Maastikuarhitektuuri kuu 2014 - PIIR(E)

Aprill kui rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu kuulutati välja 2006. aastal Rahvusvahelise Maastikuarhitektide Liidu (IFLA) poolt. See tähendab, et eriala organisatsioonide poolt korraldatavad ülemaailmsed või lokaalsed projektid ja sündmused kulmineeruvad just aprillis. Ettevõtmise üheks eesmärgiks on avalikkuse kaasamine erinevate sündmuste, installatsioonide ja aktsioonide abil ümbritseva väliruumi analüüsi-, parendamis- ja kujundamisprotsessidesse. Eestis toimub maastikuarhitektuuri kuu tähistamine kuuendat aastat ning programmi eestvedajaks on MTÜ Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts (EMÜS). Me näeme maastikuarhitektuuri kuud väliruumi rikastava sündmusena, mis kutsub avastama, kaasa mõtlema ja looma.

2014. aasta maastikuarhitektuuri kuu teemasuunaks on piiride, piirialade ja piiretega seonduv. Lühidalt PIIR(E). Piirid, mis ühelt poolt tekitavad teatavat turvatunnet, kaitsevad, jagavad ruumi ja selles liiklejaid ning teisalt takistavad, sunnivad, suunavad või tekitavad hoopiski konflikte. Piirialad, mida kutsutakse mõnikord ääremaaks, perifeeriaks, kuid mis samal ajal on tihti lopsakad, liigirikkad ja elu täis. Piirded, mis on vajalikud, ilusad, jõledad, mittevajalikud või hoopis ohtlikud. Läbi erinevate silmade, objektiivide, tajude ja kogemuste, vaatame piiri poole ja piirde taha. Läbi uurimise ning analüüsi, avastame või juhime tähelepanu mentaalsetele ja füüsilistele piiridele maastikus ja maastikuarhitektuuris.

Kuu raames toimuvad temaatiline seminar ja filmiõhtu. Tutvuda saab fotovõistlusele saabunud töödega pop-up näitustel linna erinevates asukohtades. Lisaks valmivad mitmed piiridest ja piiretest inspireeritud linnainstallatsioonid ning aktsioonid.


Järgmine
L 05.04 Avaaktsioon: "Ära laiuta, palun!"

Lisa kommentaar

Email again: