Pildistatud on ebatavalise nurga alt ning see avab vaatajale ühe põneva nurgataguse Karlovas.


Erik Vink "Kevadine külmkapp"

Palju õnne kõigile võitjatele, võtame teiega ühendust!

Žürii märkis ära ka järgnevad põnevad fotod:


Johanna Etverk "Varjatud kodanikud linnaruumis"


Kaja Veddel  "Linnas peitus-peidus linnas"


Marta Lepasson  “Herne 15”


Kaja Veddel  "Telefonis või ilmsi"

Valik parimatest töödest jõuab peagi näitusele Aparaaditehase väligaleriisse!

Täname veelkord meie toetajaid, kes panid välja ägedad auhinnad:  Kolm Tilli, Juhani Puukool, SAIKO POOD, Eesti Arhitektuurimuuseum, Valguslaud, ajakiri MAJA, MTÜ Arhitektuurikirjastus ja EMÜ maastikuarhitektuuri õppetool

Eelmine
EMÜSI TALVEPÄEVAD 2022
Järgmine
MAASTIKUARHITEKTUURI KUU APRILL 2022

Lisa kommentaar

Email again: