Välk-fotonäitused "Salahoov"

Mida annab fotovõistlus maastikuarhitektuuri erialale?
Fotokaamera on maastikuarhitekti üks olulisimaid töövahendeid. Läbi kaamerasilma nähakse keskkonda teistmoodi ning jäädvustatut on võimalik taasesitada. Foto on miski, mis selle autori ja ka suurema publiku jaoks omab sõnumit, sisu, lugu. Midagi, mis õpetab asju teisiti vaatama ning küsima küsimusi „miks?“ „kuidas?“ „kelle jaoks?“. Fotovõistlus annab võimaluse esitada oma nägemust antud teemast laiemale ringile, tekitada arutelu ja mõttevahetusi. Lisaks pannakse proovile osalejate tehnilised oskused fotokaamera käsitlemisel.

Konkursi eesmärk on panna inimesed vaatama ümbritsevat ruumi põhjalikuma pilguga ning leidma sealt oma salapära. Kuna selle aastase aprilli ehk 2015. aasta Rahvusvahelise maastikuarhitektuuri kuu üritusi läbivaks teemaks on seekord „(taga)hoovid“, on ka fotovõistluse teema seotud hoovide temaatikaga ning saanud üldnimetusena oma pealkirjaks „Salahoov“.

Publikul on võimalik fotosid hinnata aprillikuu jooksul toimuvate välknäituste käigus. Enim hääli saanud töö auhinnatakse preemiaga. Lisaks valivad EMÜSi liikmud oma lemmikfoto, mis samuti auhinnatakse preemiaga. Aprillikuu jooksul on ürituse kava kohaselt plaanis fotosid eksponeerida mitmel pool üle Tartu, et tutvustada maastikuarhitektuuri eriala ning tudengite tegevust ka laiemale üldsusele. Samuti on foto selline meedia vorm, mida on lihtne märgata ning ka mõista.

FOTONÄITUSED TOIMUVAD APRILLIKUU JOOKSUL PARALLEELSELT TEISTE APRILLI
ÜRITUSTEGA


Eelmine
EMÜS +Vista ry Hooviseminar
Järgmine
Avainstallatsioon "Puhka jalga tagahoovis"

Lisa kommentaar

Email again: