Avaleht > Blog

EMÜSi blog

Lillefestivali aia rajamine ja Tallinna külastus - Sweco ja Extery | Postitas: Kertu Kruus | 21/05/2017

EMÜSi aktviisemad liikmed said sellel nädalal päris palju aega veeta Tallinnas. Nädala alguses ehitasime 3 päeva Tornide väljakul Lillefestivali aeda - "Väljasõit rohelusse". Neljapäevaks aga oli organiseeritud projekteerimisettevõtte Sweco ja välimööbli tootja Extery kontori külastus.

Lillefestivali aia rajamine "Väljasõit rohelusse"
Kontseptsioon:
Pere sõiduauto on saanud kohaks, kus möödub suur osa perekeskis veedetud ajast. Mitmetele
vaba-aja veetmise võimalustele eelnevad lühemad või pikemad sõidud autos, seda eriti kaugemaid looduskauneid kohti külastades. Vahest pakub juba teekond ise meile huvitavaid
vaateid mõneti traditsioonilises maastikukäsitluses ignoreeritud teepervede ja kraavide näol; ilma, et peaks lahkuma oma istmelt ja pereauto tuttavlikust turvalisest miljööst.
Kutsume sind avastama metsikusest ja adaptatsioonist inspireeritud aeda. Maastik, millest tavaliselt suurel kiirusel möödume, on seekord esindatud staatilisena meil erinevate teepervedel ja kraavides levinud kiiresti kohanevate taimedega.


ROHKEM PILTE MEIE GALERIIS

Sweco ja Extery kontorite külastus
Juba hommikul külastasime Sweco Projekt AS-i Ülemiste linnakus. Meile tehti ettekanne Sweco ettevõtte kohta, tutvusime kontori ja seal töötavate inimestega ja uurisime praktika omandamise võimalusi. 


Seejärel tegime kiire jalutuskäigu läbi lähedal asuva Ülemiste city pargi, mis on projekteeritud maastikuarhitektuuribüroo Kivisilla OÜ poolt. 

Peale lõunat oodati meid külla Extery OÜ-sse.  Meid ootas kaetud laud ja massiivne laadung kasulikku informatsiooni Eestis toodetud kauni välimööbli kohta.
EMÜS tänab väga soojade ja põnevate vastuvõttude eest!


Piknik "Mäng õues" EMYSI SYNKAR X ENTERCELLAR | Postitas: Kertu Kruus | 29/04/201727. aprillil toimus Piknik "Mäng õues" ning õhtutundidel juba EMÜSi sünnipäev ning ENTERCELLAR!

Päeval sõime kõhud korralikult täis, lükkasime kiigel hoogu, mängisime maastikumänge ja hindasime HernesGO fotovõistluse pilte. Kõik aprillikuu sündmused said kokkuvõtetud ja autasustatud said kõik 3 auhinnalist kohta fotovõistlusel ning vingeim ratas Rattatuur "Valgusmäng ratastel".

Fotovõistlus HernesGO auhinnalised kohad:
I koht: Kaja Veddel fotoga "Piisad" - ESCAPE TARTU 45€ kinkekaart

II koht: Triinu Lepa fotoga "Peegeldamismäng" - Photopoint - 100 tasuta pildi print

III koht: Kertu Kruus "Valgustäpikeste mäng" - Photopoint - 100 tasuta pildi print


Rattatuur "Valgusmäng ratastel" vingeim ratas:
Nils Austa - õlilambiga ratas - EMÜSi kott, grillihooaja ning istutamishooaja stardipakett - vahukommid, vardad ja erinevad taime seemned


Õhtul tähistasime EMÜSi 18 sünnipäeva koogiga ning tänasime kõiki, kes Aprillikuu üritusel ja üldsiselt aasta vältel tublid on olnud.Rohkem pilte meie GALERIIS
Lillefestivali ehitus 15-17. mai! | Postitas: Kertu Kruus | 26/04/2017Hakkame ehitama 15, 16, 17. mai ja abikäed on väga oodatud!


Kellel on huvi, üks auto keset peenart ehitada, kellel on üleliigset puitu kuskil ripakil või äkki on huvi lihtsalt taimi istutada, külvata või muru rullida. Kõik abi on oodatud!


Enne ehitamist toimub koosolek, 4.mai kell 15.00

Kontseptsioon: Pere sõiduauto on saanud kohaks, kus möödub suur osa pere-keskis veedetud ajast. Mitmetele vaba-aja veetmise võimalustele eelnevad lühemad või pikemad sõidud autos, seda eriti kaugemaid looduskauneid kohti külastades. Vahest pakub juba teekond ise meile huvitavaid vaateid mõneti traditsioonilises maastikukäsitluses ignoreeritud teepervede ja kraavide näol; ilma, et peaks lahkuma oma istmelt ja pereauto tuttavlikust turvalisest miljööst.

Kutsume sind avastama metsikusest ja adaptatsioonist inspireeritud aeda. Maastik, millest tavaliselt suurel kiirusel möödume, on seekord esindatud staatilisena meil erinevate
teepervedel ja kraavides levinud kiiresti kohanevate taimedega.


Neljapäeval on EMÜSi 18 sünnipäev! | Postitas: Kertu Kruus | 24/04/2017


Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts saab 18! Tähistame pisut!

Kui Ati kõrval kõtud täis nositud (Päeval toimub piknik "Mäng õues!" Atlantise muruplatsil, ürituse link all), tuleks lisakilod maha rapsida. Parim viis selleks ongi raskekujuline puusanõks ja kerge päkaplaks. Läbi juhtmerägastiku toovad Teieni nauditavad helilained Breth, Karel ja keegi veel.

Käisid eelmine õhtu jooksmas või polegi kerge tantsusamm meeltmööda? Pole probleemi. Võimalus on visata pingpongi palle õltsitopsi, toksida lauajalkat ja vestelda värvikate pidulistega! Parimad pelurid saavad ka autasustatud!

Kõik see pere!
Näeme keldris!
FB event

Tule ka piknikule kell 15.00 Atlantise muruplatsil!
Juhatuse koosolek 25.04, kell 17.00 | Postitas: Kertu Kruus | 24/04/2017

Järgmine juhatuse koosolek on teisipäeval kell 17.00, EMÜSi ruumides, kõik on oodatud!


Päevakord:
1. Koostöö EMALiga
       1.1. jutuõhtute korraldus
       1.2. kutsestandardi küsitlus
2. Lillefestivali osalemine
3. Aprillikuu ürituse ülevaade
       3.1 Hernes GO fotovõistlus
       3.2 Kiikede installatsioon
       3.3 Rattatuur "Valgusmäng ratastel"
       3.4 Piknik "Mäng õues"    
       3.5 EMÜSi sünnipäev ja Entercellar
4. Büroode külastus Tallinnas
5. Osalemise kutse Tallinna Arhitektuuri Biennaalil
6. Osalemine ELASA kokkutulekul Alpides
7. Töötuba Jõhvi gümnaasiumi keskkonnanädalal
8. Kohapeal tõstatatud teemadKohtumiseni,


EMÜS tänab jutustajaid ja kuulajaid äärmiselt põneva õhtu eest! | Postitas: Kertu Kruus | 15/04/2017

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Eesti Maastikuarhitektide Liit korraldasid koostöös jutuõhtu, kus Anna-Liisa Unt, Robert Kähr ja Edgar Kaare räägisid, kuidas sai alguse nende maastikuarhitekti karjäär - Anna-Liisa Unt ja Robert Kähr Lahe Atmosfäär büroos ning Edgar Kaare Saksamaal - Irene Burkhardt Landscape Architects büroos Münchenis.

Jutuõhtu toimus EMALi ruumis!

Järgmine jutuõhtu toimub juba loodetavasti mai kuus!#WLAM2017: Tähistame ka Eesti maastikuarhitektuuri! | Postitas: Kertu Kruus | 10/04/2017

Ameerika maastikuarhitektide ühing (ASLA) kutsub maastikuarhitektide kuu tähistamiseks juba mitmendat aastat järjest kõiki maastikuarhitekte ning ka üldsust pildistama oma lemmikkohti, mille on kujundanud maastikuarhitektid.

Tähistamaks oma lemmik kohti tuleb see pildistada ning pildile lisada silt "This is Landscape Architecture" ("See on maastikuarhitektuur"). Pilt lisatakse sotsiaalmeediasse, Instagrammi või Twitterisse ning lisatakse märksõna #WLAM2017.Foto: www.asla.org

Ka Eesti Maastikuarhitektide Liit kutsub kõiki maastikuarhitekte jagama pilte oma töödest, et tõsta inimeste teadlikkust, millega maastikuarhitekt tegeleb ning milline on tema panus linnaruumi kujundamisel.

 • Tee pilt, lisa sellele silt "This is Landscape Architecture" ning postita see sotsiaalmeediasse märgiga #WLAM2017

Silti on võimalik allalaadida siit .


Maastikuarhitektid ning inimeste poolt saadetud pilte on võimalik vaadata allolevalt lingilt: https://tagboard.com/WLAM2017/341135

Lisainfo ASLA kodulehel ja Facebookis

Lillefestivali tööde esitlemine | Postitas: Kertu Kruus | 04/04/2017

Esmaspäeval esitleti Lillefestivalil osalemiseks kolme tööd. Kõik osalejad olid väga tublid!
Žürii - Jaana Ahlberg, Peeter Vassiljev ja Liisa Sekavin valisid võitjaks intrigeeriva idee, mille edasi-arendamine toimub EMÜSi ruumides kell 14.30!

Kõik on oodatud kaasa mõtlema!


Jutuõhtu: Tööd alustav maastikuarhitekt Eestis ja välismaal VOL 2 | Postitas: Kertu Kruus | 27/03/2017Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Eesti Maastikuarhitektide Liit kutsuvad kõiki huvilisi mõnusale jutuõhtule, kus Anna-Liisa Unt, Robert Kähr ja Edgar Kaare räägivad, kuidas sai alguses nende maastikuarhitekti karjäär - Anna-Liisa Unt ja Robert Kähr Lahe Atmosfäär büroos ning Edgar Kaare Saksamaal - Irene Burkhardt Landscape Architects büroos Münchenis.

Jutuõhtu toimub EMALi ruumis Lutsu 5, III korrusel. Osalemine on tasuta, soovi korral võib külakostiks kaasa tuua midagi teelauale.

Ootame kõiki kuulama, kaasa rääkima ning uusi tutvusi looma :)
Lillefestival 2017 - EMÜS kutsub osalema! | Postitas: Kertu Kruus | 23/03/2017Lillefestival on kujunenud EMÜSi traditsiooniks, mis on iga-aastane ainulaadne võimalus paberilt edasi liikudes ka füüsiliselt oma ideid toestada!

FB EVENT

Osa saab võtta üksi (saame koos grupi kokku panna ja ideed arendada) või grupiga!

2017. aastal saavad osalejad kujundada ja rajada näidisaedu järgmistel teemadel
1. „ Pereaed“
2. „Ühevärviline aed“

Registreeri: juhatus@emys.ee
Registreerimine lõppeb 26. märts 00:00!
Ideede esitlemine on 3. aprill EMÜSI ruumides!

žürii: Gloria Niin, Jaana Ahlberg, Liisa Sekavin

Registreerudes, anname teile täpse DWG joonise alast nr 11 (Meie ala), kavandi ülesehituse näite, kogu Tornide väljaku plaani ning tehnilised tingimused!

Võitja töö saab 200€ oma ideede toetuseks Lillefestivali meeskonnalt. Kui kulud ületavad 200€ toetab teostust EMÜS.

Tallinna lillefestival toimub 19. maist 25. augustini 2017.
Aedu rajatakse 16. mai hommikust 18. mai õhtuni. Aedade avamine külastajatele reedel 19. mail.

Festivali pidulik lõpetamine toimub 25. augustil.

Kirjuta meile, kui on küsimusi :)
juhatus@emys.ee
+37253431216
EMÜS veetis talvepäevad Paganamaa puhkemajas | Postitas: Kertu Kruus | 12/02/2017

EMÜS veetis talvepäevad sellel nädalavahetusel Paganamaa puhkemajas. Jalutasime Paganamaa maastikukaitsealal ning imetlesime härmatisega kaetud Lõuna-Eesti maastikke.

Kaisa Sard ja Kertu Kruus rääkisid vahetusüliõpilase ajast Portugalis ning Liisa Sekavin tutvustas vahetusaastat Rootsis. Läbi sai viidud maastiku kunsti maketi töötuba. Arutlesime ka aprillikuu ürituste korraldust.

Täname kõiki osalejaid! Väga mõnus aktiivne puhkus oli!
Kuulutame välja konkursi maastikuarhitektuuri kuu plakati kujunduseks! | Postitas: Kertu Kruus | 06/02/2017

Kuna aprill, ehk maastikuarhitektuuri kuu, pole enam kaugel, kuulutab EMÜS välja konkursi aprilli kuu plakati kujunduseks!

Plakati suuruseks on A3 ning sellele peaks olema paigutatud järgmine:

Maastikuarhitektuuri kuu Aprill 2017

(selle aasta teema:) MaastikuMÄNG

(ürituste kava:)

Installatsioon "Kiiged"
Fotovõistlus Hernes GO
Piknik ja EMÜSi sünnipäev
Valgusinstallatsioon

Ürituste ja installatsioonide kavas võib tulla ette muutusi, samuti peaks arvestama nende toimumise kuupäevade ruumiga. 


Postril peaksid olema ka järgmised logod: EMÜS, Eesti Kultuurkapital, Eesti Maaülikool. Logodele võib tulla ka lisa.

Postri kujunduses võib kasutada EMÜSi või aprillikuu logo (https://www.dropbox.com/…/4cfjbn…/AABbXGuRHhKFGL_rwUIY_NAGa…), kuid ei pea.


Kujunduslikke piiranguid ei ole ja loominguline lähenemine on lubatud!
Ootame postrite näidiseid kuni 20nda veebruarini aadressile juhatus@emys.ee.


EMÜSi uus juhatus 2016/2017 | Postitas: Kertu Kruus | 20/10/2016

Rõõm teatada - 2016/2017 aasta värske EMÜSi juhatus on teie ees!

Esimees: Kertu Kruus
Infosekretär: Laura Rannala
Välissekretär: Liisa Sekavin
Raamatupidaja: Triinu Lepa
Nooremesindaja: Tuuli Sarapu
Vanemesindaja: Merlin NerepEMÜS'i ÜLDKOOSOLEK 2016 | Postitas: Kertu Kruus | 17/10/2016

Rõõm on teada anda, et selleaastane EMÜSi ÜLDKOOSOLEK toimub 19.10.2016 kell 18:00. Asukohaks EMÜSi ruum, Maaülikooli Maastikumaja (Kreutzwaldi 56/3, Tartu) keldrikorrusel.

Tuletan meelde, et Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kellel aga mõjuvatel põhjustel pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palun oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt- või kirjalikult allkirjastatuna kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

Üldkoosoleku päevakord on järgmine:

1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2015/2016
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2015/2016
    2.1 Tutvustus
    2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
    2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2015/2016
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2016/2017
5. EMÜSi juhatuseväliste ametikohtade määramine
6. Revisjonikomisjoni määramine
7. Põhikirja muutmine
8. Kohapeal tõstatatud teemad

Julgustame kõiki juhatusse kandideerima! Haara võimalusest kuuluda üliägedasse kollektiivi, osaledes EMÜSi igapäevases töös ja ettevõtmistes, panustades Seltsi käekäiku ning täiendades nii enda erialast kui isiklikku kogemustepagasit. Oma mistahes kahtluste puhul võta julgesti ühendust mõne juhatuse liikmega, uuri ja küsi täiendavat infot - anname meeleldi abi ja nõu!

Kohtume juba kolmapäeval!
Võimalus tellida EMÜSi sümboolikat | Postitas: Kertu Kruus | 05/05/2016

Nüüdsest on võimalik tellida EMÜS'i sümboolikaga kaupa. Pakume pusasid naistele ja meestele, meeste t-särke, naiste toppe ja poekotte. Hinnad ja täpsed värvid on näha pildilt.

Kui oleks huvi, siis võib meile oma soovist kirjutada: juhatus@emys.ee

Soovime kõigile ilusat kevadet!

EMÜS-lased Aalto Ülikooli külastamas | Postitas: sille | 19/02/2016

Jaanuari viimasel nädalavahetusel, nagu ka eelmisel aastal samal ajal avanes EMÜSi aktiivematel liimetel võimalus minna uudistama kuidas toimub maastikuarhitektide õpetamine Soomes. 
Meid võtsid vastu Aalto Ülikooli maastikuarhitektuuri tudengite erilaseltsi Vista ry esindajad, kes tutvustasid oma kooli ja õppekava ning arutletud sai Maaülikooli ja Aalto Ülikooli õppekavade erinevuste ja sarnasuste üle. 
Külastasime ka Helsingi Arhitektuurimuuseumi kus oli üleval näitus haigla-ja meditsiiniasutuste arhitektuurse ajaloo kohta Soomes. See oli ammutamaks inspiratsiooni õhtuseks workshopiks mille viisid läbi soomlased. Teemaks oli tervendav aed ja iga tiim mis koosnes nii soomlastest kui eestlastest, pidi valmistama maketi millisena nad kujutaksid ette head tervendavat aeda. Raviasutus millele aed kujundada oli lahtine, küll aga olid olemas täpsed suunised milline üks tervendav aed välja näeb. Valmisid aiad nii lastehaiglale kui ka vanadekodudele. 

Mõned näited valminud töödest

Rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kuu Aprilli raames on oodata soomlaste külaskäiku Maaülikooli EMÜSi liikmetele, et osa võtta ja aitada läbi viia APRILL 2016 sündmusi. 


Reisi toetasid Maaülikooli Põllumajandus-ja keskkonnainstituut ja Eesti Kultuurkapital. 


EMÜSi jõulupidu 16.12.2015 | Postitas: sille | 26/11/2015

Jõulupidu kõikidele maastikuarhitektuuri tudengitele ja EMÜSi vilistlastele-sõpradele!

ÜLDKOOSOLEK 2015 | Postitas: Gerly Toomeoja | 06/10/2015


Sel kolmapäeval, 7.10.2015 kell 18:00 toimub EMÜSi ÜLDKOOSOLEK. Asukohaks EMÜSi ruumid, Maaülikooli Maastikumaja (Kreutzwaldi 56/3, Tartu) keldrikorrusel.

Tuletame meelde, et Seltsi liikmetele on üldkoosolekul osalemine kohustuslik. Kellel aga mõjuvatel põhjustel pole võimalik üldkoosolekust osa võtta, palume oma hääl volitada mõnele üldkoosolekul osalevale Seltsi liikmele. Volitus edastada digitaalselt või kirjalikult allkirjastatuna kas otse juhatusele või volitatud isikule. Volituses märkida ära enda andmed (nimi, isikukood) ning volitatava isiku andmed.

Üldkoosoleku päevakord:

1. Ülevaade EMÜSi tegevusest majandusaastal 2014/2015
2. EMÜSi majandusaasta aruanne 2014/2015
2.1 Tutvustus
2.2 Revisjonikomisjoni otsus aruande kohta
2.3 Aruande vastuvõtmine
3. EMÜSi liikmemaksu suuruse ja maksmistähtaja määramine majandusaastaks 2015/2016
4. EMÜSi juhatuse valimine majandusaastaks 2015/2016
5. EMÜSi juhatuseväliste ametikohtade määramine
6. Revisjonikomisjoni määramine
7. Kohapeal tõstatatud teemad

Kohtumiseni kolmapäeval!

EMAL korraldab seminari "Maastikuarhitekt riigist riiki" | Postitas: Gerly Toomeoja | 15/09/2015


Seminaril "Maastikuarhitekt riigist riiki" räägitakse maastikuarhitektide tööst väljaspool kodumaad. Oma muljeid ja kogemusi jagavad nii need, kes on õppinud Eestis aga suundunud kaugemale, kui ka need, kes hariduse omandanud mujal ja täna töötavad Eestis.

Seminaril otsitakse riigist riiki liikunud maastikuarhitektide abiga vastuseid küsimustele: Milline on erialamaastikul rahvusvahelise liikumise tegelik olukord? Millised on väljaspool Eestit töötavate Eestist pärit maastikuarhitektide kogemused? Kuidas hindavad olukorda Eestis need, kes siia tulnud? Kuidas kutsesüsteem Euroopa Liidus reaalselt toimib? Mis põhjusel oma riigist lahkutakse?

Esinejad on väljaspoolt Eestit töötavad/töötanud Eestist pärit maastikuarhitektid ja siia mujalt tööle tulnud.

Peaesinejaks on rahvusvahelisel tasandil maastikuarhitektide riikidevahelise liikumise töögruppi juhatav Michael Oldham, kes ka ise on mitmetes riikides töötanud.

Esinejad: Edgar Kaare, Rea Sepping, Kreete Lääne, Polina Palo, Friedrich Kuhlmann, Liis Moor, Kairi Meos, Sirle Salmistu, Epp Kesküla Erard, Laurent Erard, Liina Metsaots, Bruno Marques, Remi Kübar.

Ettekanded on eesti või inglise keeles ilma tõlketa.


Üritus toimub 26. septembril algusega kell 11.00, Tartu Loomemajanduskeskuses, Kalevi 17.

Info: teele@kobras.ee

NB! Registreerimise tähtaeg 22. september rea@maastikuarhitekt.ee


Värskeid uudiseid saad jälgida EMALi facebooki lehelt!


EMALi ja EMÜSi suvepäevad Piirissaarel 15.-16.08 | Postitas: Joel Villem | 23/07/2015

Sellel aastal on seltsilistel võimalus osaleda EMALi ja EMÜSi ühistel suvepäevadel Piirissaarel. Piirissaarele on minek lodjaga 15.08 (L) ja tagasitulek 16.08 (P). Sõltuvalt osalejate arvust saab kokku panna täpsema päevakava ning osalustasu suuruse.

Selleks, et plaane paremini teha palume enda tulekust/mittetulekust teada anda järgneva lingi kaudu http://doodle.com/z6cxacthycdvvp74 

Esialgne ajakava on järgmine:
 
Esimene päev 15.08.2015 (L)

Väljumine lodjaga algpunktist
Kogu lodjareisi vältel välisesineja/giid - Aire Orula Tartu Loodusmajast
Lõunasöök lodja pardal
Projektide tutvustused. Umbes 5 inimest meie endi seast
Saabumine Piirissaarele
Telklaagri püstipanek
Õhtusöök

Teine päev 16.08.2015 (P)
 
Hommikusöök
Giidiga saaretuur
Väljumine lodjaga
Räpina Aianduskooli aianduse juhtõpetaja Urmas Roht räägib uutest rododendronite sortidest Eestist,  puittaimedest ja nende kasutusest
Lõunasöök lodja pardal
Räpina Aianduskooli maastikuehituse kutseõpetaja Aivar Parksepp räägib teemal maastikuehitaja vs maastikuarhitekt
Saabumine lõpp-punkti
EMÜSi pinkide instalatsioon sai kajastust ka Eesti Maaülikooli ajalehes | Postitas: Kertu Kruus | 03/05/2015

Väljalõige artikklist: 
https://www.emu.ee/userfiles/Ajaleht%20Maaylikool/2015/leht%2030.4.15.pdf
AVATUD UKSED | Postitas: Liisa Sekavin | 15/03/2015

EMÜSi ruumide uksed on avatud igal kolmapäeval!

Sellel nädalal:

19.00 tutvustab lillefestivali töögrupp oma ideed selleks aastaks. Kõik on oodatud kuulama ja ka nõu andma.

20.00 vaatame dokumentaali "Why Beauty Matters". Film on inglise keeles ning uurib ilu olulisust nii kunstis kui arhitektuuris. 

21.00 kui asjalikum osa saab läbi, on võimalus osa võtta EMÜSi esimesest lauajalgpalli turniirist!

FB üritus


EMÜSi sõpruskohtumise kajastus Maaülikooli lehes | Postitas: Gerly Toomeoja | 01/03/2015


EMAL-i ja EMÜS-i ühine vastlapäev | Postitas: sille | 09/02/2015


 EMAL ja EMÜS kutsuvad Sind üheskoos toredale ühisvastlapäevale!

Vastlapäev algab lõbusa spordiprogrammiga Toomemäel kell 18:00, millele järgnevad kõhtupaitavad supp ja kuklid Antoniuse Õuel!

 

17. veebruar 2015
kell 18:00
Toomemägi & Antoniuse Õu

Võtke endaga ühes ka sõbrad, pere, hea tuju ning pikka liugu tagav kelk!
Olete oodatud!


Ürituse Facebooki link


Osalejatel palume ennast (ja oma kaaslased) registreerida alloleval lingil:  http://doodle.com/6hvubwxkvgckz3zt 

EMÜS kohtub Vista RYga | Postitas: Kertu Kruus | 23/01/2015

Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts ja Vista RY ühine üritus toimub 30. jaanuar- 1. veebruar. Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Seltsi 15 liiget sõidavad külla Aalto Ülikooli ning veedavad nädalavahetuse metsamajakeses Sipoos, mis on Helsingist u 31 km kaugusel.

Korraldatakse töötubasid ja õpitakse üksteist tundma ka uueks sujuvaks koostööks tulevikus. Samuti tutvutakse Aalto Ülikooli maastikuarhitektuuri osakonnaga ja Sipoonkorpi rahvuspargiga.
Vista RY seltsi logo

01
Aalto Ülikooli metsamaja, Sipoo.
FILMIÕHTU: Princess Mononoke | Postitas: Liisa Sekavin | 05/01/2015

FILMIÕHTU: New York - Twin Parks Project | Postitas: Liisa Sekavin | 06/12/2014

Jõulupidu! | Postitas: Liisa Sekavin | 30/11/2014

FILMI- JA MÄNGUÕHTU: Radiant City | Postitas: Liisa Sekavin | 21/10/2014

Tutvumispidu! | Postitas: Liisa Sekavin | 16/09/2014

Vineeri töötuba / plywood workshop | Postitas: Liisa Sekavin | 16/09/2014

Suvepäevad! | Postitas: sille | 25/07/2014

Hei-hei seltsilised!

Selle aasta suvepäevade toimumiskohaks on vana talu Vooremäe küngastikul Jõgevamaal, Laiusel, Vilina külas. Sealt avanevad maalilised vaated külale, põldudele ja metsadele. 
Palume kaasa võtta telgi (üksinda või mitme peale), magamiskoti ning muud tarbeesemed, mis teevad olemise mugavaks.

Oodata on põnevaid füüsilisi ja mõtlemisainet pakkuvaid tegevusi ning meeldejäävaid suvepäevi!

Programm:
-Visandiploki koostamise töötuba
-Tutvumine ümbruskonnaga/jalutusretk 
-Maastikumäng
(täiendamisel)

OSALUSTASU:
Liikmetele ja vilistlastele 5 eurot
Teistele 7 eurot

Anu Lajal EE911010010028427014

Täiendav info: juhatus@emys.ee /Anu Lajal +372 51 811 32

EMÜSi 15. sünnipäevapidu! | Postitas: sille | 27/04/2014


 19.00 on oodatud kõik praegused ja endised EMÜS-lased vanu aegu meenutama, tähistama ja kooki sööma. Kes soovib õhtusele peole jääda saab sümboolse hinna eest käepaela soetada. 
 
Pidu algab 21.00 ja esimene bänd kelleks on meie oma legendaarne Piitlid täies hiilguses astub lavale 22.0. Edasi tulevad lavale Merwis ja Maxtraktor-ka neis koosseisudes leidub mõni maastikuarhitekt ;) tasub silmad lahti hoida! 
 
Peo hommikuni kestvuse eest hoolitseb DJ Danja Deep ja näha võib ka tuletantsijaid. Olete oodatud, tähistame oma sünnipäeva ja edukat Aprillikuu lõppu mõnusa peoga! 
 
Oma tulekust anna märku klõpsates 'osalen' ürituse facebooki lehel https://www.facebook.com/events/470019549795958/?ref_dashboard_filter=upcoming 

SketchUpi Kerkythea plugina ja Photoshopi kiirkoolitus | Postitas: sille | 17/03/2014


FILMI/PEOÕHTU: Around the World in 80 Gardens | Postitas: Liisa Sekavin | 10/03/2014

FILMIÕHTU: Home | Postitas: Liisa Sekavin | 16/02/2014

Suur fotovõistlus | Postitas: Liisa Sekavin | 04/02/2014

EMÜS Lillefestivalil | Postitas: Joel Villem | 28/01/2014

EMÜSi talvematk 2014 | Postitas: Joel Villem | 23/01/2014

Jõulupidu | Postitas: sille | 02/12/2013


FILMIÕHTU: Into the Wild | Postitas: Liisa Sekavin | 02/12/2013

FILMIÕHTU: Cool It | Postitas: Liisa Sekavin | 16/11/2013

FILMIÕHTU: Helvetica | Postitas: Liisa Sekavin | 10/11/2013

FILMIÕHTU: Between the Folds | Postitas: Liisa Sekavin | 04/11/2013

Jutuõhtu nr. 1 - noortevahetus | Postitas: Joel Villem | 03/11/2013

EMÜSi jutuõhtute järjekordne hooaeg alustab!


Pinkide paigutamise töötuba | Postitas: Joel Villem | 31/10/2013

FILMIÕHTU: Exit Through the Gift Shop | Postitas: Liisa Sekavin | 11/10/2013

EMÜSi üldkoosolek | Postitas: malle | 06/10/2013

EMÜS’i üldkoosolek toimub sellel aastal 10. oktoobril kell 19.00 EMÜ Maastikumajas (Kreutzwaldi 58a, Tartu).

FILMIÕHTU: Urbanized | Postitas: Liisa Sekavin | 30/09/2013


Usaldage mind, olen maastikuarhitekt | Postitas: malle | 23/09/2013

Vestlusõhtu maastikuarhitekti kutsetunnistusest


Rebastejaht | Postitas: timosaabas | 19/09/2013Selleaastased rebased on tarvis ilusti vastu võtta.
Kogunetakse 19.00 Pirogovi platsil, et tudengihakatised esialgu linnas proovile panna ja vaadata mis puust nad tehtud on. Edasi liigutakse nagu traditsioon ette näeb Järvseljale, sinna viib 22.00 Vanemuise esisest parklast tasuta buss ja oodatud on kõik endised ja praegused tudengid. Kohapeal ootab mõnus olemine, rebasevanne ja jällegi veidike väljakutseid päevakangelastele.
Buss tagasi Tartusse viib 06.00.


SUVEPÄEVAD RAADNAL 2.-4. august 2013 | Postitas: Kaspar Trallmann | 16/07/2013

Luulevalgus | Postitas: timosaabas | 23/04/2013

N25.04 / 21.00
Tartu Raekoja platsis
Facebooki event

Kui päike loojub, on linnaruumis võimalik näha luulet ning mõttelende , mis muudavad õhtuse jalutuskäigu eriliseks ning loominguliseks, lisades mõttekilde valguse olemusest.

EMÜS Tallinna Lillefestivalil 2013 | Postitas: Joel Villem | 28/03/2013

Sellel aastal esindab EMÜS't Tallinna Lillefestivalil töö nimega "Julge Hernes", mille autoriteks on Jaana Ahlberg ja Rea Sepping.


FILMIÕHTU: Future by design | Postitas: timosaabas | 24/03/2013ootame teid taas filmiõhtule, seekord kolmapäeval

Future by Design shares the life and far-reaching vision of Jacque Fresco, considered by many to be a modern day Da Vinci. Peer to Einstein and Buckminster Fuller, Jacque is a self-taught futurist who describes himself most often as a "generalist" or multi-disciplinarian -- a student of many inter-related fields. He is a prolific inventor, having spent his entire life (he is now 90 years old) conceiving of and devising inventions on various scales which entail the use of innovative technology. As a futurist, Jacque is not only a conceptualist and a theoretician, but he is also an engineer and a designer. Written by Gazecki, William.


Future by design  /// IMDb //// Facebooki event //// treiler


Kolmapäeval, 27.03  19:00
Kreutzwaldi 58a puhkeruum


Jutuõhtu N21.03 : Jurtad | Postitas: timosaabas | 19/03/2013N21.03 / 18.00 / Kreutzwaldi 58a puhkeruum


Neljapäeval räägib meie kooli ungarlasest üliõpilane väga põnevast jurtade ehitamise projektist!

On Thursday our hungarian student speaks about a very interesting yurt project!

Facebook event

Peale juttu näitame filmi "Metropolis."
FILMIÕHTU: Metropolis | Postitas: timosaabas | 17/03/2013In a futuristic city sharply divided between the working class and the city planners, the son of the city's mastermind falls in love with a working class prophet who predicts the coming of a savior to mediate their differences.

19:00, N21/03, Maastikumaja puhkeruumis, Kreutzwaldi 58a

Facebooki event
IMDb
Reisijuttude õhtu vol. 4 | Postitas: Joel Villem | 11/03/2013

EMÜSi talvepäevad 2013 | Postitas: Joel Villem | 06/02/2013


Tallinna Lillefestival 2013 | Postitas: timosaabas | 24/01/2013

Lillefestival 2013


Tallinna linn korraldab viienda rahvusvahelise lillefestivali Tornide väljaku pargis 24. maist 24. augustini 2013.

Samuti on EMÜS-il on hea meel teatada, et juba kolmandat aastat järjest oodatakse meid oma tegemistega festivalile.


Tallinna lillefestivali eesmärk  on:


1. kujundada Tornide väljaku parki festivali alale iluaiad, mis tutvustavad külastajaile värskeid ja huvitavaid ideid, pakuvad elamusi kogu suve;


2. anda osalejatele võimalus kujundada silmapaistev iluaed ja seeläbi tutvustada ennast ning oma sponsoreid

 

      Tallinna lillefestivalil 2013 kujundatavate aedade teemad on: 

 • „Aed kui kunstiteos“
 • „Tervendav aed“


EMÜS palub kõigil huvilistel end 18.veebruarini registreerida - juhatus@emys.ee

(saates e-maili osalejate kontaktandmetega ning teemavalikuga)


Veebruraris leiab aset infotund/workshop, 

kus räägitakse eelnevatel aastatel osalejatega ja nende projektidest.

Jagatakse nõu, kuidas kogu asi välja hakkab nägema. Kogutakse inspiratsiooni 2013 aasta festivaliks.


Kõike paremat,


ja pidage siis meeles, et palju infot on veel tulemas ning täpsemaid kuupäevi.

Olge julged ning ettevõtlikud - tegu on ägeda projektiga ning teil on võimalik,

end linnapildis näidata!


Lisateave:

kõik küsimused aadressile - juhatus@emys.ee

rohkem infot - www.lillefestival.tallinn.ee

EMÜSi jõulupidu | Postitas: timosaabas | 16/12/2012

Head seltsilised!
Juba sel neljapäeval on toimumas EMÜSi jõulupidu!
Lisaks mõnusale meeleolule kaasa võtta miskit meelepärast juua-näksida, et tantsupõrandal jõudu jaguks.
Rootsi reisijutt | Postitas: jaana | 03/12/2012

Käes on aeg järjekordseks jutuõhtuks! 
Seekord kutsume teid Rootsi! Oma ERASMUSe kogemusest räägivad teile magistrandid Margus ja Ave.


Aeg: Neljapäev, 6 detsember kell 18.00 
Koht: EMÜ maastikumaja puhkeruumid
Nii, et kui on endal mõtteidu Rootsi minna, olete huvitatud kuidas käib elu Rootsis, tahate tutvuda kuidas õpitakse maastikuarhitektuuri Rootsis, või on mõni põhjus... tulge!  
FILMIÕHTU: FILMIÕHTU: The Pruitt-Igoe myth & Napoleon Dynamite | Postitas: timosaabas | 02/12/2012

06.12 / 19.00 Kreutzwaldi 58a
 Facebooki event

Selle nädala peamiseks filmiõhtu teemaks siis üks USA´s kavandatud elamukompleks, mis arenes üsna teises suunas, kui oodati.
http://www.imdb.com/title/tt1788461/
TREILER

Destroyed in a dramatic and highly-publicized implosion, the Pruitt-Igoe public housing complex has become a widespread symbol of failure amongst architects, politicians and policy makers. The Pruitt-Igoe Myth explores the social, economic and legislative issues that led to the decline of conventional public housing in America, and the city center s in which they resided, while tracing the personal and poignant narratives of several of the project's residents. In the post-War years, the American city changed in ways that made it unrecognizable from a generation earlier, privileging some and leaving others in its wake.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Kavas on ka järgi näidata teine film, milleks oleks Napoleon Dynamite. Algus orienteeruvalt 20:45.


Sissepääs tasuta.
FILMIÕHTU: Frank Lloyd Wright: Murder, Myth & Modernism | Postitas: timosaabas | 25/11/2012

29.11 / 20.00 Kreutzwaldi 58a
Facebooki event
Frank Lloyd Wright is an American icon - it's most famous modern architect, and probably it's most prolific - over 400 buildings in a 60-year career. But his most revealing constructions are his houses, revolutionary in their open plan design, and conceived as an expression of Wright's philosophy of a perfect harmony between man and nature: 'organic architecture' as he called it. Wright's houses also embody an ideal for living based on calmness and order, but his own life was characterised by public scandal, financial chaos and personal tragedy.


Sissepääs tasuta.
FILMIÕHTU: Eames: The Architect and the Painter | Postitas: timosaabas | 20/11/2012

 22.11/19.00 Kreutzwaldi 58a  
Facebooki event
The husband-and-wife team of Charles and Ray Eames were America's most influential and important industrial designers. Admired for their creations and fascinating as individuals, they have risen to iconic status in American culture. 'Eames: The Architect & The Painter' draws from a treasure trove of archival material, as well as new interviews with friends, colleague, and experts to capture the personal story of Charles and Ray while placing them firmly in the context of their fascinating times.

TREILER
IMDb

Sissepääs tasuta.
FILMIÕHTU | Postitas: timosaabas | 12/11/2012

Neljapäeval, 15.11. Maastikumajas(Kreutzwaldi 58a) kell 19-00.


Is darkness becoming extinct? When filmmaker Ian Cheney moves from rural Maine to New York City and discovers streets awash in light and skies devoid of stars, he embarks on a journey to America’s brightest and darkest corners, asking astronomers, cancer researchers and ecologists what is lost in the glare of city lights. Blending a humorous, searching narrative with poetic footage of the night sky, The City Dark provides a fascinating introduction to the science of the dark and an exploration of our relationship to the stars.

http://www.imdb.com/title/tt1863406/
Reisijuttude õhtu vol. 2 | Postitas: Joel Villem | 05/11/2012

Reisijuttude õhtu | Postitas: Joel Villem | 24/10/2012

Komponentide- tekstuurikogude koostamise töötuba | Postitas: timosaabas | 21/09/2012

Klassikaline rebastepidu 2012 | Postitas: Kaspar Trallmann | 13/09/2012

Lisainfo avades artikkel!


EMÜSi tutvumispidu rebastega | Postitas: timosaabas | 05/09/2012


Ootame seltsilisi ja teisi huvitatuid tutvuma uute tulevaste maastikuarhitektidega!


esmaspäeval 10.09.2012

Kreutzwaldi 58a  (maastikumaja)

kell 19.00


kaasa võtta midagi söödavat/joodavatkohapeal hea seltskond ning erinevad ettevõtmisedEMÜS randub 3.-5. august suvepäevade puhul Muhumaal | Postitas: Kaspar Trallmann | 11/07/2012


Tuutor tuleb! 3. mai kohtumine | Postitas: timosaabas | 27/04/2012

Tuutor tuleb! 26. aprilli kohtumine | Postitas: timosaabas | 23/04/2012

Tuutor tuleb! 19.aprilli kohtumine | Postitas: timosaabas | 16/04/2012

Kutse filmiõhtule: Contested Streets | Postitas: timosaabas | 16/04/2012


Rattahooaja avamine "Rattad õue!" | Postitas: timosaabas | 09/04/2012
Tuutorid tulevad! | Postitas: timosaabas | 09/04/2012FILMIÕHTU: My Architect: A Son's Journey | Postitas: timosaabas | 16/03/2012

FILMIÕHTU: Aftermath:Population zero | Postitas: timosaabas | 12/03/2012

Neljapäeval kell 19.00 Maastikumajas.
Kõik huvilised on oodatud ka enne filmi kell 17.00 toimuvale aprillikuu koosolekule.


Tallinna Lillefestival 2012 | Postitas: timosaabas | 12/03/2012

EMÜSi selleaastase kavandi autorid on Kristin Kägu, Kaisa Sard ja Elina Kask. Kahest võimalikust teemast("Feng shui aias" ja "Valgus ja värv") valisid tüdrukud teise. Allpool on võimalik tutvuda kavandiga ning aedadega ise Tallinnas, Tornide väljaku pargis 25ndast maist 25nda augustini.

VAATA SUUREMALT GALERII ALT:


FILMIÕHTU: Radiant city | Postitas: timosaabas | 12/02/2012

FILMIÕHTU: The end of suburbia | Postitas: timosaabas | 02/02/2012

Filmiõhtu 02.02 - The Parking Lot Movie | Postitas: argoingver | 31/01/2012


Välistudengina Euroopas: Mari & Martin räägivad Lissabonist | Postitas: Kadi Markna | 29/11/2011

Välistudengina Euroopas: Eleriin ja Paul räägivad Hollandist | Postitas: timosaabas | 13/11/2011Välistudengina Euroopas: Triin ja Anne puhuvad Soome juttu | Postitas: jaana | 07/11/2011

Välistudengina Euroopas: Jaana jutustab Ungarist | Postitas: jaana | 28/10/2011

Välistudengina Euroopas. Kristofer ja Rea räägivad Itaaliast | Postitas: jaana | 23/10/2011

Välistudengina Euroopas. Kristian ja Kadi räägivad Kopenhaagenist | Postitas: Kadi Markna | 08/10/2011


EFLA2011 tudengivõistlus Mind the Gap-Gaps in Urban Life | Postitas: Kaspar Trallmann | 29/09/2011

EMÜSi sportmängud Ristimata Rebastega 2011 | Postitas: Kaspar Trallmann | 12/09/2011

Tervitused kaaskodanikud,
kätte on jõudnud aeg otsida välja igasugused riided, millel vanust vähemalt samapalju kui Sinul ning ülistiilseks supersportlaseks kehastuda.

Õhtu möödub pidurdamatus melus ja mahedate muusikarütmide saatel. Kollaseks tõmbuvate lehtede keskel on see üks mõnus hinge soojendav ettevõtmine.

Tutvumisõhtu | Postitas: Joel Villem | 05/09/2011

EMÜSi suvepäevad 2011 | Postitas: Joel Villem | 08/07/2011

On tulemas traditsioonilised EMÜSi SUVEPÄEVAD koos sauna, lõõgastumise ja WORKSHOPidega, et hoida end ka suvel erialaselt vormis.


The 8th Urban and Landscape Days: INCIDENTAL URBANISM | Postitas: Kaspar Trallmann | 13/04/2011
April 14-15, 2011
Estonian Academy of Arts & Kanuti Guild Hall, Pikk street 20, Tallinn Tactical excursions in Tallinn region April 16-17, 2011

http://www.urbanistika.eu/en
Tuutorid tulevad! | Postitas: Kaspar Trallmann | 06/04/2011
Kallis tudeng! Õige aeg lubada oma koolitöö mulli sisse Sind abistav õlekõrs. Tuutor puhub tekkinud küsimustele värskeid tarkuseterasid ja vaatevinkleid. Sel õppetsüklil on võimalus avatud kõigile maastikuarhitektuuri eriala tudengitele (ka emüs mitteliikmetele).

Toimub kokku 4 kohtumist. Asukohaks EMÜS ruum (Tartus, Ujula 1A).

Üks kohtumine koosneb kahest osast:
I osa (kell 13:00–17:30) – tuutori ja tudengite vaheline koolitööde konsultatsioon. Konsultatsioon toimub vabas vormis;
II osa (kell 18:00-19:00) – tuutor viib sama päeva õhtul läbi projekti/planeeringu ettekande, millega tuutor ise kas autorina või muul moel vahetumalt seotud. Ettekandele järgneb tuutori ja tudengite vaheline teemakohane diskussioon.
Esimene kohtumine toimub 31. märtsil (vana hea traditsiooniline tuutoripäev ju ikka neljapäev). Ülejäänud 3 kohtumist täpsustatakse jooksvalt. Ajad määravad emüs kursuste esindajad, arvestades koolide tunniplaane ja muud olulist. 

I osa jaoks võta kaasa koolitöö(d). Pooleliolev töö võib olla Sul rüperaalis või paberil. Loomulikult kaasa skitseerimisvihik, kalkapaberit ja ohtralt pliiatseid ka! Saad mõnusa aja tegeleda oma koolitööga, kuid parem on, kui mõtled juba eelnevalt kitsaskohtade ja küsimuste/probleemide peale! Siis on rohkem tulemust.

II osa Sinult erilisi ettevalmistusi ei nõua. Tule lihtsalt kohale ja mõtle kaasa :)

11. mai tuutorid on maastikuarhitektid Karin Bachmann ja Mirko Traks.

Tuutorite poolt õhtune ettekanne teemal "TTÜ, IT Kolledži ja Tehnopoli linnakute kuvandilooline konkurss ning Eesti Rahva Muuseumi ümbruse projekteerimine."

Tuutorid soovivad, et juhendamisest huvitatud registreeriks ennast EMÜS kodulehe käesoleva blogiuudise kommentaariumis. Nii saame kohtumisel vähendada tudengi järjekorras passimise ja/või hoopis tuutordamata jätmise ohtu.

Tudengi ja tuutori vahelise kohtumise seansi ajaks 30 min. Registreerida ennast ajaliselt tagant poolt ette poole. Esimene vaba aeg 17.00...17.30. Järgmine vastavalt 16.30...17.00 jne. Aga arvestage, et 15.15...15.30 on (15 min) paus. Tuutorid alustavad kella ühe paiku. Kes ees, see ....maastikuarhitekt! Aga isegi kui selgub, et sel korral Sa vastuvõtule ei saa, siis võib ikka tulla kohale, kuulata mida kursakale räägitakse ning nautida mõnusas õhustikus oma tööga tegelemise võimalust.

Kasutage pakutavaid õlekõrsi!

Käesolev ettevõtmine on EMÜS ja EMAL (Eesti Maastikuarhitektide Liidu) ühine projekt. Tuutori projekti koordineerib Edgar Kaare.
EMÜSi 12. sünna | Postitas: ave | 05/04/2011

EMÜS saab jälle aasta vanemaks ning sellel korral kutsub selts oma liikmeid ja sõpru klassiõhtule.
Iga väike ja tragi külaline on oodatud sünnipäevalast mõne teemakohase luuletuse, tantsukava või üllatava esinemisega rõõmustama. Nagu klassiõhtule minnes kombeks, siis haara kätte krõbistamist ja kihisevat limonaadi.

Sind ootavad hea muusika, lõbusad mängud, viktoriin ja sõbrad.

Kohtumiseni 12. aprillil kell 20.00 Ujula 1A ruumides (5. korrus vasakut kätt viimane uks).Tuutorite projekt alustab 31. märtsil! | Postitas: Kaspar Trallmann | 27/03/2011Algab tuutoriprojekt!

Kallis tudeng! Õige aeg lubada oma koolitöö mulli sisse Sind abistav õlekõrs. Tuutor puhub tekkinud küsimustele värskeid tarkuseterasid ja vaatevinkleid. Sel õppetsüklil on võimalus avatud kõigile maastikuarhitektuuri eriala tudengitele (ka emüs mitteliikmetele).

Toimub kokku 4 kohtumist. Asukohaks EMÜS ruum (Tartus, Ujula 1A).

Üks kohtumine koosneb kahest osast:
I osa (kell 13:00–17:30) – tuutori ja tudengite vaheline koolitööde konsultatsioon. Konsultatsioon toimub vabas vormis;
II osa (kell 18:00-19:00) – tuutor viib sama päeva õhtul läbi projekti/planeeringu ettekande, millega tuutor ise kas autorina või muul moel vahetumalt seotud. Ettekandele järgneb tuutori ja tudengite vaheline teemakohane diskussioon.
Esimene kohtumine toimub 31. märtsil (vana hea traditsiooniline tuutoripäev ju ikka neljapäev). Ülejäänud 3 kohtumist täpsustatakse jooksvalt. Ajad määravad emüs kursuste esindajad, arvestades koolide tunniplaane ja muud olulist. 

I osa jaoks võta kaasa koolitöö(d). Pooleliolev töö võib olla Sul rüperaalis või paberil. Loomulikult kaasa skitseerimisvihik, kalkapaberit ja ohtralt pliiatseid ka! Saad mõnusa aja tegeleda oma koolitööga, kuid parem on, kui mõtled juba eelnevalt kitsaskohtade ja küsimuste/probleemide peale! Siis on rohkem tulemust.

II osa Sinult erilisi ettevalmistusi ei nõua. Tule lihtsalt kohale ja mõtle kaasa :)

Esimene tuutor on maastikuarhitekt Edgar Kaare.
Õhtune ettekanne: Elva Kesk tn kujundusprojekt.

Esimene kohtumine näitas üles piisavat tudengite poolset huvi ja nõnda pakume järgmise(d) õlekõrre(d): 

7. aprilli tuutorid on tublid tegijad Mari Toom ja Liis Moor.
Õhtune põnev ettekanne peetakse maastikuarhitektuuri välispraktikast.
Ettekanne kestab ca 20 min. Seejärel saavad tudengid sel teemal tarvilikku infot juurdegi küsida.

Tuutorid soovivad, et huvilised registreeriks ennast siin samas kommentaariumis. Nii saame kohtumisel vähendada tudengi järjekorras passimise ja/või hoopis tuutordamata jätmise ohtu. Esimene vaba kellaaeg 13.00...13.20! Kes ees, see ....maastikuarhitekt! Nagu näha, arvestame ühe kohtumise seansi pikkuseks kuni ca 20 min. Aga isegi kui selgub, et sel korral Sa vastuvõtule ei saa, siis võib ikka tulla kohale, kuulata mida kursakale räägitakse ning nautida mõnusas õhustikus oma tööga tegelemise võimalust.

Järgmised tuutorid ja kuupäevad selguvad peagi.

Tuutori projekti eestvedaja Edgar Kaare.


Palun anna siin samas kommentaariumis teada, kas oled tulemas. Nõnda teab tuutor eelinfona arvestada, kas ikka tasub üldse tulla. Tuutor hoiab kommentaaridel silma peal ja võib kommenteerida/küsida muudki asjakohast.

Käesolev ettevõtmine on EMÜS ja EMAL (Eesti Maastikuarhitektide Liidu) ühine projekt.Ühine pidu. EMÜS. EMEÜS. KÜS. 10.03.2011 | Postitas: Kaspar Trallmann | 07/03/2011EMÜS teeb talvepäevad! | Postitas: Kaspar Trallmann | 26/02/2011Filmiõhtu 15.02.2011 | Postitas: Kaspar Trallmann | 14/02/2011EMÜSi esindustöö Tallinna Lillefestivalil 2011 | Postitas: ave | 05/02/2011

Mõnda aega tagasi toimus EMÜSis võistlus parima töö leidmiseks Tallinna Lillefestivalile 2011. Valida oli kahe teema vahel - "Rahvusmustrid" ja " Rannaküla aed". Võitjaks osutus teist teemat käsitlev töö "Mere koorem", mille autoriteks on Anne Erik, Kaisa Kangur, Triin Orav ja Juula Saar.

Hoidkem siis pöialt, et töö välja valitaks ja teostatud saaks!


Siin on toodud välja plakatil olev tekst:

MERE KOOREM

 

Meri saatis sõnumi. Pudelipostiga. Lugesin.

 

LOGELDES, ELADES
mööduvad päevad, kuni selgub,
et tuleb võlgu maksta. Vähemalt osa
võlgadest tuleks vahepeal maksta. Ära. Siis võib jälle

mõnda
aega vahtida tähti (neid tundmata),
unenägusid,
mitmesugust kuud,
kuulata mere, mere, mere mühisemist
liikumatut
oma suurtes raamides. (Paul-Eerik Rummo)

 

Sulgesin korgi ja viskasin pudeliposti tagasi lainetesse.

 

Läänemeri on paljude rahvaste meri. Siiani oleme elanud võlgu – võtame, aga tagasi ei anna midagi. Selline isekas elamine on viinud mere taluvuse kriitilise piirini. Võib-olla oleks aeg võlad vahepeal tagasi maksta. Vähemalt osaliselt, et saaks jälle edasi elada.

Rannaküla aed viib mõtte traditsioonilisele väikesele mereäärse talu aiakesele. Koduaiad on ilusad ja inimesi huvitab, milline nende koduümbrus välja näeb. Läänemeri on üks saastunumaid meresid maailmas ning tema olukord muutub üha halvemaks. Võib-olla peaks mõtlema kaugemale, suuremalt, laiendama kodu mõistet, et inimesed saaksid uhkusega Läänemerd oma kodumereks nimetada.

 

Many nations call the Baltic Sea their home sea. The thing they cannot see is the fact how polluted it is. We have got ourselves so deeply into depht without even realising it. Maybe it is time for us to catch up on them. At least in part, so that we could live on. For a while.

Coastal village garden traditionally reminds us a small garden of a seaside house. Home gardens are usually good-looking and people care for their appearance. The Baltic Sea is one of the most polluted seas in the world and its condition is getting worse. Maybe people should think further, wider, expand the borders of home so that they could proudly call the Baltic Sea their home sea.
Jutuõhtu planeerimise teemadel. Osa 2 | Postitas: Kaspar Trallmann | 03/02/2011
Jutuõhtu planeerimise teemadel | Postitas: Kaspar Trallmann | 23/01/2011Eesti Maaülikooli maastikuarhitektuuri eriala esimese aasta magistrandid ootavad kõiki huvilisi kuulama planeerimisteemadel kirjutatud esseede ettekandmisi.
Õhtu eesmärgiks on meelitada inimesi antud teemal kaasa mõtlema ja arvamust avaldama.

Jutuõhtu algab 27. jaanuaril kell 18.00 EMÜSi ruumides (Ujula 1a 5. korrus vasakut kätt).

Tule sinagi kuulama ja jagama mõtteid ühiskondliku ruumi kujundamise protsessist!
Helimaastikud | Postitas: Kaspar Trallmann | 22/01/2011


MoKS esitleb:
helikoosolek:tartu vol10
Carlo Cubero
Kolmapäeval, 26. jaanuaril
18-20
Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (Kuperjanovi 9, Tartu)
 
2011. aasta esimese helikoosoleku külaliseks on Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakonna dotsent Carlo Cubero. Sel aastal juhib Carlo Tallinna Ülikoolis kursust nimega 'Helimaastikud: taju ja kavandamine'. Ühtlasi juhib ta Helimaastike Uuringute Gruppi, mis valmistab ette töid Maailmafilmi festivali ning Tallinn 2011 - Euroopa Kultuuripealinn programmi kuuluva projekti Tuned City Tallinn jaoks. Helikoosolekul osalevad ka Helimaastike Uuringute Grupi liikmed ning juttu tuleb teemadest, küsimustest, paradoksidest ja võimalikest lahendustest, mis tekivad antropoloogia ja helidemaailma kohtumisel. Lisaks tutvustab Carlo oma plaane ja eesmärke eelseisva ülikoolikursuse raames, mida ta kirjeldab kui:
EMÜS kuulutab välja võistluse Tallinna lillefestivali 2011 jaoks! | Postitas: Kaspar Trallmann | 01/01/2011

Osaleda võivad kõik kellel vähegi tahtmist on, nii grupis kui ka omapead. Palume end registreerida saates grupiliikmete nimed aadressile juhatus@emys.ee hiljemalt 16. jaanuariks.
Vastavalt sellele saab aega planeerida.

Kavandite tutvustamine ja võidutöö valimine toimub 18. jaanuar kell 19.00 aadressil Ujula 1A. Kõik tööd pannakse tutvumiseks üles ka Seltsi koduleheküljele http://emys.ee/.

Tallinna linn korraldab kolmanda rahvusvahelise lillefestivali Tornide väljaku pargis 
27. maist 27. augustini 2011. Tallinna lillefestivalil 2011 kujundatavate aedade teemad on

"Rannaküla aed" 
„Rahvusmustrid"


Kavandi nõuded ja muu vajaliku info leiate Tallinna lillefestivali koduleheküljelt "Õigusaktide ja dokumentide" alt http://lillefestival.tallinn.ee/

Vastavalt 2011 aasta festivali tehnilistes  tingimustes toodule  on meile määratud kavandi esitamiseks plats number 27.

Festivaliala plaani leiate järgmiselt lingilt http://emys.ee/selts lillefestivali materjalide alt.
Aastavahetus Kabarees | Postitas: Kaspar Trallmann | 28/12/2010Eesti Maaülikooli I. kursuse projektide esitlus 17. detsembril | Postitas: Kaspar Trallmann | 15/12/2010

Kutsume 1. aasta maastikuarhitektide kursuseprojektide kaitsmisele
sellel reedel, 17. detsembril alates kella 16.00-st lokaali Nott (Vallikraavi tänaval).

Üliõpilased töötasid läbi raamatu Urban Design (Wall ja Waterman, 2010), mis selgitab linna tekkimisel, täienemisel ja toimimisel olulisi nähtusi ja protsesse.
Iga grupi ülesandeks oli ühe Tartust valitud situatsiooni abil üht raamatus käsitletud teemat lähemalt uurida, ruumiolukorda selle teema valguses kritiseerida, võimalusel leida probleem ning teha ettepanekuid selle lahendamiseks või sellele tähelepanu pööramiseks.

Ette on valmistatud tutvustavad plakatid, ettekandimisele tuleb 10 esitlust makettide, filmiklippide, fotoseeriate ja muude meediumide vahendusel.

Kogu paketi kuulamiseks varuda paar tundi.

Kursust juhendasid Anna-Liisa Unt ja Robert Kähr.

EMÜSi Jõulupiduuuuuu 2010! | Postitas: Kaspar Trallmann | 05/12/2010Digitaallaua kasutamise tutvustus | Postitas: Joel Villem | 29/11/2010ÕU kolmanda numbri esitlus sel reedel | Postitas: Joel Villem | 25/11/2010Neljapäev on filmiöö [25.11.2010] | Postitas: Kaspar Trallmann | 22/11/2010EMÜSi hooaja avapidu | Postitas: ave | 08/11/2010EMÜS filmiõhtu | Postitas: Joel Villem | 30/10/2010

Seekord näitab Margus siis kaks filmi järjest.


Stencilite töötuba 2 EMÜSis‏ | Postitas: Kaspar Trallmann | 28/10/2010Avatakse näitus kauaaegsest Tartu arhitektist Raul-Levroit Kivist | Postitas: Kaspar Trallmann | 28/10/2010Stenclite töötuba | Postitas: Kaspar Trallmann | 22/10/2010EMÜS filmiõhtu | Postitas: Joel Villem | 13/10/2010
Rebastepidu 2010 | Postitas: Kadi Markna | 28/09/2010

V disainifestival Disainiöö 23.-26.septembril 2010 | Postitas: Kaspar Trallmann | 22/09/2010


EMÜSi pidulik vastuvõtt | Postitas: mari rohtla | 18/09/2010

taaskord

uus sügis, uus kooliaasta, uus ruum ja uued näod
ART IST KUKU NU UT 08.09.-02.10, 2010 | Postitas: Kadi Markna | 07/09/2010

ART IST KUKU NU UT on uus rahvusvahelise kaasaegse kunsti festival
Eestis Tartu linnas, mis kannab ülesannet sünkroniseerida kohalik
kunstiskeene rahvusvahelises kunstimaailmas toimuvaga.
"VII URBANISTIKA JA LINNAMAASTIKE PÄEVADE" II OSA JÄTKAB ARUTLUSI SOTSIAALSEST TÄNAVAST. | Postitas: Kadi Markna | 07/09/2010

Kolmapäeval, 22. septembril algavad VII Urbanistika ja linnamaastike päevade II osa. Konverentsi arutelud ja loengud koonduvad pealkirja alla „Sotsiaalne tänav“.
EMÜS tantsutrenn alustab | Postitas: Kadi Markna | 27/08/2010

Nonii poisid ja tüdrukud.
Eelkõige vist siis tüdrukud ja poisid :P
On algamas sügis ning keha vajab jõulisemat liigutamist.
Hea võimalus selleks olekski alates 13. septembrist alustav EMÜSi tantsutrenn!
URBANISTID LÄHEVAD METSA | Postitas: Kadi Markna | 02/08/2010

13.-14. augustil toimuvad urbanistide suvepäevad, mida korraldavad Linnalabor koos
Maastikuarhitektuuri Galerii, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Ülikooliga. Üritus on
mõeldud linnaruumi ja -arenguga tegelevate praktikute, uurijate, aktivistide ja kunstnike
poollõõgastavaks-pooltöiseks kohtumiseks, eesmärgiga parandada Eesti urbanistika seisu.

Rohkem infot ja registreerumine aadressil www.linnakeskus.ee
(registreerudes enne 4. augustit soodsam osalustasu!).
BERLIIN - TARTU; TTÜ magistrantide õppereisi järelkaja näitus | Postitas: Kadi Markna | 08/07/2010

(
EMÜS suvepäevad 2010 | Postitas: Joel Villem | 05/07/2010Näitus bakalaureusetöödest Tartu vaksalis | Postitas: Joel Villem | 17/06/2010

Väliruumi ajakirja ÕU teine number | Postitas: Kadi Markna | 05/06/2010

... on juba mõnda aega poelettidel olemas! Läbivaks teemaks on "Piirid".

      
EMÜS sportmängud 2010 | Postitas: Joel Villem | 26/05/2010

Muljeõhtu | Postitas: Kadi Markna | 22/05/2010

EMÜS otsib uut kodu | Postitas: Joel Villem | 04/05/2010Kolmapäevane aruteluõhtu | Postitas: Kadi Markna | 20/04/2010

Vali 5 teksti postkaartidele! | Postitas: Joel Villem | 13/04/2010

Eelmisel esmaspäeval tõi Terje koostöös Loesje Eestiga EMÜS-sse loova kirjutamise õpitoa.
Sellest koorusid välja 17 erinevat plakatit, mis kõik lähevad linnaruumi ilmestama ;)
Nüüd aga oleks vaja nendest välja valida 5 lemmikut, mis leiavad lisaks plakatitele kajastamist ka postkaartidel.
Seega kõik kiiresti variantidega tutvuma ning hääletama.
Aega hääletada on kuni esmaspäeval(19.04) kella 18.00-ni.
Plakatidega saad tutvuda siin -> http://emys.ee/galerii/tekstid-postkaartidele
Oma lemmikutele anna aga hääl siin -> http://doodle.com/3uyd2srunsdsezze
Hääletamine algab NÜÜD!
EMÜSi meened | Postitas: Kadi Markna | 25/03/2010"Sibul potis" | Postitas: Jaana Ahlberg | 24/03/2010

Aprillikuud (Maastikuarhitektuuri kuu) avatakse "Sibul potis" kingitusega väliruumile. 


Filmiõhtu 24.03 | Postitas: margus.lillak | 23/03/2010

 
Reisijuttude õhtu vol.2 | Postitas: Joel Villem | 12/03/2010EMÜSi TALVEPÄEVAD 12-14 märts | Postitas: mari rohtla | 09/03/2010
Filmiõhtu 10.03 | Postitas: margus.lillak | 09/03/2010

 
FIlmiõhtu 17.02 | Postitas: margus.lillak | 15/02/2010

 
Seltside ühine pidu | Postitas: Joel Villem | 09/02/2010Tartu Postimehes: Kolledž ja Maaülikool lõpetasid dubleerimise | Postitas: Kadi Markna | 08/02/2010

Loe edasi ja avalda arvamust...
Veel mõned uudised Eestist... | Postitas: Kadi Markna | 06/02/2010


Seltside ühine pidu 18. veebruaril | Postitas: Joel Villem | 22/01/2010

Kuu aja pärast on toimumas sarnaselt eelmise aasta rajule Nääripeole, EMÜSi, KÜSi ja EMEÜSi ühine seltsipidu. Kuna aga selleks aastaks on näärid juba läbi on esmalt sooviks seltsiliste ühise ajuragistamise tulemusena peole teema välja mõelda.
Pakkuge siinsamas blogis kommenteerides oma variant välja. Aega on ca. nädal.
Ahjaa, pidu toimub esialgsete plaanide kohaselt Pärmivabrikus.
Noite Brasileira | Postitas: Kadi Markna | 19/01/2010

Valgustite valmistamise õpituba | Postitas: Joel Villem | 18/01/2010

Presspärm teatab:


Et pimedal ajal tegevused unarusse ei jääks, tule ja loo valgust! 

22.jaanuaril kell 16.00 toimub Tartu Kultuuritehases VALGUSTITE VALMISTAMISE õpituba.
Kel kodus ripakil vanu juhtmeid, sokleid, lampe või muud träni, mis sobiks lambivarjuks kokku munserdada, võtku need kaasa. Kohapeal ootab teid Siim ka mitmesuguse kola, tööriistade ja nippidega.

Õpituba avatud kuni 20.00.

Õpituba on tasuta! Teed saab viieka eest.
Aitäh Tartu Kultuurkapitalile, TÜÜEle ja Eesti Kultuurkapitalile.

Sissepääs Pikk 60, tänava poolt. (EMÜS ruumides)

Info: kadi@kultuuritehas.ee

ELASA Minimeeting 2010 (Edinburgh) | Postitas: Kadi Markna | 12/01/2010


Kolmapäev-neljapäev-reede | Postitas: Kadi Markna | 11/01/2010


Eelmise aasta EMÜSi tiimi ehitatud tuleskulptuurid
EMÜS Jõulujämm | Postitas: Joel Villem | 15/12/2009Reisijuttude õhtu | Postitas: Joel Villem | 04/12/2009Padjaklubi | Postitas: Joel Villem | 01/12/2009
Planeering EMÜ kampusesse | Postitas: Kadi Markna | 25/11/2009

EMÜSile kirjutati KÜSist ning paluti koostööd ja arvamust antud planeeringu kohta.
Kadripidu | Postitas: Jaana Ahlberg | 22/11/2009

 
Tartu Maratoni mälestusmärgi ideevõistluse järelkaja | Postitas: Edgar Kaare | 22/11/2009


Tartu Maratoni mälestusmärgi ideevõistlus | Postitas: Edgar Kaare | 17/11/2009

Valminud on Tartu Maratoni mälestusmärgi ideevõistluse kavandid
Vene õhtu uutes ruumides (pikk 58) | Postitas: Kadi Markna | 16/11/2009

Sel laupäeval uutes ruumides... | Postitas: Kadi Markna | 28/10/2009


Uus EMÜSi juhatus, 2009/2010 | Postitas: Kadi Markna | 17/10/2009

Teadmiseks neile, kes ei käinud EMÜSi Üldkoosolekul.
Rebastepidu! | Postitas: Kaisa Thomson | 22/09/2009


Juba homme autovaba päev... loe edasi, mis EMÜSlased teevad! | Postitas: Kadi Markna | 21/09/2009

25.-27. september. Disainifestival läheneb... | Postitas: Kadi Markna | 15/09/2009

EMÜS'i tutvumisõhtu | Postitas: Kaisa Thomson | 01/09/2009
EMÜSi rannapidu ehk suvepäevad Pedaspeal | Postitas: Kadi Markna | 20/07/2009

Kohtumine ENALiga ja Laulupidu | Postitas: Kadi Markna | 06/07/2009
4. juunil tähtsad mehed ja naised Tartus | Postitas: Kadi Markna | 01/06/2009

4.-5. juunil külastab Eestit IFLA (International Federation of Landscape Architects) president ja EFLA (European Foundation of Landscape Architecture) president. Lisaks tuleb visiidile Lincolni Ülikooli maastikuarhitektuuri õppekava koordinaator Uus-Meremaalt ning Läti Maastikuarhitektide Liidu esindaja. Ürituse korraldajaks on TTÜ Tartu Kolled˛ koostöös Eesti Maastikuarhitektide Liiduga.
Arhitektuuri välkloengul räägitakse kehast | Postitas: Henn Runnel | 26/05/2009

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub välkloengule!

Hooaja kolmas ja ühtlasi viimane välkloeng teemal „Arhitektuur ümber keha“ toimub sel neljapäeval, 28. mail, kell 18:00 Von Krahli teatri suures saalis. 

Järgmised välkloengud toimuvad: 27. augustil, 24. septembril, 22. oktoobril ja 19. novembril. 

Seekord esinevad:

 • geograaf Rein Ahas
 • moekunstnik Reet Aus
 • zooloog Aleksei Turovski
 • psühholoog Mati Heidmets
 • lavastaja Tiit Ojasoo
 • tantsukunstnik Katrin Essenson

Osalemine on tasuta. Loengute moderaator on arhitekt Margit Mutso.

„Surub

ringleb

koondub

ümber mu keha-

see on arhitektuur,

mis teha…“


Margit Mutso
Konkurss tudengitele | Postitas: Kadi Markna | 23/05/2009
Trammi ja Bussi kohtumine | Postitas: Edgar Kaare | 14/05/2009


Initsiatiiv - Eesti tuutorid maastikuarhitektuuri tudengitele 2009 | Postitas: Kadi Markna | 11/05/2009


Ajakiri ÕU | Postitas: Kadi Markna | 03/05/2009

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub taas välkloengule | Postitas: Henn Runnel | 29/04/2009

Hooaja teine välkloeng teemal „Riigi arhitektuuriruum“ toimub 30. aprillil kell 18:00 Von Krahli teatri suures saalis.

Esinevad Lahemaa elanik Heldur Meerits, arhitekt Oliver Alver, muhulane Kadri Tüür, nimeuurija Peeter Päll, küberneetik ja arhitektuuriajaloohuviline Valdo Praust ja Riigi Kinnisvara AS arendusosakonna juhataja Hannes Kuhlbach.

Osalemine on tasuta. Moderaator on arhitekt Mattias Agabus.

"Arhitektuurist rääkides mõtlevad paljud majadest ja rajatistest, kuid arhitektuur algab linnaruumist, kaunist koduteest ning tänavast. See linnaruum ei ole tükike murumätast hoone sissepääsu ees, vaid on terve linnaosa, alevik või vald oma looduskeskkonna ja linnakeskkonnaga.

Linnaosal ja vallal on oma identiteet, linlikud traditsioonid ning koha vaim, mis moodustavad arhitektuurile veidi erinevad kontekstid ja loovad riigi arhitektuuriruumi." Mattias Agabus.

>> finaal >> välieluruumi ajakirja ÕU esitlus neljapäeval | Postitas: annaliisale | 28/04/2009

 

teistmoodi tegelikkus | Postitas: annaliisale | 28/04/2009

Maastikuarhitektuuri kuu: KAS SEKKUDA VÕI MITTE? Reedel | Postitas: Kadi Markna | 21/04/2009


aga reedel, 17. aprillil tallinnas: | Postitas: annaliisale | 14/04/2009

juubel! 10! | Postitas: annaliisale | 05/04/2009


Sportmängud | Postitas: Kadi Markna | 05/04/2009


EMÜS Flashback | Postitas: Kadi Markna | 05/04/2009

Täna algas... | Postitas: Henn Runnel | 01/04/2009

 .. rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu!

Avapauguna lasti täna hommikul Viru keskuse juures vette 200 rohelist paati. Ehitatud raamistikku surutud linnamaastiku vaba tahet iseloomustavad muuhulgas poriloigud. Mikroveekogud asfaldil on osa väliruumist, mis lõhub staatilist linnaruumi ja lõikab sinna sisse kaootilisi nüansse. Maastiku ja tema loogika vastu ei saa. Kas peakski?

Mis on maastikuarhitektuur?
Mis loom see maastikuarhitekt on?
Kas maastikku üleüldse on vaja kujundada?

Need ja teised küsimused saavad vastuse aprillikuu jooksul.

Vaadake, mis meil plaanis on: http://www.maastikuarhitekt.ee/?nodeid=84&lang=et

Lisainfo: Merle Karro-Kalberg. Tel: 5096562. Eesti Maastikuarhitektide Liit

Sirbis ruumilisest planeerimisest | Postitas: Henn Runnel | 31/03/2009

27.03 ilmunud Sirbis on muuhulgas kolm artiklit ruumilise planeerimise teemadel:

Mart Hiob: "Planeerimine ja planeerimatus"

"Tulemuseks on olukord, kus planeerimisspetsialistid, kes peaksid suutma lisaks hetkeprobleemidele näha ka tuleviku väljakutseid, on sunnitud olema ise töö käigus õpipoisi rollis."

Ike Volkov: Planeerimine

"Luban, et teen arhitektide liidu esimehena kõik endast oleneva mõttetuste likvideerimiseks. Lihtsa ja selge asjaajamise taastamiseks. Lihtsate, üheselt mõistetavate reeglite kehtestamiseks."

Kalle Komissarov: Planeerimist tuleb õppida ja õpetada!

"Nüüd, mil raha on maailmas otsa saanud, hakatakse planeerijate masstootmiseks loodud kursustel aru saama, et tuleb kuidagi ühiskonnaga suhestuma hakata"

Välkloengud jätkuvad - "Arhitektuur mõjub" | Postitas: Henn Runnel | 30/03/2009

Eesti Arhitektuurikeskus kutsub arhitektuuriteemaliste välkloengute sarjale!

Hooaja esimene välkloeng teemal „Arhitektuur mõjub“ toimub 2. aprillil kell 18:00 Von Krahli teatri saalis.

Esinevad:

 • erusõjaväelane Johannes Kert
 • preester Aivar Sarapik
 • helilooja Märt-Matis Lill
 • insener Tõnu Peipman
 • arhitekt Andrus Kõresaar

Sarja moderaatorid on arhitektid Margit Mutso ja Mattias Agabus. Osalemine on tasuta.

EKA galeriis installatsioon „Uksed“/„Dveri“/„Doors“ | Postitas: Henn Runnel | 30/03/2009

Reedel, 3. aprillil kell 19.00 avatakse kolmas Eesti Kunstiakadeemia 95. sünnipäevale pühendatud näitus – linnade uurimisega tegelev ühendus Linnalabor ehitab EKA galeriisse massiivse kohaspetsiifilise installatsiooni „Uksed“/„Dveri“/„Doors“.*

Autorid kirjeldavad valmivat installatsiooni järgmiselt: „Näituse objekt on kogu galeriid täitev, ustest ning neid toestavast raketisest koosnev labürintjas struktuur. Installatsiooni põhiplaan on rajatud ruudustikule. Labürinti läbivad inimesed saavad uksi avades või sulgedes keerdkäigu loogikat osaliselt muuta.

maastikuarhitektuuri kuu kava | Postitas: annaliisale | 27/03/2009

kava võib lähiajal detailides muutuda/täpsustuda. vajuta Loe edasi- nuppu
Müürilille täika kutsub | Postitas: Henn Runnel | 27/03/2009

Sel laupäeval 28. märts kell 12.00-16.00
Tartus Genialistide klubis Lai tänav 37 taga (sissepääs hoovist)

Tuntud headuses kvaliteetvanakraami laat avab taas uksed!

Müügiks läheb vana, aga väärtuslik kaup: riided, raamatud, plaadid, kassetid ja muu taoline. Idee ei ole mitte ainult asjade ost-müük, vaid et ka niisma oleks mõnus olla, juttu ajada ja ringi vaadata.

Eriliseks teeb seekordse täika Tartu näitlejate Piret Simsoni, Maarja Jakobsoni, Katrin Pärna ja Kristel Leesmendi mahukas lett, kus kaubeldakse nii teise ringi riiete kui ka unikaalsete, spetsiaalselt näitlejaile disainitud rõivastega. Näitlejate missioon lisaks second-hand kaubanduse propageerimisele on aidata kulukaid ümberehitusi teinud Genklubil jalad alla saada, kellele läheb kogu nende tulu. Nagu kombeks, mängib täikal mahe laadamuusika ja avatud on klubi Plaadikohvik.

Päeva lõpetab teemakohane järelpidu Second-hand Disko, kus plaate mängivad DJ-d Estrada, Gregor Taul, Huns, Kaisa Eiche jt.
 
VI Urban and Landscape Days in Tallinn, April 23-25 | Postitas: Henn Runnel | 27/03/2009

"TIMEWIDE: Thinking the city in deep scale"
Kanuti Guild Hall, Pikk street 20, Tallinn

April 23-25, 2009

Meisterdamine 2. aprillil ja kirbuturg... | Postitas: Kadi Markna | 25/03/2009

EMÜS meened | Postitas: Kristian Nigul | 22/03/2009


Palju õnne sünnipäevalastele! | Postitas: Kadi Markna | 02/03/2009


Populaarne TalveAkadeemia otseülekandena veebis | Postitas: Kadi Markna | 25/02/2009

Sel nädalavahetusel, 27. veebruar kuni 1. märts Nelijärve Puhkekeskuses toimuvast üliõpilaste teaduskonverentsist TalveAkadeemia on võimalik osa saada ka neil, kes kohale tulla ei saa. Nimelt toimub esmakordselt läbi kõigi kolme konverentsipäeva Nelijärvelt veebi vahendusel otseülekanne Eesti Maaülikooli veebi avalehel: www.emu.ee või mss://video.eenet.ee/live .
Tartu pöög | Postitas: Henn Runnel | 23/02/2009

24. veebruaril toimub Tartus kohaspetsiifiline ekskursioon "Inimlik pöög", mida viivad läbi Erkki Luuk ja Tanel Rander (vt nn chaneldior).

Ekskursioon kulgeb salajastel Tartu siseradadel ja viib osalejad üle ja läbi suurte ja väikeste narratiivide, põhjasetete, liivaseljandike, jõedeltade ja -struktuuride, liikudes justkui ühe ja sama jõuallika või staatilise punkti ümber. Siin-seal kohtab ootamatuid karaktereid.

Ekskursioon kuulub kontseptuaalsesse Tammeöö sarja, mis tegeleb obsessiivse ja psühhootilise fenomenoloogiaga. Kogunemine kell 15.00 Miina Härma Gümnaasiumi ees.

 
EMÜS Talvepäevad | Postitas: Kadi Markna | 18/02/2009


19.veebruaril kell 19:19 EMÜS RUUMIDES | Postitas: Piia Ots | 13/02/2009
Brainstorm juba sel neljapäeval! | Postitas: Kristian Nigul | 10/02/2009


OH! [ÕU] | Postitas: Henn Runnel | 05/02/2009


Kus on augud meie juustus?!


Kui vaadata Tallinna igapäevast avalikku linnaruumi juustuna, siis kesklinna hoovid on selles justkui juustuaugud―neid nagu tegelikult ei olekski, kui poleks seda, mis on nende ümber. Auk on ju see koht juustus, kus juustu ei ole. Juustutus. Tühjus. Juustuaugud vist juustu hinna sisse ei kuulu? Neid ei saa ju süüa. Ometi ei oleks Šveitsi juust ilma aukudeta enam Šveitsi juust. Augud on oluline osa juustust―juustutus on oluline osa juustust.

Kus on augud meie juustus? Eesti Kunstiakadeemia linnamaastike magistrandid uurisid üht seesugust märkamatut auku Tallinna linnamassiivis ning mõtisklesid Kaubamaja ja Estonia teatri vahel asuva sisehoovi oleviku ja tuleviku üle. Austria maastikuarhitekti Reinhard Michelleri ja linnamaastike õppekava koordinaatori Katrin Koovi juhendusel arendatud mõtted on välja pandud Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu fuajees. Linnarahvast oodatakse oma tavaliselt trajektoorilt sammukest kõrvale astuma esmaspäeval, 9. veebruaril kell 18:00.

---

Näitusel osalevad Erik Kõivistik, Galina Holeneva, Heidi Viilop, Helis Heiter, Henn Runnel, Kadri Klementi, Merle Karro-Kalberg, Priit Hamer, Urmas Paul. Näitus on avatud 27. veebruarini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Talveakadeemia 2009 | Postitas: Henn Runnel | 04/02/2009

 
Kutse "Luige" avamisele | Postitas: Henn Runnel | 26/01/2009

Teisipäeval, 27. jaanuaril kell 18.30 avatakse Arhitektuuri- ja disainigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn) Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite varjualuse näitus „Luik“.

Näitus on ülevaade 2008. aasta augustis toimunud EKA I kursuse arhitektuuritudengite ehituspraktikast, mis kestis üheksa päeva ning mille jooksul ehitati varjualune.

Nääripidu | Postitas: Kadi Markna | 15/01/2009


klõps loe edasi | Postitas: annaliisale | 14/01/2009


Valgusmatk 14.01 | Postitas: Henn Runnel | 09/01/2009

EKA õppejõud Katrin Koov kutsub huvilisi järjekordsele linnamatkale, seekord 14. jaanuaril, Taliharjapäeval. Kõndimine on antropomeetriline eksperiment ning toimub Valgusfestivali raames. "Kui pikk on Taliharjapäev?"
emys.ee täieneb | Postitas: Henn Runnel | 08/01/2009

Kauaoodatud galerii-moodul on saabunud EMÜSi veebi! Täna on seal üleva Stencili-õhtu pildikogu ning album EMÜS-i viimase aja plakatitega, kuid need ootavad tubli täiendust. Surematu kuulsus ootab kõiki pildistajaid ning möödunud üritusi mäletatakse veel kaua, kui need on üleval EMÜSi galeriides. Kellel on häid pilte viimase paari semestri üritustest, laske aga tulla. 
Jõulupidu | Postitas: Kaisa Thomson | 14/12/2008


Puhastustalgud | Postitas: Kristian Nigul | 14/12/2008


Rotermanni tööde ühisõhtu maastikuarhitektuuri stuudios | Postitas: Edgar Kaare | 05/12/2008


läks nüüd. | Postitas: annaliisale | 02/12/2008

l6iked. | Postitas: annaliisale | 10/11/2008

Seminaride sari „AVALIKU RUUMI IDENTITEET” | Postitas: Piia Ots | 10/11/2008

 kolmapäeval, 12. november 2008.a kell 10.00 – 14.00, TTÜ peahoone auditooriumis I-202 
20.11.08 stencileid MEISTERDAMA! | Postitas: Liis Pihl | 04/11/2008

hei,

 

Järg etsi-sketsile toimub stencili tegemise vormis:

 

Mis on stencil? - vaata: www.stencils.ch

 

kus? - PUIESTEE  80A TTü Tartu Kolledži Maastikuarhitektuuri stuudios.(kolmandal korrusel)

 

Rivo Mehilane räägib stentcili olemusest, mõttest ja õpetab, kuidas seda teha!

Tähelepanu! SOTSPOP pidu. | Postitas: Edgar Kaare | 03/11/2008

Erialaseltside Suur pidu!
Videod: Disainiöö ja ÖÖ_ÕU | Postitas: Henn Runnel | 13/10/2008

Videoklipid ÖÖ_ÕUEst septembri lõpus Tallinnas.SIRP: Disainiööl püüti Tallinna kodustada | Postitas: Henn Runnel | 13/10/2008

Niiviisi kirjutas Karin Bachmann 10.10.2008 Sirbis - vt. originaali.

***

Linn ei ole projekt, vaid protsess ja kõik, mis sellega või selles juhtub, on mingil viisil eelnenuga loogiliselt seotud. Närviline infosajand, kus igaüks püüab kõiges osaleda, et mitte millestki ilma jääda ja kõigega kursis olles oma tagalat kaitsta, seab ka avalikule ruumile hoopis teised tingimused. Klassikaliste monumentide, pühasammaste ja ära-puutu-klaasvigurite aeg on läbi. Tark oleks seda tunnistada, mitte järjekordse kõveraks istutud plekktahvli juures vanatühja appi hüüda.


Tule neljapäeval skitseerima ja musitseerima! | Postitas: Kadi Markna | 12/10/2008

Sel neljapäeval, 16. oktoobril:
EMÜSi juhatus 2008/2009 | Postitas: Piia Ots | 08/10/2008

Kes üldkoosolekul ei käinud ja ei tea ..
Blogis teistest blogidest | Postitas: martin McLean | 07/10/2008

Mainin paari blogi, mis võiksid inimestes huvi äratada.
Rotermanni Soolalao urbanistliku pargi ideekonkurss | Postitas: Edgar Kaare | 03/10/2008

Tähelepanu noored maastikuarhitektid! Eesti Arhitektuurimuuseum kuulutab välja ideekonkursi urbanistliku pargi kavandamiseks Ahtri 2 kinnistule Tallinnas, soolalao esisele hoonestamata
alale.
emüsi uue logo konkursitööd | Postitas: annaliisale | 01/10/2008

Logod esialgu tutvumiseks. Hääletamine toimub neljapäevasel üldkoosolekul, kus iga versioon saab numbri. Logod, kus samal versioonil on varieeritud värve, suurust või positiivi-negatiivi, jäävad ühe numbri alla. esitatud kavandid ei jää lõplikuks, st võitja valimine ei kinnita logo kohe ametlikuks, vaid selle kallal tehakse veel tööd (nt märgi ja pika kirja kombineerimine, täis- ja lihtsustatud variant, värviline ja mustvalge versioon vms).
pildid on siin natuke pikslikarvased, originaalsuurus on kobedam.
Neljapäeval, 2. oktoobril toimub EMÜSi ÜLDKOOSOLEK! | Postitas: Piia Ots | 29/09/2008

Algus: 19.00
Koht: Akadeemia 4, Tartu
Kohalviibimine seltsiliikmetele KOHUSTUSLIK  (kui tõesti pole võimalik tulla, palume volitada oma hääl kirjalikult! Ära märkida enda nimi, isikukood ning see kellele ja mis puhul hääle delegeerid.)
Selleks, et üldkoosolek oleks otsustusvõimeline peab kohal olema 1/5 seltsiliikmetest!
Arhitektuur on maa ja ilm - 6. välkloeng neljapäeval, 2.10 | Postitas: Henn Runnel | 29/09/2008

Kes töö- või kooliasjade tõttu neljapäeval (2.10) Tallinnas viibib ja kuidagi EMÜS-i koosolekule ei jõua, võib Von Krahlis nautida huvitavaid ettekandeid.
REBASTEPIDU 26.09.2008 | Postitas: Piia Ots | 21/09/2008

NB! Reedel toimub Rebastepidu. Vaata Plakatit siit!
Autovaba päev Tartus | Postitas: Henn Runnel | 18/09/2008

Eesti Rohelise Liikumise, Ühenduse Jalgrattalinn Tartu, Hugo Treffneri Gümnaasiumi Roheliste Töögruppi ja Tartu Üliõpilaste Looduskaitseringi juhendamisel toimub autovabal päeval, 22.septembril kell 6 õhtul Tartu raekoja platsil Jalgrattaparaad. Osalema ootame kõiki, kes arvavad, et Tartu peaks olema ratturitele sõbralikum, ohutum, mugavam, funktsionaalsem ja tervislikum linn. Tule koos jalgratta ja sõpradega ning hääleta Jalgrattalinn Tartu poolt!
õhtu nr.1 | Postitas: annaliisale | 02/09/2008

Neljapäeval, 4. septembril toimub esimene seltsiõhtu koos mõlema kooli esimese kursusega (emü+ttü). kohtume 19.00. seltsi tegevuse tutvustus, nimede õppimine, jutt.
Arhitektuuriaasta välkloeng nr 5 | Postitas: Henn Runnel | 26/08/2008

Allikas: www.arhliit.ee

Neljapäeval, 28. augustil kell 18.00 toimub Von Krahli Teatri suures saalis Arhitektuuriaasta Välkloengute sarja viies loeng.

28. augustil esinevad teemal "Arhitektuur on sport" arhitekt Veronika Valk, endine maailma tippkahevõistleja Allar Levandi, luuletaja ja tõlkija Kristiina Ehin, arhitekt Dmitri Bruns ja ajakirjanik Priit Hõbemägi. Üritust modereerib  Ülar Mark Eesti Arhitektide Liidust. Loengutejärgset pooltundi rikastab veinide degusteerimisega  Plaadipunkt, keda esindab Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni asepresident  Rein Kasela. Sissepääs on tasuta.
Pargikonverents 1-5. oktoobril 2008. a. | Postitas: Edgar Kaare | 26/08/2008

21. sajandi park Ida-Euroopas - varemetest taassünnini.
Kultuuritehase festival 2008 | Postitas: Henn Runnel | 20/08/2008

Polümeri pressiteade: "22. augustil avab Polymer oma uksed, aknad ning katusepealsed ning kutsub huvilisi Kultuuritehase Festivalile. 22.-31. augustil saab Polymeris nautida mitmepalgelisi kultuurisündmusi. Tänavune Kultuuritehase Festival keskendub noorte kultuurile, interdistsiplinaarsusele ning linnaruumi ja keskkonna teadlikkusele."
AVAMAA – MoKSi rahvusvaheline kunsti- ja ideedesümpoosion | Postitas: Henn Runnel | 26/07/2008

Sümpoosioni raames toimub nädala jooksul viis erinevat töötuba, millest „silotorni juhtum” on suunatud arhitektuuriüliõpilastele. Töötoa otsene eesmärk on otsida dialoogis kohaliku kogukonnaga uusi rakendusi endisele silotornile, töötoa laiem eesmärk on arutleda laiemalt avaliku ruumi ja maa-arhitektuuri tuleviku ja võimaluste üle.

EMÜS-i suvepäevad | Postitas: Henn Runnel | 08/07/2008

Suveakadeemia 2008 | Postitas: Piia Ots | 11/06/2008

Sa pole käinud Matsalus?
Ajutised aiad 2008 | Postitas: Henn Runnel | 11/06/2008

Võibolla mäletate veel või olete kuulnud, et 2005. aastal korraldasid emüslased Aljona Galazani juhtimisel Tartus rahvusvahelise töötoa Ajutised Aiad, millest Emajõe ja Anne kanali vahelisel alal siiamaani punased laternapostid alles. (Tolle ürituse veebilehele saad siit.) Sama sarja üritus toimub paariaastase vaheaja tagant jälle, seekord idee sündimise paigas, Saksamaal. Ürituse konkursipoolest pääses edasi ka 4-liikmeline meeskond Eestist, kellest kolm inimest on emüslased.

 

 

TTÜ annab teada | Postitas: Piia Ots | 10/06/2008

Sel aastal on TTÜ-l 8 uut RE maastikuarhitektuuri magistriõppekohta
Maastikualaste magistritööde kaitsmised Maaülikoolis 10. juunil | Postitas: Henn Runnel | 09/06/2008

10.juunil 2008.a. kl 9-15 kaitsevad magistritöid Kreutzwaldi 5 ruumis 2B19 EMÜ
põllumajandus-ja keskkonnainstituudi magistrandid Sirle Salmistu, Karl Hansson, Maarja Semm, Kristi Kivimaa

Milliseid marh. lehti soovitad? | Postitas: Henn Runnel | 07/06/2008

Sul on veebis oma blog, fotoleht vms? Tead mõne emüslase veebilehe aadressi? Tead mingit ägedat maastikuarhitektuuri või arhitektuuri alast blogi? Tule, pane kommentaaridesse kirja..

 

Alustuseks mõned EMÜSlaste lehed:

Maastikuarhitektuuri infopäev Maaülikoolis | Postitas: Henn Runnel | 06/06/2008

9. juunil 2008 kl 10-15:30 toimub Eesti Maaülikooli Kreutzwaldi 5 kaldauditooriumis „Maastikuarhitektuuri infopäev, “ mille esimeses inglisekeelses osas võetakse kokku EMÜ  maastikuarhitektuuri osakonnas viimased kolm aastat töötanud kahe külalisõppejõu, dotsent Simon Belli ja dotsent Friedrich Kuhlmanni tähelepanekud ja kogemused Eesti erialase tööturu arengute ja uute väljakutsete kohta maastikuarhitektuuri töövaldkonnas.

 

api elasa api | Postitas: Anna-Liisa Unt | 05/06/2008

teate me ei jõudnud nii ruttu valmis seda ettekannet ja tubane osa täna (neljapäeval) jääb ära sry.
nähtavasti järgmisel nädalal saab, ärge siis kõik veel ära maale minge
Töid maastikuarhitektuuri näituse jaoks.. | Postitas: Henn Runnel | 03/06/2008

Meeldetuletuseks üks listist läbi käinud uudis...
***
Karin Bachmann: Juba varem listidest läbi käinud uudisel, et sügisel toimub Tartus pargikonverents, on veel teinegi tahk - konverentsi sees avatakse suur maastikuarhitektide Tartu koolkonna näitus. See toimub õues, pargis, ja on lisaks tööde näitamisele ka iseseisev maastikuinstallatsioon, kus töödest kasvavad välja elemendid ja vastupidi. See on praegu üldine raamistik - täpsem kontseptisoon selgub juulikuus.
emys.ee alustab | Postitas: Henn Runnel | 03/06/2008

emys.ee alustab
skitseerimine ja elasa (ametlik) | Postitas: Anna-Liisa Unt | 02/06/2008

kui viimaseid kirju oled lugenud, ära vajuta nuppu "loe edasi"

Reisiuudised | Postitas: Piia Ots | 01/06/2008

Piia, Evelin ja Mirjam on orgunnimas Rootsi trippi.
ELASA aastakohtumine Ungaris | Postitas: Henn Runnel | 01/06/2008

24.augustil - 5. septembril 2008 toimub Ungaris järjekordne Euroopa maastikuarhitektuuri-tudengite aastakohtumine ehk ELASA Annual Meeting, kuhu on oodatud ka EMÜSi esindajad. Nagu te ehk mäletate, on EMÜSi liikmed korraldanud ELASA kohtumisi ka Eestis - 2000. ning 2007. aastal. Ungari kohtumisest loe täpsemalt korraldajate kutsest...

Kust kõik alguse sai | Postitas: Henn Runnel | 31/05/2008

05.2007

Nele Nutt - EMÜSi asutajaliige

 

Mõeldes sellele, et kohe-kohe on algamas ELASA minimiiting (aastal 2007 - toim.) tundub mulle, et on sobiv aeg teha põgus tagasivaade aastasse 1999. Paljude tänaste seltsiliikmete jaoks aega enne aegade algust, ülikooli algust. Aga just see on aasta, mil siiamaani ainult peas liikunud mõtte nimel, asutada Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts, hakati sihikindlalt tegutsema. Tulemusena sündis EMÜS, mille tegemised on kõigile juba seitse aastat näha ja kuulda olnud.

Maastikuarhitektuur algusest tänapäevani | Postitas: Henn Runnel | 31/05/2008

Peeter Vassiljev
Eesti Loodus 5/2000

 

Maastikuarhitektuuri alguseks võib pidada iidset aiakunsti, kuna just muistsete aedade rajamisel hakati esteetilistel kaalutlustel maastikupilti sihilikult muutma.

Kes me oleme, maastikuarhitektid? | Postitas: Henn Runnel | 31/05/2008

Peeter Vassiljev

Eesti Loodus 05/2000

 

Enne eriala avamist 1994. aastal Eestis maastikuarhitektidel oma õppetooli polnud. Teistes riikides on sel alal pikaaegsed traditsioonid ning omad õpetamise metoodikad. Tuleviku-Eestigi vajab enam kõrgharidusega maastikuarhitekte, kes elamisväärsemat keskkonda kujundaksid.

Maastikuarhitektuur - mis see on? | Postitas: Henn Runnel | 31/05/2008

Peeter Vassiljev
Eesti Loodus 5/2000

 

Maastikuarhitektuur on teadus- ja kunstiharu, mis tegeleb maastike plaanipärase kujundamisega. Kui arhitekt kujundab hooneid ja nende siseruume, siis maastikuarhitekt kujundab tellija soovi järgi välisruume.

Postkast EMÜS-i liikmele

EMÜSi veebitoimetus pakub Sulle, seltsilisele uut e-posti aadressi kujul sinunimi@emys.ee, mis baseerub GMAILI süsteemile. Selleltsamalt lehelt "Postkasti" alt saadki sisse logida!

 

> Küsi endale konto siit: toimetus@emys.ee

 

EMÜS-i kalender

EMÜSlane, aita EMÜSi kalendrisse kirja panna kõik olulised seltsielu / maastikuarhitektuuri puudutavad sündmused! Uue sündmuse lisamine on ülilihtne - tarvis on vaid juurdepääsukoodi. Piltidega juhist näed siit.

 

> Küsi juurdepääsukood siit:

toimetus@emys.ee

 

EMÜS-i blogi

EMÜS-lane, aita üles kribada kõik olulised maastikuarhitetkuuri-uudised, riputa plakateid-kuulutusi ja postita oma originaalseid erialaseid mõtteid-esseid EMÜSi blogisse käesoleval lehel!

 

> Kirjuta meile oma soovist juba täna: toimetus@emys.ee